Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
armageddon10

Klub Miłośników Zegarków Certina

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do modelu PH200 da się dobrać jakąś fajną bransoletę? Firmowy mesh niestety mnie nie przekonuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem dedykowanej, w oryginale jest sprzedawany na meshu, nie odpowiada Ci typ czy to wykonanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typ, w szczególności na diverze. Szkoda, liczyłem, że może będzie pasować ta stosowana w modelu DS Action Diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wjtk123 napisał(-a):

Typ, w szczególności na diverze. Szkoda, liczyłem, że może będzie pasować ta stosowana w modelu DS Action Diver.

Z DS Action Diver na pewno nie będzie pasowała, bo duża ma w uszach 21mm, mała 19mm, a PH200 z tego co pamiętam ma 20mm.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2023 o 13:38, Jogi napisał(-a):

Mnie też tytanowa najbardziej się podoba.

Mi też. Chyba nadszedł czas na pierwszą współczesną Certinę. Ciekawe jak cenowo. 

EDIT: widzę, że już jest w przedsprzedaży. Czy ktoś ma historyczną wiedzę czy przedsprzedaż jest tańsza? Oraz czy przy Certinie można liczyć na więcej niż standardowe 10% rabatu? 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

(...) Czy ktoś ma historyczną wiedzę czy przedsprzedaż jest tańsza? (...)

Raczej nie jest. Chyba, że przedsprzedaż była tuż przed podwyżkami, to wtedy trochę była tańsza. 

 

25 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

(...) Oraz czy przy Certinie można liczyć na więcej niż standardowe 10% rabatu? 

Można.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, ecipeci napisał(-a):

Tam podają chyba 42x41 - może stąd zamieszanie bo szerokość i L2L są bardzo podobne.

Niemniej samego zegarka nie znalazłem w ogóle na stronie producenta, a jeśli jest już dostępny w przedsprzedaży to fajnie by było gdyby był i na stronie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, wojtek91 napisał(-a):

Tam podają chyba 42x41 - może stąd zamieszanie bo szerokość i L2L są bardzo podobne.

Niemniej samego zegarka nie znalazłem w ogóle na stronie producenta, a jeśli jest już dostępny w przedsprzedaży to fajnie by było gdyby był i na stronie. 

 

Oni mają trochę słabo prowadzoną tę stronę, wiele modeli pojawiało się tam już po tym, jak trafiły na półki sklepowe.

O swojej historii mogliby też więcej napisać (a naprawdę mają o czym pisać), bo obecnie jest tam tylko krótki zarys.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy kogokolwiek poza mną na tym forum to interesuje, ale jeszcze w tym roku pojawi się mechaniczna DS-2 z chronografem. :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Jogi napisał(-a):

Nie wiem czy kogokolwiek poza mną na tym forum to interesuje, ale jeszcze w tym roku pojawi się mechaniczna DS-2 z chronografem. :D

coś więcej wiadomo ? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ecipeci napisał(-a):

coś więcej wiadomo ? ;) 

No pewnie, że wiadomo. :D

20230301_102343_DaIBqbI15O.thumb.jpeg.1566bad9f1f97f8c22144046b9880a3a.jpeg


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy uda się utrzymać rozmiar koperty, pewnie będzie grubszy trochę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i muszę przyznać, że po pierwszych zdjęciach dalej jestem zainteresowany. Chyba będę musiał sprzedać Doxę :D

 

Certina_DS2_Turning_Bezel_STC_2023b_ch24pl.jpg

 

Edit:

Zastanawia mnie tylko jak będzie się nosić koperta z L2L 41mm. Przywykłem do 46-49mm L2L, ciekawe czy taka beczułka nie będzie latać po nadgarstku. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, wojtek91 napisał(-a):

(...)

Edit:

Zastanawia mnie tylko jak będzie się nosić koperta z L2L 41mm. Przywykłem do 46-49mm L2L, ciekawe czy taka beczułka nie będzie latać po nadgarstku. 

41 mm, to ona będzie raczej miała ten wymiar na linii indeksów 3-9. L2L będzie zapewne w okolicach 46-47 mm.

 

DS-2 ma 40 mm szerokości, L2L 46 mm i leży na ręce, jak przyklejona - bardzo wygodny zegarek, zakładasz i zapominasz, że go masz.

Edytowane przez Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Jogi napisał(-a):

41 mm, to ona będzie raczej miała ten wymiar na linii indeksów 3-9. L2L będzie zapewne w okolicach 46-47 mm.

 

DS-2 ma 40 mm szerokości, L2L 46 mm i leży na ręce, jak przyklejona - bardzo wygodny zegarek, zakładasz i zapominasz, że go masz.

Wnioskuję po notce na CH24:

https://ch24.pl/certina-ds-2-turning-bezel-dostepnosc-cena/

wspominają o wymiarach 42mm x 41mm,  oraz 11,7mm grubości. Chociaż coś na pewno jest pomylone bo patrząc po kształcie koperty nie ma szans żeby była szersza niż dłuższa. Na stronie Certiny podają tylko średnicę 41,1mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie ośmieliłeś to zrobiłem zdjęcie z deską - do prasowania 3d90b9a8b9af0eac8e8bff17d7737079.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z oryginalnego "aligatora" na vintage w wykonaniu naszego forumowego kolegi... 

20230310_114202226_iOS.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładny ten Podium

Zgadzam się. Takie wdzięczne EDC.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.