Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli jeszcze ktoś nie widział ... z okazji jutrzejszego święta

 

https://youtu.be/98n8BGu8uRA

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Nie widziałem. Dzięki

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święto świętem, ale jest tam kłamliwy obraz Warszawy. Może się to komuś nie podobać lub nie, ale on tam jest tzn. PKiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć tej nienawiści o jakiejś dziwnej fallicznej konotacji a związanej z Pałacem. Przechodzę koło niego dwa razy dziennie idąc i wracając z pracy. Biada narodowi, który nie pamięta i nie szanuje własnej historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki temat na off top, to macie off top - taki sobie "suwenirek" ruski kupiłem:

(...)

Nie mam natomiast wizytówek, wiec muszę mu znaleźć inne przeznaczenie :)

 

 

No jak? Przecież to na karty kredytowe z zabezpieczeniem przed zeskanowaniem! Taki najnowszy wynalazek tylko w stylu vintage ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz... super pomysł. Wiem, że z czasem zabiorę się za "ruski", bo im dłużej przeglądam różne stare zegarki, tym bardziej dochodzę do wniosku, że oni tam mieli fajne pomysły, fajny design (wiem, czasem lekko kopiowany z zachodu ;) ), a przy tym ceny ciekawych okazów są w zasięgu normalnego człowieka. Niestety, jak Indie i Argentyna w zachodnich zegarkach, tak Ukraina w ruskich zrobiła taki meksyk, że strach coś kupować. Z takimi materiałami łatwiej będzie ogarnąć temat. Leci do ulubionych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Właśnie kupiłem myjkę ultradźwiękową za 65 zł, ciekaw czy się nada do czyszczenia kopert, bransolet itp podobno kiepsko się sprawdzają do mycia werków, ktoś kiedyś o tym pisał. 

 

jak ktoś chętny, to jest tu

 

https://pl.aliexpress.com/item/600-ml-Ultrad-wi-kowa-Bi-uteria-Okulary-Circuit-Board-Maszyna-Do-Czyszczenia-Inteligentne-Sterowanie-czyszczenie/32679356205.html?aff_platform=promotion&cpt=1541966192989&sk=ci3voifV&aff_trace_key=4fcd7618c21b4a568f477499e0879d2a-1541966192989-01165-ci3voifV&terminal_id=1134b98e177a44848de79f9b9ae16cbc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylem w czyms takim mechanizmy i powiem Ci, ze nie spodziewaj sie jakichs spektakularnych rezultatow. Dzis byloby mi szkoda tych 65 zl :)

Edytowane przez 70'

Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Mylem w czyms takim mechanizmy i powiem Ci, ze nie spodziewaj sie jakichs spektakularnych rezultatow :)

 

tego się podziewam bo i czytałem o słabych rezultatach i problemach ale mam nadzieje, że uda się z powodzeniem wykąpać koperty, koronki, bransolety, może i wskazówki pozbawię w tym rdzy i nalotów? przyjdzie to będę testował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szału nie ma, ale jeśli zastosujesz Gronal do części mechanizmu, to stary smar i zabrudzenia schodzą. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak. Smar i brudy schodzą, natomiast wszelkiego rodzaju przebarwienia pozostają, a metal nie ma ładnego połysku i rdza tez raczej pozostanie. Ja nawet zamykałem części do słoiczków z benzyna i myłem w takim urządzeniu, ale moim zdaniem efekt wizualny nie był zadowalający.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama myjka cudów nie dokona. Ona ma tylko za zadanie odpowiednim roztworem usunąć z zakamarków to, czego narzędziem się nie da lub mogłoby uszkodzić przedmiot. Jakieś zanieczyszczenia z niedostępnych miejsc pod elementami, w krawędziach itp.

Kluczowe dla myjki jest dobranie odpowiedniego roztworu, temperatury i czasu czyszczenia. Tłuszcze czyścimy alkoholem (IPA, etanol), resztę zabrudzeń detergentem. Jest masa środków lepszych i gorszych, trzeba jednak uważać, bo niektóre są bardzo agresywne i wchodzą w reakcję z metalami. Robią się odbarwienia, wżery itp. Czas to max 5-10 minut, temperatura 60 stopni. No i koniecznie po myciu w roztworze trzeba zlać płyn i zalać myjkę wodą demineralizowaną i w niej znów umyć czyszczone elementy, żeby przerwać proces działania detergentu. Woda demineralizowana nie pozostawia osadów, więc nie powinno później być korozji.

Gdyby roztwór miał oczyścić metal do żywego złotego, to raczej bałbym się, że może rozpuścić nie tylko nalot i tlenki, ale również sam czyszczony przedmiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak najlepiej placic na ebayu? Chcialem przez paypal, zaczalem zakladac wiec na nim konto ale wyglada ze muzsze miec do tego karte kredytową.

Mam karte platniczą mastercard i konto w Credit A. Jak z tego najlatwiej zrobic płatność, w aukcji w metodach platnosci jest paypal i karty visa maestro mastercard i american express

Edytowane przez Wojtas79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jak najlepiej placic na ebayu? Chcialem przez paypal, zaczalem zakladac wiec na nim konto ale wyglada ze muzsze miec do tego karte kredytową.

Mam karte platniczą mastercard i konto w Credit A. Jak z tego najlatwiej zrobic płatność, w aukcji w metodach platnosci jest paypal i karty visa maestro mastercard i american express

Do PayPal a nie trzeba karty kredytowej, pierwsze słyszę.

Co prawda mam konto już długo, ale na 100 % nie mam karty kredytowej

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Panowie. Jak najlepiej placic na ebayu? Chcialem przez paypal, zaczalem zakladac wiec na nim konto ale wyglada ze muzsze miec do tego karte kredytową.

Mam karte platniczą mastercard i konto w Credit A. Jak z tego najlatwiej zrobic płatność, w aukcji w metodach platnosci jest paypal i karty visa maestro mastercard i american express

Podaj numer swojej karty na koncie PayPal.

 

Uważaj na kurs, będzie bardzo niekorzystny. Na przyszłość wyrób sobie kartę walutową najlepiej Revolut, zaznacz przewalutowanie na eBay po stronie wydawcy karty. Unikniesz drakońskiego spreadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy karta płatnicza. Trzeba do niej przypisać konto na PP i działa


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytalem teraz w internecie ze sie wlasnie zmieniło jakis czas temu na paypalu.

Wpisalem w koncu numer karty platniczej i jednak przeszlo przy zakladaniu konta paypal. Ściągnęło kwote transakcji bezposrednio z karty. 18 usd, wyszlo 71,13 pln, drogo ale dosyc wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Wyczytalem teraz w internecie ze sie wlasnie zmieniło jakis czas temu na paypalu.

Wpisalem w koncu numer karty platniczej i jednak przeszlo przy zakladaniu konta paypal. Ściągnęło kwote transakcji bezposrednio z karty. 18 usd, wyszlo 71,13 pln, drogo ale dosyc wygodnie.

Przy tak małej kwocie to jest OK, na reVolut dolar jest teraz 0,15 zł taniej, czyli wyszłoby 68 przy karcie walutowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tamtym tygodniu była promocja na Revoluta, karta gratis i dokładali 1,5£

Trzeba obserwować, będzie nowa promocja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem myjkę ultradźwiękową za 65 zł, ciekaw czy się nada do czyszczenia kopert, bransolet itp podobno kiepsko się sprawdzają do mycia werków, ktoś kiedyś o tym pisał.

 

jak ktoś chętny, to jest tu

 

https://pl.aliexpress.com/item/600-ml-Ultrad-wi-kowa-Bi-uteria-Okulary-Circuit-Board-Maszyna-Do-Czyszczenia-Inteligentne-Sterowanie-czyszczenie/32679356205.html?aff_platform=promotion&cpt=1541966192989&sk=ci3voifV&aff_trace_key=4fcd7618c21b4a568f477499e0879d2a-1541966192989-01165-ci3voifV&terminal_id=1134b98e177a44848de79f9b9ae16cbc

Na forum nie dawno ktoś opisywał swoje doświadczenia z myjkami. Bardzo ciekawy wpis polecam. Na pewno wychodziło że nie nadaje się do mycia mechanizmów i z myciem całych zegarków były problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tamtym tygodniu była promocja na Revoluta, karta gratis i dokładali 1,5£

Trzeba obserwować, będzie nowa promocja.

Jesteś zadowolony z Revoluta, mają tam jakies stale opłaty, prowadzenie konta czy za kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony, zawsze kilka groszy zostaje.

Jak jest promocja to dają kartę gratis, normalnie 25zł, więc lepiej poczekać.

Resestracja w apce to 3 minuty z szukaniem prawa jazdy.

https://www.revolut.com/pl/pricing

Edytowane przez Brat Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

Na forum nie dawno ktoś opisywał swoje doświadczenia z myjkami. Bardzo ciekawy wpis polecam. Na pewno wychodziło że nie nadaje się do mycia mechanizmów i z myciem całych zegarków były problemy.

Ktoś nasze zsgarki vintage (ale ze całe?) serio chciał myć w myjce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.