Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem trochę ten temat i widziałem, że niektórzy z was chadzają na bazarki itd, gdzie nie raz można kupić jakiś stary ciekawy okaz.

I teraz takie pytanie do krakusów forumowych - gdzie w Krakowie najlepiej udać się po tego typu rzeczy?

 

 

W Krakowie to raczej niewielki wybór, w tygodniu i soboty Plac Nowy na Kazimierzu, niedziela tradycyjnie pod Halą Targową, na Grzegórzkach. Jest jeszcze kilka stoisk staroci, w trakcie giełdy RTV na Balicach ale tam z zegarkami krucho. Są jeszcze mniejsze dzielnicowe place, gdzie czasem można coś ciekawego kupić np: Plac w Mogile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie to raczej niewielki wybór, w tygodniu i soboty Plac Nowy na Kazimierzu, niedziela tradycyjnie pod Halą Targową, na Grzegórzkach. Jest jeszcze kilka stoisk staroci, w trakcie giełdy RTV na Balicach ale tam z zegarkami krucho. Są jeszcze mniejsze dzielnicowe place, gdzie czasem można coś ciekawego kupić np: Plac w Mogile.

 

Ok, wielkie dzięki.

Będę musiał jakoś spróbować szczęścia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednak zapominać, ze realna wartość tego zegarka to wartość złota plus powiedzmy 50 - 100 złotych.

 

To akurat ciekawy i trudny do zdobycia model, cena wysoka, ale jeszcze realna.

Zakładając, że to próba 583 (najbardziej prawdopodobne) to wartość złomu w skupie ok. 1200zł (przy próbie 750 ok. 1550zł), gdybyś jednak chciał kupić w detalu to za taki złom zapłacisz (u jubilera lub w lombardzie) już odpowiednio ok. 1500 i 2000zł.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych słowach pragnę pozdrowić Wszystkich Klubowiczów nakręconych tematyką zegarmistrzowską. ;)

 

To akurat ciekawy i trudny do zdobycia model, cena wysoka, ale jeszcze realna.

Zakładając, że to próba 583 (najbardziej prawdopodobne) to wartość złomu w skupie ok. 1200zł (przy próbie 750 ok. 1550zł), gdybyś jednak chciał kupić w detalu to za taki złom zapłacisz (u jubilera lub w lombardzie) już odpowiednio ok. 1500 i 2000zł.

 

Jeżeli dobrze widzę to na certyfikacie widnieje próba K-492.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknąłem jeszcze raz - w aukcji jest napisane, że 14k czyli próba radziecka 583 określana czasami 13k ( 14k to 584) tym niemnjiej zwykle traktuje się ją jako 14k, bez dodatkowtch ceregieli o 0,01 grama w gramie stopu ;).

 

Zastanawiam się czy ta dość wysoka cena nie wynika z wystawienia zegarka "pod klienta" - jeden z kolegów ogłaszał ostatnio w odpowiednim temacie, że taką chętnie przygarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Rosyjskie zloto to faktycznie wybijaja probe 583 i wszedzie nawet na bizuterii jest ona stosowana:)

 

A ja mam pytanie z innej beczki, ile kosztuje najtanszy zloty zegarek ? na jakie trafiliscie, oczywiscie nie nowy:)

 

Pozdr

Sebek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złotą damkę - wydmuszkę ze złotej blachy kupisz za ok.200zł jeśli znajdziesz (trudne). Kirowskiego w dmuchanej złotej kopercie widziałem na allegro z ceną końcową na poziomie 400zł. Łucz de luxe w złocie to średnio ok. 700zł. Rakiety w zależności od modelu od 800 do 2000 z hakiem. Poljoty 17j, 23j i 29j stoją różnie ale zwykel w przedziale 1000-1500zł. Oczywiście ceny dotyczą wyłacznie złotej koperty, jeśli bransoleta jest złota to cena rośnie o masę (cenę) kruszcu w bransolecie (zazwyczaj przeskakuje wówczas 3000 dla męskich zegarków). Najłatwiej trafić łucza (czyli ok. 700zł) i małe Rakiety za ok. 800-1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Warto kupić Sekonde 30kamieni za 40zł w stanie bdb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić Sekonde 30kamieni za 40zł w stanie bdb?

 

Warto, calkiem fajny automacik. Jesli to Seconda to calkiem spora mozliwosc, ze koperta jest stalowa, wtedy tym bardziej warto.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Czy warto? Za trzykrotność tej ceny byłoby warto ;) A teraz, to super okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Kurczę przepraszam was popełniłem błąd że jej nie kupiłem teraz się modle aby w następną sobotę była. Pozdrawiam

P.s Sekonda to wersja eksportowa Poljota ?

P.s 2 Jak macie jakieś części do Antlatica lub tanie szwajcary na chodzie to piszcie!

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekonda to jedna z marek eksportowych radzieckich zegarków, a w tym konkretnym przypadku to Poljot

Edytowane przez Karol Kłósek

CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yasioo:

 

Co masz na mysli?

 

Ma jakas okropnie duza dziure w centrum tarczy, tarcza wyglada mi na "warszawska" - zastepcza, werk - nie jest to na pewno 2809.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

No wlaśnie o ten werk mi chodzi... Wołny raczej takiego nie znają  :)

 

Edyta: A tarcza i wskazówki swoją drogą też z innej parafii.

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z tą niby-wołną to jest przegięcie... Ciekawe w jaki sposób mocowana jest tarcza (warszawska z resztą) do werku? Czyżby kawałki dwustronnej taśmy klejącej? swoją drogą trochę dziwne, że ten Allegrowicz sprzedaje takiego bubla - na ogół wystawia on zegarki oryginalne. A i jeszcze jedno - u niego każdy zegarek kopertą koloru srebrnego jest stalowy :(

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość forest11

W ogóle kolega z Sopockich Antyków ostro koloryzuje fotki nadając im ciepłe barwy tak by zegarki wydawały się wyjątkowo ekskluzywne i żeby wydobyć z pozłocia lub złota maksymalnie dużo. Jak widać nieźle mu idzie :D

 

 

A ten kolega z Sopockich Antyków to poważny sprzedawca, bo mam upatrzony u niego zegarek. Kupował ktoś z Was zegarek u tego kolesia? Proszę o szybką odpowiedz ponieważ kończy się aukcja:)) Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten kolega z Sopockich Antyków to poważny sprzedawca, bo mam upatrzony u niego zegarek. Kupował ktoś z Was zegarek u tego kolesia? Proszę o szybką odpowiedz ponieważ kończy się aukcja:)) Z góry dziękuje

 

Kupiłem jeden, bez zastrzeżeń. Tylko trzeba brać poprawkę na zdjęcia: są zwykle mocno podkolorowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość forest11

Kupiłem jeden, bez zastrzeżeń. Tylko trzeba brać poprawkę na zdjęcia: są zwykle mocno podkolorowane.

 

 

Miałeś z nim jakiś kontakt czy tylko wylicytowałeś zegarek ( pytam bo może można się z kolesiem jakoś dogadać) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wostok

 

hej.myslicie ze oplaca sie go kupic? wyglada chyba dobrze..

 

:D

źle nie wygląda, ale nie połasiłbym się. Ani rzadki model, ani reprezentacyjny, a i cena zbyt wysoka na takiego zwykłego wostoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.