Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Orginalne, choć ten odchodzący lakier od sekundnika sugeruje, że to przekładka z innego zegareka(powinien być po prostu złoty) tymniemniej to taki sam sekundnik (kształt) jak orginał. Te wskazówki sugerują pochodzenie z wczesnej produkcji. Sam opis zegarka jest troszkę na wyrost, więc patrz na fotki i sam oceniaj (zamiast czytać), ale generalnie zegarek wydaje się być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orginalne, choć ten odchodzący lakier od sekundnika sugeruje, że to przekładka z innego zegareka(powinien być po prostu złoty) tymniemniej to taki sam sekundnik (kształt) jak orginał. Te wskazówki sugerują pochodzenie z wczesnej produkcji. Sam opis zegarka jest troszkę na wyrost, więc patrz na fotki i sam oceniaj (zamiast czytać), ale generalnie zegarek wydaje się być ok.

 

Właśnie o to chodzi - opisu nawet nie czytałem

i nabrałem wątpliwości co do wskazówek,

bo nigdzie się z takimi nie spotkałem.

Faktycznie ich kształt sugeruje wczesną produkcję.

 

Dzięki serdeczne za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pewien Allegrowicz sprzedawał nieużywane zestawy "kompletna koperta + tarcza + wałek z koronką" do sekondy z żółtym werkiem 2209. Teraz, co jakiś czas mamy okazję dostrzec na Allegro aukcje, na których wystawiane są składaki złożone z wymienionego wyżej zestawu i jakiegoś starego werku 2209. Oczywiście składak taki jest opisywany jako "NOS". Oto przykład:

http://www.allegro.pl/item747739258_idealna_sekonda_de_luxe_nos.html

 

Takiego składaka łatwo rozpoznać po jednym szczególe: koperty w Sekondach z żółtym 2209 miały wewnętrzną średnicę w znacznej części obwodu większą niż "zwykłe" koperty (takie jak w łuczach). Wymagało to zastosowania dłuższych (o około 1mm) "łapek" mocujących werk w kopercie. W zegarku z podlinkowanej powyżej aukcji zastosowano chyba "łapki" podwójne :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ze to napisałeś bo czaiłem się na coś od tego sprzedawcy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę to w pozostałych jego aukcjach nie ma jakichś rażących składaków itp., jedynie ta nieszczęsna Sekonda to pewny składak, więc nie musisz się tak zrażać co do tego sprzedawcy B) Nie można bowiem komuś wydać krzywdzącej opinii na podstawie jednej "lewej" aukcji. W tym przypadku nie da się stwierdzić czy to akurat ten Sprzedający skonstruował tego składaka (może wcześniej kupił go od kogoś). Chodziło mi bardziej o to, aby uważać przy aukcjach zegarków opisywanych magicznym określeniem "NOS" :rolleyes:

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Na dekiel mu bije z tą ceną, 850 to jakaś głęboka pomyłka.

Nie nie kill it!!!!

Edytowane przez Classified

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po prawdzie to może być prawie pełnoletni z tą rosiją na tarczy... :( Ale cena moim zdaniem ciut... hmmm duża :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnych obserwacji wnioskuje, że Pan od tego Poljota jest bardzo zdeterminowany, by go sprzedać za te 850zł:( Dość długo ta aukcja już widnieje na allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mechanizm może pamiętać czasy ZSRR ale tarcza... Większego brzydactwa dano nie widziałem. Jak można oszpecić tak fajny zegareczek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, ale to obecna produkcja. Rakieta na niektórych tarczach umieszcza napisy sdiełano w cccp, bo to się lepiej sprzedaje. Co do ceny, za drogo.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceny sputników, niektórych radzieckich zegarków i błoniaczy podchodzące pod 200 zł to paranoja. No ale są w Polsce ludzie, dla których 200 zł to jak dla innych 20 zł lub 2 zł i wszystko w tym temacie. Biedny bogatego nie zrozumie. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo byłbym w stanie za niego dać- wszak to mój imiennik :lol: Ale żeby 4 stówki...nieee, bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ceny sputników, niektórych radzieckich zegarków i błoniaczy podchodzące pod 200 zł to paranoja. No ale są w Polsce ludzie, dla których 200 zł to jak dla innych 20 zł lub 2 zł i wszystko w tym temacie. Biedny bogatego nie zrozumie. ;)

Dobra dobra a kto to stówke za sputnika pyknął?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak z ciekawości jaka jest cena minimalna, ale się nie dowiedziałem :lol:

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest ok.

...ale tu dopiero będa jaja! Monte tani nie jest a KOT potrafi zawalczyć...

http://allegro.pl/item750639386_stary_sowiecki_sputnik_najrzadszy_model.html

 

 

W tym sputniku od monte podejrzany jest napis "zdielano w cccp", ten na dole tez dziwny

 

oj bedzie mial kot wpadke (chyba ze nas czyta)

 

raczej tak powinien wygladac:

483.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten sputnik Monte wygląda OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym sputniku od monte podejrzany jest napis "zdielano w cccp", ten na dole tez dziwny

 

oj bedzie mial kot wpadke (chyba ze nas czyta)

 

raczej tak powinien wygladac:

483.jpg

Oba style napisów są poprawne. Sprawdźcie stronę www.ussrtime.com i zegarki ID 0018 oraz 0530.

Ukraińcy podrabiają te tarcze na potęgę (na jebaju), ale Monte chyba jeszcze żadnego joint-venture z nimi nie założył. Ja od niego kupiłem już sporo zegarków i wszystkie były OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doceniasz Monte ;)

 

a tu Tomirek nam zawalczył

http://allegro.pl/show_item.php?item=742927601

 

Gdzie ten kryzys??!! :)

 

Żona jak go zobaczyła to aż zaczęła piszczeć z zachwytu więc miałem zielone światło :) Zawalczyłem ale ustawiając cenę kierowałem się zdrowym rozsądkiem (choć właściwie kto przy zdrowych zmysłach daje 250 zeta za stary radziecki zegarek, który nawet wodoszczelny nie jest :lol: ) i byłem w 80% pewny, że i tak nie starczy. A bardziej szaleć nie chciałem.

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.