Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad DS-7. Jednocześnie od dłuższego czasu szukam czegoś z niebieską tarczą analizuję czy tego nie połaczyć tzn. kupić DS-7 w wesji niebieskiej. Tyle że ta jest w wesji tytanowej. I tu pytanie. Nie miałem nigdy tytanowej koperty (tu tez oczywiście branzoleta) a zdania na temat tytanu są dość skrajne. Czy ktoś kto ma tytan made by Certina? Jak wygląda po kilku latach? Bardzo się rysuje? Dziadzieje jak piszą niektórzy?

Edytowane przez pawelll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

(...)

@Jogi jak się nosi ta koperta? Zerkałem na ten model ale jakiś taki wysoki / ciężki się wydawał…

 

Hmm, dla mnie to jeden z nielicznych zegarków typu ZZ - załóż i zapomnij - i jeden z najwygodniejszych zegarków, jakie nosiłem, a trochę już tego było. Ostatnio udało mi się zostać pseudojednozegarkowcem :D i jeden zegarek potrafię nosić tygodniami, przez co wygoda też ma u mnie wysoki priorytet. Koperta ma swój charakterystyczny kształt i polerowane boki, przez co na zdjęciach może sprawiać wrażenie wysokiej. Na ręku już się taka nie wydaje - zasługa profilu koperty i wypukłego szkła. (Podobną sztuczkę zrobili w DS Chronograph 1940, tylko tam faktycznie była wysokość do ukrycia.) Do tego krótkie uszy pozwalają paskowi lepiej otulić nadgarstek.

Jeżeli chodzi o wersję czerwoną i złotą, to niestety fabryczny pasek nie za bardzo pasuje do tego zegarka i ukrywa tę wygodę - ma takie pogrubienie przy teleskopach (nie wiem, czy to ma jakąś fachową nazwę). Natomiast na fajnym bydlęcym pasku, bez tego pogrubienia - jest poezja. Oczywiście to tylko moje odczucia - gusty, preferencje i nadgarstki są różne. Niemniej jednak, jakbyś miał mierzyć w sklepie, to do przymiarki lepiej wybrać którąś z pozostałych wersji.

 

Zastanawiałem się kiedyś, jakby to wyglądało, jakby ją zrobili wierniejszą oryginałowi, tzn. w rozmiarze 38 mm. Doszedłem jednak do wniosku, że powiększenie koperty o te 2 mm to był dobry pomysł, bo 38 to byłby straszny maluch (jak DS Action 38). Żona mi czasami podkrada tą DS-2, i mimo, że jej pewnie bardziej by siadła wersja 38, to i tak nie ma tragedii i twierdzi, że wygodnie się jej nosi - a ona ma nadgarstek, jak moje 3 palce.

 

20230524-203010-NXIr-PNd-Z2d.jpg

 

Dla porównania w DS-2 Chronograph już im tak dobrze niestety nie poszło i na mniejsze nadgarstki bym nie polecił, bo ta rzeczywiście jest wysoka. Mi pasuje, bo na moim 18.5 cm nadgarstku się to wszystko i tak gubi, ale jak ktoś ma mniej niż 17.5-18, to może być średnio. Za to jest to naprawdę solidna maszynka, którą bez żadnych obaw zabieram tam, gdzie nawet G-Shocki wymiękają.

 

12 godzin temu, kornel91 napisał(-a):

(...)

@Jogi dawno Twojej Certiny  chrono nie było :) 

Której? Bo obecnie są dwie i dumam nad trzecią. :P

 

Photo-1680260928221-g-TGBv-Exj4-A.jpg

 

Photo-1699981660864-k7yq-Zc-Lj82.jpg

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej białej 😀


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2023 o 15:35, mario1971 napisał(-a):

Fajna jest.

 

Za duży napis. Mogli dać mniejszą czcionkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RvXGP8A.jpeg
6tWtsU4.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jeden z lepszych wypustów Certiny jeśli nie najlepszy w ogóle.

Ja głupi w 2018 mierzyłem i niby myślałem o nim ale nie kupiłem :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

To jest jeden z lepszych wypustów Certiny jeśli nie najlepszy w ogóle.

 

Mam LE i czarną i potwierdzam. 

Brakuje mi białej ale jak się trafi w dobrej cenie to uzupełnienie kolekcje.

Edytowane przez Balansujący Na Osi
Cyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki zestaw. Została biała. Czasem pojawiają się pomysły sprzedaży, ale na szczęście szybko znikają po założeniu zegarka. 99fe45c544d56ae50494ae7a324900ed.jpg

Wysłane z mojego motorola edge 30 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już miałem takie pomysły żeby sprzedać czarnego ale to jednak porządny zegarek jest. Ładnie się prezentuje, rozmiar jest dobry, uszy w sam raz, jest DS, szafirowe, wiele pasków mu pasuje to w sumie czego chcieć więcej i po co go sprzedawać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Czarną też kupiłem z bransoletą ale od razu odpiąłem i tak sobie leży. Jakby się komuś przydała to mogę odsprzedać.


A tak szukałem niedawno bransolety. Aż kupiłem cały zegarek z bransoletą ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś właśnie kojarzę że ktoś potrzebował ale miałem chwilę przerwy na forum bo miałem za dużo spraw na głowie i chyba mi umknęło.

Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło zamiast nowej bransolety jest nowa bransoleta z zegarkiem :)

 

Edytowane przez Balansujący Na Osi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna ta cytryna.

Referencje:

 
C043.407.22.091.00 (green) / C043.407.22.031.00 (silver) / C043.407.22.061.00 (black) / C043.407.11.351.00 (turquoise) / C043.407.33.361.00 (gold) / C043.407.44.041.00 (blue)

certyn.jpg


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ecipeci napisał(-a):

 

Jak wrażenia na żywo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Erw napisał(-a):

Jak wrażenia na żywo? 

jak dla mnie petarda, Certina się postarała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAafXIc.jpeg

CVShRmq.jpeg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie, czy te indeksy zżółkną tak, jak to bywało w starszych wersjach. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mario1971 napisał(-a):

Ciekawi mnie, czy te indeksy zżółkną tak, jak to bywało w starszych wersjach. 

Myślę, że nie pewnie jakby zegarek miał kilkanaście lat ale po krótkim czasie pewnie nie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.