Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dar

Kantor internetowy obawy

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję rozmienić znaczną kwotę euro na PLN. Nie chciałbym biegać z taką gotówką po mieście. Czy warto skorzystać z usług oferowanych przez kantory internetowe? Trochę obawiam się ryzyka związanego z transakcją przeprowadzoną przez zwykły internetowy kantor (zero gwarancji niczym Amber Gold). Nie mówię tu o bankowych kantorach. Jednak kursy walut w takich kantorach są korzystne.

I tak trochę się waham jak przedwojenna gimnazjalistka.

 

Jeżeli macie swoją opinię na ten temat, to chętnie się z nią zapoznam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega mój serdeczny ma firmę w Polsce ale robi wszystko w Belgi - przelewy od belga dostaje w euro a wypłaty 16 pracownikom robi w PLN - wszystko a są to pokaźne kwoty wymienia właśnie w jakimś internetowym podobno znanym serwisie 

A ja jak ostatnio potrzebowałem to mi po 4 zeta sprzedał  :D  gdy stały po 4,18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn sporo działa na cinkciarzu.pl i sobie chwali.

Ja używam kantoru znanego banku, w którym pracownicy na reklamach chodzą w melonikach ;)

Kursy obydwu są porównywalne z tego co sprawdzałem.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego cink... Działa sprawnie, kursy dobre, kasa na koncie następnego dnia


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z cinkciarza kasę do godziny na koncie, ale zawsze drżę.  Aliorbank ma swój podobno tani kantor internetowy


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam cinkciarza. Kasa w przeciagu max. paru godzin na koncie. Łatwy w obsłudze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też korzystam z aliorkantor. ceny może troszkę wyższe niż w typowych kantorach, ale jakoś bezpieczniej się czuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Wcześniej nie brałem pod uwagę ani cinkciarza ani aliorbanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzyko jest zawsze, ja osobiście wymieniałem w standardowych do 50 tyś euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie skorzystałem z usług cinkciarza. Kilka słów.

 

Chyba najlepszy kurs. W dodatku można negocjować. Należy jednak pamiętać, że wymiana waluty euro na PLN odbywa się w systemie SEPA. A to oznacza określone godziny sesji przychodzących i wychodzących. Dla osób, które się spieszą może to oznaczać (choć niekoniecznie) obsuwę w transakcji. Szczególnie, jeżeli transfer środków odbywa się po godzinie 14:25 i ma trafić z konta multibank na mbank. Środki najwcześniej mogą zostać zaksięgowane na koncie cinkciarza na następny dzień. Poza tym bardzo dobry kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Nie znałem tego kantoru. Wcześniej próbowałem z kantorią i transakcja została błyskawicznie zrealizowana. Natomiast transakcja z wymienionym w poprzednim poście kantorem, kosztowała mnie sporo nerwów (czas realizacji). Tym bardziej, że już miałem klepnięty termin przeprowadzenia transakcji. Połakomiłem się na kurs i na info z infolinii, że pójdzie szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzeba chwili wymusiła na mnie wymianę waluty. Pierwsze skojarzenie poszło w stronę firmy C. Pomimo nazwy (niezbyt dobre skojarzenia) wszystko poszło jak chciałem. Dobry kurs.Duży poziom bezpieczeństwa, profesjonalny interfejs i przemyślany proces wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie korzystacie z normalnych banków ? Ja regularnie wymieniam większe ilości z GBP i Eur to PLN. Kursy negocjowane 1-2 gr poniżej Forex i pieniądze są w sekundzie na moim koncie. Dodam że korzystam z dwóch banków w Polsce i robię to jako osoba fizyczna. Działam tak od 2009 roku.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A doradzi mi ktoś jakiś wygodny i tani sposób kupowania na aliexpress czyli za dolce? Główne konto mam w mbanku i tu wirtualną kartę walutową- mega wygodne ale przy droższych zakupach wychodzi drogo. Priorytetem jest niska cena, mogę czekać 1 dzień. Czytałem o koncie tmobile + walutomat ale może jest coś korzystniejszego?


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie badałem tematu ale ponoć tym sposobem opłata jest dosyć wysoka.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiliście oststnio jakieś transakcje na cinkciarzu? Czytałem, że nieaktywowane konta mają problemy.

U mnie pokazuje, że jest nieaktywowane chociaż jestem ich klientem od długiego czasu i wszystkie możliwe dane mam wpisane.

Nie chcę nagle czekać parę dni na realizację. Macie jakieś info?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam wewnętrznego kantoru WBK, nie wiem czy dobrze robię ale pieniądze w cenach kantorowych przechodzą z walutowego na złotówkowe w kwadrans.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam waluty z konta w moim banku. Szybko i prosto, a kurs praktycznie taki sam, jak w e-kantorze.

No i kartę mam wielowalutową, na wyjazd jak znalazł, za granicą płacę w EUR.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.