Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Forumowy Zegarek w hołdzie dla Polskiego Pistoletu VIS

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś gdzieś w naszych dyskusjach o zegarkach podrzuciłem pomysł na zegarek militarny który będzie hołdem dla znakomitego Polskiego pistoletu VIS.

 

Więcej o samym przedmiocie inspiracji:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_Vis_wz._35

 

Założenia są takie, że zegarek będzie miał 2 wersje wykończenia koperty, piaskowana w kolorze grafitu lub czarna matowa. Będzie typowym Tool-watchem, ciężkim i pancernym. Kojarzącym się z wojskową siermiężnością.

Koperta 43-44mm , mechanizm albo kwarcowa miyota albo automatyczna miyota.

Szkło no właśnie nie odrzucałbym koncepcji hesalitowego wypukłego szkiełka które powoduje ciekawe efekty jeśli patrzy się przez nie na tarczę. Dodaje zegarkowi głębi.

Nie wykluczam szafiru.

 

Cena? W kwarcu ok 550zl , w automacie ok 1000zl

 

W stylistyce zegarka chciałbym wykorzystać motywy lufy, pocisku, moletowania na kopercie w stylu moletowań na broni poprawiających chwyt.

 

Za głębokie inspiracje mogą posłużyć włoskie marki z konotacjami wojskowymi jak Panerai, Anonimo a szczególnie Ennebi Fondale.

 

Marzy mi się koperta w tym stylu:

 

ENNEBI%2BFondale%2BBRONZO%2BP04%2B01.jpg

 

 

 

ents06.jpg

 

 

Co myślicie o takiej wizji ??

 

EDIT 10.06.2014: Poniżej projekty naszego zegarka ( mniej więcej 90% ostatecznego wyglądu ):

 

VIS_8.jpg
how to use print screen

 

VIS_7.jpg
free upload pictures

 

 

vis_dekiel_02.png
free screenshot software

 

Screen_Shot_2014_05_06_at_00_58_03.png
windows 7 print screen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł ciekawy, ale tylko na spore nadgarstki bo w innym przypadku będzie wyglądał jak kostka masła przyklejona do ręki...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV!

 

Pomysł zajebiaszczy i warty uruchomienia!

Szkoda, iż pasjonując się takim projektem, miałbym świadomość, iż efekt końcowy byłby po za mym zasięgiem z racji małego nadgarstka. Nie mniej kibicował bym takiemu przedsięwzięciu z całego serducha!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Chłopy, spoko, najwyżej na kostce założycie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo dobry. Jestem za realizacją wersji automatycznej. Jeśli pomysł ruszy to zgłaszam swoje zaangażowanie.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram:) jako że mam na codzień z bronią do czynienia zgłaszam swój udział w projekcie:D


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny świetny  pomysł!

Będzie o czym myślec ,do czasu otrzymania Forumowca ,a po drodze jeszcze Bauhaus ,te 150 kopert do wykorzystania ,mesch :)

QV - życzę Ci dużo energii,żebyś to wszystko pociągnął  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zdecydowanie na tak. W planach zaraz po Bauhaus'ie miał być PAM albo coś innego równie masywnego i proszę. Trzymam kciuki za powodzenie projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie na moją rękę, ale kibicuję... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł bardzo ciekawy, mógłby być automat i na solidej bransie przypominającej gąsienice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43mm to absolutne minimum dla takiego zegarka. Mniejszy wyglądałby po prostu śmiesznie.

Oryginalne Ennebi Fondale mają 47mm do 50mm !!!! więc tutaj i tak mocny ukłon zrobilibyśmy w stronę skromniej wyposażonych Panów ;-) :P

 

Te zegarki podobnie jak Panerai mają bardzo krótkie uszy i naprawdę nieźle leżą na łapkach. Sam mam 17,2 cm w nadgarstku i Pam nawet 45mm leży naprawdę OK.

 

Tak wygląda 47mm Ennebi na łapce.... a co dopiero 43mm

 

4587256954_fc468ca6c2_b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim skromnym zdaniem to spokojnie można myśłeć nawet o 44mm, mam jeden zegareczek o takich rozmiarach i jest wręcz optymalny na mój prawie 18cm nadgarstek:)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18cm to nie taka skromna łapka. Swoją droga nie rozumiem trochę pędu do dużych rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moim skromnym zdaniem to spokojnie można myśłeć nawet o 44mm, mam jeden zegareczek o takich rozmiarach i jest wręcz optymalny na mój prawie 18cm nadgarstek:)

18 cm to łapa coś jak stopa u "podolskiego  złodzieja"  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jak mam niecałe 18cm w nadgarstu tj, 17.8 czyli prawie 18 to wg mnie jest malo:)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ok. Jestem w stanie się zaangażować w działania koncepcyjne.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny. Jak zawsze jestem w temacie :) 

 

Działajmy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie moletowania z boku koperty czy na bezelu ? chodzi mi o prążki jak w pistolecie w miejscu w których chwyta się zamek i przeładowuje broń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od wzornictwa zegarka.

Oczywiście zegarek w automacie. Najlepiej na najwypasieńszej miyocie 9015.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie moletowania z boku koperty czy na bezelu ? chodzi mi o prążki jak w pistolecie w miejscu w których chwyta się zamek i przeładowuje broń.

własnie to zależy od budowy całościowej zegarka. acz kolwiek mi sie wydaje że lepiej bedzie zegarek wygladał z takim bezelem moletowany niż z kopertą


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie szafir + automat. Patrząc jak poprowadziłes temat chrono, można w ciemno wchodzić w ten projekt. Czy oprócz srednicy, myslałes już nad gruboscią koperty ? Moim skromnym zdaniem, 14-15 mm byłoby optymalnie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.