Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi pewien pomysł po głowie da się zamówić u kogoś tarczę do zegarka według swojego pomysłu albo replikę tarczy jakiegoś ruska ale kolorystycznie po mojemu . Od tak zrobić zegarek po swojemu dla siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Men's Health cała wkładka plus kilka stron reklam rosyjskich zegarków. Sponsorem wszystkiego sklep poljot.com.pl

Wszedłem na stronę internetową i mi kopara opadła

 

Ponad 2 tysiące złotych za poljota 2609

https://poljot.com.pl/pl/zegarki/6228-zegarek-sturmanskie-2609-3714129-4650099741498.html


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym Men's Health cała wkładka plus kilka stron reklam rosyjskich zegarków. Sponsorem wszystkiego sklep poljot.com.pl

Wszedłem na stronę internetową i mi kopara opadła

 

Ponad 2 tysiące złotych za poljota 2609

https://poljot.com.pl/pl/zegarki/6228-zegarek-sturmanskie-2609-3714129-4650099741498.html

No tak z 500 zł to maks za tak prosty zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś te reklamy muszą się spłacić ;) 

Ale dwa tysiące za szkiełko mineralne i poljota 2609 to odlot jak dla mnie, zwłaszcza w sytuacji, gdy w tej cenie można kupić 3133


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega w Niemczech robi fotki ichniejszemu sklepowi Poljota, które lądują później też w gazetkach i na forach i, o zgrozo, ceny mają równie kosmiczne. Kiedyś mi się chwalił współczesna reedycją Okeana, za którą dał ponad 700 EUR...

 

__________

https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o unowoczesnionej trochę reedycji Kirowa k43 .

https://www.ebay.com/itm/RUSSIAN-VOSTOK-K-43-550931-RETRO-STYLE-AUTO-WRIST-WATCH-1943-DIAL-DESIGN/163378017450?hash=item260a16b4aa%3Ag%3AscYAAOSwolpb7xgf&LH_BIN=1

To tylko jedna z wersji .

Tak się drapie po głowie i wydaję mi się że w niedalekiej przyszłości będę dążył do zdobycia oryginalnego k43 i jakąś reedycję :D .

Czas pokaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Waszych Pobied i innych zegarków na teleskopy 16mm? Jakich teleskopów używacie? Nie chodzi mi tutaj o odpowiedź, że rozmiaru 16mm. :) Mam na myśli to, że współczesne teleskopy mają węższe końcówki niż te stosowane kiedyś, oryginalne mosiężne teleskopy miały grubsze bolce. Czy da się takie teleskopy jeszcze gdzieś nabyć? Mnie prawdę mówiąc trochę to irytuje jak pasek buja mi się na boki. Boję się, że zaraz zegarek zaliczy glebę albo co gorsza zgubię go i nawet tego nie zauważę.

Edytowane przez Bonthyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem wyrzucać te stare, brzydkie i zagrzybiałe teleskopy tylko je myję i używam dalej.

Nie miałeś wogóle czy wyrzuciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientujecie się może czy w dużych Startach z drugiej moskiewskiej stosowano jeszcze radowe indeksy oraz wypełnienie wskazówek? Moja żona ostatnio naczytała się o tym, że zegarki z tego okresu mogą być radioaktywne i zaczęła mnie wyzywać, że zatruję całą rodzinę moimi tarczami i wskazówkami do tego modelu leżącymi w koszyczku na biurku i staram się ją uspokoić  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przestałem wyrzucać te stare, brzydkie i zagrzybiałe teleskopy tylko je myję i używam dalej.

Nie miałeś wogóle czy wyrzuciłeś?

 

Czasami są, wtedy zazwyczaj je myję, jak się da to prostuję bo często są wygięte i tak jak mówisz używam dalej. Ale często niestety ich nie ma albo ktoś już je zastąpił nowymi. I wtedy właśnie pojawia się problem. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientujecie się może czy w dużych Startach z drugiej moskiewskiej stosowano jeszcze radowe indeksy oraz wypełnienie wskazówek? Moja żona ostatnio naczytała się o tym, że zegarki z tego okresu mogą być radioaktywne i zaczęła mnie wyzywać, że zatruję całą rodzinę moimi tarczami i wskazówkami do tego modelu leżącymi w koszyczku na biurku i staram się ją uspokoić  ;)

do 1960 stosowali. Nie tylko w ZSRR zresztą, lecz na całym świecie. Patrzysz na mechanizm - jeśli jest datowany, to są tam sole radu. Jeśli nie, to takowych nie ma. Tak pi razy drzwi. Co nie zmienia faktu, że koperta dobrze pochłania promieniowanie i po takim okresie nie ma szans na wystąpienie negatywnych efektów (chyba że luma będzie się kruszyć i zaczniesz ją jeść albo wdychać). W historii nie odnotowano zwiększonego ryzyka zachorowań na choroby nowotworowe wśród pracowników zakładów, gdzie przy zachowaniu środków ostrożności (np dodatkowa wentylacja) stosowano sole radu do pokrywania powierzchni jako luminofor (errata - nie dotyczy pracownic fabryk, które dla uzyskania "cienszej" linii lizały pędzelki, wprowadzając sole radu do organizmu)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, orientujecie się może czy w dużych Startach z drugiej moskiewskiej stosowano jeszcze radowe indeksy oraz wypełnienie wskazówek? Moja żona ostatnio naczytała się o tym, że zegarki z tego okresu mogą być radioaktywne i zaczęła mnie wyzywać, że zatruję całą rodzinę moimi tarczami i wskazówkami do tego modelu leżącymi w koszyczku na biurku i staram się ją uspokoić  ;)

Niedawno miałem ten sam dylemat, w końcu wywalilem wypełnienie i podmalowałem na nowo.

Duże Starty to przeważnie około 58r. Prawie na pewno z radem, a czy to jest szkodliwe to się nie dowiesz bo jest dużo opinii na ten temat. I tak bym za bardzo nie narzekał na Twoim miejscu bo moja żona kazała mi wywalić mikrofalówke, też ponoć szkodzi ale uzywam i mi nic nie jest, chyba że jeszcze o tym nie wiem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem ten sam dylemat, w końcu wywalilem wypełnienie i podmalowałem na nowo.

Duże Starty to przeważnie około 58r. Prawie na pewno z radem, a czy to jest szkodliwe to się nie dowiesz bo jest dużo opinii na ten temat. I tak bym za bardzo nie narzekał na Twoim miejscu bo moja żona kazała mi wywalić mikrofalówke, też ponoć szkodzi ale uzywam i mi nic nie jest, chyba że jeszcze o tym nie wiem :-)

Jak się nie włoży ręki do wnęki rezonansowej mikrofali to się nic nie stanie ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Niedawno miałem ten sam dylemat, w końcu wywalilem wypełnienie i podmalowałem na nowo.

Duże Starty to przeważnie około 58r. Prawie na pewno z radem, a czy to jest szkodliwe to się nie dowiesz bo jest dużo opinii na ten temat. I tak bym za bardzo nie narzekał na Twoim miejscu bo moja żona kazała mi wywalić mikrofalówke, też ponoć szkodzi ale uzywam i mi nic nie jest, chyba że jeszcze o tym nie wiem :-)

 

temat wraca jak bumerang. Pewnie, że szkodliwe i nie radzę ich lizać :)

 

kurcze jeżeli wywaliłeś wypełnienie a były tam sole radu, to podczas usuwania pyliło. Teoretycznie spowodowałeś większe zagrożenie niż ono było. Zakładając, że wskazówki kopią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma zagrożenia, wszystko co zostało po czyszczeniu wskazówek przezornie zjadłem, głupi nie jestem. Środowisko jest bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma zagrożenia, wszystko co zostało po czyszczeniu wskazówek przezornie zjadłem, głupi nie jestem. Środowisko jest bezpieczne.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Spoko, nie ma zagrożenia, wszystko co zostało po czyszczeniu wskazówek przezornie zjadłem, głupi nie jestem. Środowisko jest bezpieczne.

Ulżyło mi hehe i oczywiście nie wątpiłem w inne zachowanie towarzyszu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Spoko, nie ma zagrożenia, wszystko co zostało po czyszczeniu wskazówek przezornie zjadłem, głupi nie jestem. Środowisko jest bezpieczne.

Zjadłeś czy zakąsiłeś! Aby dezaktywować powinieneś zakąsić czyli najpierw zapić a potem dopiero pochłonąć dawkę.

Będziesz miał wymówkę dla żony dlaczego pijesz :) ?

 

Już to pisałem, tarcze i wskazówki należy skrobać na mokro. Tarczę i wskazówki po zdjęciu szkiełka można delikatnie przetrzeć na wilgotno. Co ma odpaść i tak odpadnie.

Żonę uspokoić można na dwa sposoby, wysłać na zakupy butów :) albo, tak bardziej, że tak powiem, inteligentnie ;) wyjaśnić czym jest półrozpad . Pod żadnym pozorem nie należy wspominać o analogiach w małżeństwach tego procesu :) bo to na pewno skończy się fochem gigantem. Wystarczy podlansować Wikipedię i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem właśnie dezaktywować tego radu bo gdzieś słyszałem że to dobre na jakieś choroby. To po co miał się rad marnować, w sklepie się teraz takich rzeczy nie kupi. A tak pięknie mi skóra w nocy świeci, żona zadowolona bo wie w ciemności co gdzie jest.

Jak macie niepotrzebne Starty u siebie to ślijcie do mnie, to sobie efekt utrwale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtas79 To jeszcze musisz się do Polanicy przeprowadzić, tam źródła radonowe biją ;) 


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.