Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Adriatica A1197.1211A

Czy warto kupować? Adriatica klasyk automat złota koperta

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Łukasz K

Łukasz K
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:03

Cześć,

jestem nowy na forum bo potrzebuję wsparcia bardziej doświadczonych osób przy zakupie zegarka.

Upatrzyłem sobie zegarek Adriatica A1197.1211A (https://www.zegarek....1197.1211A.html) - czy możecie mi powiedzieć czy warto go kupić za około 1400 zł? Czy może w tej cenie (budżet do 1500 zł) możecie polecić coś innego? To na czym mi najbardziej zależy to automat, klasyczny wygląd, złoty kolor koperty, indeksy w formie kresek (cyfry arabskie odpadają, rzymskie do zaakceptowania ale zależy od zegarka), pasek skórzany. Tarcza nie musi być biała - może być też ciemna.

Będę wdzięczny za ocenę i ewentualne propozycje :)

• 0

#2 lejdipik

lejdipik
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:09

Ładny zegarek, masz też np hipotetycznie https://protime24.pl...skazowkowy.html
Lub przeszukanie z Lini orient automat unisex. (bez daty bodajże)

Dorzucam wersję zegarka który posiadam https://zegarki-japo...c-SRPA14J1.html
W wersji dla pań w stali :)

Użytkownik lejdipik edytował ten post 08 sierpień 2019 - 14:14

• 0

#3 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17779 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:10

A czy ten złoty kolor koperty to konieczność?
  • 0

#4 Łukasz K

Łukasz K
  • Nowy Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:13

Jakoś tak się nastawiłem na złoty ale możesz podesłać też coś w innym kolorze - jak się spodoba to rozważę :)

• 0

#5 lejdipik

lejdipik
  • Użytkownik
  • 155 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:18

https://happytime.co...fer2k003c0.html

Orient figuruje z napisem damskie ale to wspomniany unisex. Kilka osób posiada na forum wersję biało czarne. Fajny zegar w niezłych pieniądzach. Są wersje z czarną tarcza i prezentują się też dobrze.
  • 0

#6 fidelio

fidelio
  • Użytkownik
  • 17779 postów

Napisano 08 sierpień 2019 - 14:24

Jakoś tak się nastawiłem na złoty ale możesz podesłać też coś w innym kolorze - jak się spodoba to rozważę :)

Dla przykładu Orient Star Classic Automatic. Powinien być jeszcze do dostania - widziałem oferty na chrono24. Nawet z opłatami zmiescisz się w budżecie, a IMO to lepsza opcja niż Adriatica. Generalnie przyjrzałbym się także zegarkom Orienta (np. linia Bambino) oraz modelom z linii "5" od Seiko. Jak w grę wchodzi używka, to w tej cenie można dostać modele z linii Ds1 od Certiny, względnie coś od Tissota.
  • 0

#7 Grzejan

Grzejan
  • Nowy Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 12:50

Mam Adriatica Aviatora - z czystym sumieniem polecam firmę. Świetna jakość i niezawodność. 

• 0

#8 Zeno

Zeno
  • Użytkownik
  • 753 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 13:26

Upatrzyłem sobie zegarek Adriatica A1197.1211A (https://www.zegarek....1197.1211A.html) - czy możecie mi powiedzieć czy warto go kupić za około 1400 zł?

Warto.

Bardzo dobra cena jak na garniturowego szwajcara. A w garniturowcach "Swiss Made" ma jednak znaczenie.

Poza tym jest naprawdę ładny, a "Adriatica" to porządna firma, co robi interesujące zegarki :)

• 0

#9 johndeacon

johndeacon
  • Użytkownik
  • 1228 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 14:32

W tej cenie zdecydowanie szukalbym właśnie w Orient Starach które będą lepiej wykonane niż ta Adriatica.
  • 0

#10 rknas

rknas
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 12:00

Adriatica robi różne zegarki. Niestety wiele z nich wygląda jak bazarowe badziewie. Zdarzają się jednak perełki. Kupiłem ostatnio z drugiej ręki "nówka nie chodzona" Adriaticę na Sellicie SW 200. Cały czas nie mogę się nadziwić jak fajny to zegarek.Co ciekawe, dokładnie takie same zegarki były na Claro i to za takie same pieniądze.

• 0

#11 Grzejan

Grzejan
  • Nowy Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 14:59

Długo szukałem fajnego pilota - chciałem żeby był duży (44-45) czytelny no i piękny   :))

Mam go dwa lata - w dalszym ciagu zachwyca mnie wykonaniem i precyzją detali. Bezel trochę już złapał rysek, no ale zegarek praktycznie nie zdejmowany 24 h/dobę. Zmieniony pasek na grubego sharka,

nZ4GP9k.jpg

• 0

#12 Daito

Daito

Piotr

• Użytkownik
  • 6004 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 15:22

Długo szukałem fajnego pilota -

Dziwny ten "pilot" bo ma nurkowe oznaczenia na bezelu - pewnie też jest obrotowy? Projektant jakoś nietypowo to wymyślił... mógł wrzucić tahymetr albo kolejny czas 12 albo 24 godzinny współpracujący ze wskazówką godzinową, albo GMT na bezel zegarek zyskałby dodatkowy walor użytkowy no i wszystko miałoby sens - a tak to wyszedł miks stylów, ale przynajmniej mesh shark ma sens... :)

Ale najważniejsze że Ci się podoba i dobrze służy :)

Użytkownik Daito edytował ten post 20 sierpień 2019 - 15:23

• 0

#13 Grzejan

Grzejan
  • Nowy Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 15:38

Prawda - szukałem czytelności pilotów, a i sentyment do nurka skierował mnie ku temu modelowi.
Choć to tylko kwarc, zegareczek cieszy moje oko.
  1cCx2xS.jpg

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Adriatica, klasyk, automat, złota koperta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych