Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Blancpain vs. Jaeger-LeCoultre - ZAKOŃCZONY

Argumentuj, głosuj  

31 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Tym razem do pojedynku stają firmy z bardzo wysokiej półki. Każda z nich prezentuje znakomity poziom wykonania zegarków. Myślę jednak, że wyłonienie faworyta jest w tym przypadku możliwe. Tradycyjnie zacznę od historii. Powstanie pierwszej fabryki założonej przez J.J. Blancpaina, przypada na rok 1735 co czyni tego producenta jedną z najstarszych firm zegarmistrzowskich świata. Blancpain chwali się, że na przestrzeni tych lat nigdy nie wykonał zegarka kwarcowego. W moim odczuciu nie jest to żaden szczególny powód do dumy, bo przecież zegarki kwarcowe żadnej ujmy nie przynoszą. Poza tym, doskonale znane są problemy techniczne z niektórymi modelami czasomierzy mechanicznych, które przyniosły Blancpainowi straty finansowe na rynku amerykańskim oraz nadszarpnęły nieco prestiż tego producenta. Za problemy z kalibrami, Blancpain ma u mnie minus. Co do Jaeger-LeCoultre, to pomimo krótszego czasu istnienia na rynku (rok założenia - 1833), firma ta zawsze słynęła z wyjątkowej jakości mechanizmów. Dość powiedzieć, że Jaeger produkował nieoznakowane werki dla Patek Philippe, wykonał mechanizm, który później w nieco zmodyfikowanej formie został wykorzystany przez Audemars Piguet czy Vacheron Constantin. Lepszej rekomendacji chyba nie potrzeba. Za to JLC ma u mnie punkt. Co do wyglądu, to zarówno zegarki jednej jak i drugiej firmy, prezentują się bardzo dobrze. Zauważalna jest też tutaj charakterystyczność, która sprawiaja, że na przykład modelu Villeret nie można pomylić z żadnym innym. Również w odniesieniu do Jaegera jak zwrócimy uwagę na sposób oznaczania indeksów (zwłaszcza w linii "Master"), to widać konsekwencję u tego producenta. Dodatkowo, JLC ma u mnie plusa za znakomicie wykonany żyroskopowy Tourbillon, w którym koszyk obraca się w trzech płaszczyznach. Warto zaznaczyć, że jest to patent JLC. Swój głos oddaję więc na Jaeger-LeCoultre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość *Adam*

Również słyszałem o problemach technicznych Blancpaina taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i źle świadczy o firmie. Głównie w związku z powyższym głosuje na JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo, tu jest problem :roll:

JLC - Gyrotourbillon, cała seria "Master", in-house'y... i jak dla mnie tylko 1 "wada": nie za bardzo gustuję w 'reverso'.

Blancpain: oryginalne tourbillony w typie karuzeli, 'erotyczne' repetiery, wspaniałe chronografy, ostatnia limitowana seria "Apotheosis Temporis", świetne GMT i linia "Aqualung"... Ale przede wszystkim ich "Grande Complication - Le Brassus 1735" (minutowy repetier + tourbillon + wieczny kalendarz + chronograf i faza księżyca, czyli 740 części w 1 zegarku); tego nie ma jednak (na razie?) JLC.

JLC nie ma w swojej kolekcji nawet minutowego repetiera z tourbillonem, a więc swoistego "testu" dla mistrzów zegarmistrzostwa...

 

Więc jednak o mały włos, ale: BLANCPAIN.

 

EDIT: problemy Blancpaina dotyczyły najtańszych modeli, co oczywiście nie powinno mieć miejsca. Niemniej jednak, było to kilka lat temu i dało to firmie na pewno do myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle będę argumentował najkrócej jak to możliwe...

JLC- plusy: za Gyrotourbillon, za "in-house'y" (docenione przez innych producentów) w mimo wszystko rozsądnej cenie, za jakość nie gorszą od bardziej prestiżowych marek mimo ceny, za linie "Master", "Reverso" i chyba "Atmos". Minusy- jeśli już w ogóle, to tylko za kwarce w ofercie :roll: +3pkt

Blancpain- plusy: za produkcje tylko i wyłącznie mechaników (przetrwanie okresu kiedy kwarce "rządziły"), za superskomplikowane najwyższe modele, za Aqualung'a Grande Date. Minusy- za "2100", za awaryjność najprostszych modeli. +1pkt

 

The winner is Jaeger LeCoultre :(

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Oprócz tego co wymienili moi poprzednicy :

Produkcja mechanizmów również dla IWC

1844 Antoine LeCoultre wynalazł pierwszy przyrząd pomiarowy zdolny zmierzyć wielkości rzędu mikrona

1847 Wynalazek nakręcanie sprężyny koronką

1907 stworzono najcieńszy mechanizm świata, który był wyposażony w koronkę do nakręcania, mech ten miał 1.38 mm wysokości i 39.54 średnicy

1931 – 8 dniowy zegarek

1928- Atmos

Dochodzi do tego wiele wiele innych zgłoszonych przez Manufakturę patentów.

Nie ukrywam że JLC to moja ulubiona firma no i na nią oddaję głos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór, jednak w ostatecznym rozrachunku uważam JLC za firme lepszą o bardzo wysokiej jakości i wielu wybitnych dokonaniach. Za Blancpain stoi oczywiście długa historia (choć z luką w środku) jednak sygnały o problemach z tanszymi modelami zle o niej swiadcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obiektywnie da się porównac te firmy. Obie są znakomite, każda na swój sposób. Na pewno ja tego nie potrafię. Więc głosuję sercem i gustem (choć żadna z tych marek nie rzuca mnie na kolana).

 

Blancpain. Bo:

1. Bardziej odpowiada mi design ich zegarków. Niektóre modele mają w sobie coś wojskowego (to lubię). Wydają się bardziej "do noszenia".

2. Modele sportowe mają wodoszczelność zgodną z nazewnictwem.

3. Mają bardzo sympatyczne repetiery - uwielbiam (wirtualnie oczywiście) ten typ zegarków :(

 

U JLC zachwyca mnie seria Master - szczegolnie Compressor i Memovox. Ale jednoczesnie kompletnie nie przemawia np Reverso (choć obiektywnie rzecz biorąc jest ciekawa)

 

Blancpain wygrywa o pół obrotu koronką :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosuję za blancpain - po prostu robi lepsze zegarki i ładniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem JLC za tradycje i ciaglosc dzialania i chocby zyroskopowy tourbillon.

Blancpain ma spora dziure w swojej historii i zostala jakby przywrocona do zycia w roku 1982 poprzez przejecie prawa do marki. A majac pieniadze na marketing i na fachowcow to dzis nawet z firmy garazowej mozna zrobic firme high-endowa.

brak kwarcow u Blancpain moznaby czesciowo wytlumaczyc nieistnieniem tej marki w latach 1970-1982 czyli wtedy gdy krolowal kwarc.

 

wiekszosc firm w swoich historiach powoluje sie wylacznie na dumnie brzmiace wydarzenia i zataja wiele faktow. dobra stronka z obiektywnymi danymi to Josephs-Watches http://shop.joseph-watches.com/joseph/en/F...brand&-find

 

wygrywa jednoglosnie JLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie JLC. Moja zona mowi, ze to najpiekniejsze zegarki, i ja jej wierze :) .

Procol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Jaeger.

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC- Gyroturbilon, cała seria "Master", "Atmos", i mimo wszystko "Reverso".

Bardzo dobra jakość i prestiż poparty długą tradycją. Bardzo bogata i zróżnicowana oferta.

Blancpain-"Grande Complication-Le Brassus 1735", oryginalne turbilony, a także serie Villeret i Leman.

Ogromna tradycja, prestiż i jakość.

Wybór bardzo trudny. Najchętniej wskazałbym remis.

Osobiście bardziej odpowiada mi design Blancpaina, i to przeważyło.

Blancpain o minutkę przed JLC. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tylko jedna mozliwość : JLC


Jestem tym co myślę...

Norbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie o włos (może być Breguetowski) JLC. Nie mam zamiaru pisać o wyzszości świąt... Obydwie marki są świetne, ale to od wystawy z Master Ultra Thin musiano mnie odrywać łomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie mialem wątpliwości:

Jaeger-LeCoultre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winner: Blancpain


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widzę, że Jaeger zdecydowanie prowadzi w Pojedynku. Jakby na potwierdzenie trafności dotychczasowych głosowań, w dniu 10 listopada 2005 r., czasomierz Master Compressor Extreme World Chronograph otrzymał nagrodę w kategorii "Zegarek sportowy".

 

post-0-0-33722500-1330478241.jpgpost-0-0-47335300-1330478300.jpg

Aby powiększyć, kliknij na zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JLC

Argumenty podali już inni :D

Powiem tylko, że do mnie wzornictwo JLC przemawia po stokroć bardziej niż Blackpain'a.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosowałem na JLC za serie Master Control oraz za całokształt i za to że marzę o tym zegarku, cóz nie jest to obiektywna ocena :oops:

Blancpain - firma z niepowtrzalną tradycją, podobaja mi sie zwłaszcza prosta elegancja modeli "garniturowych" ale to samo ma JLC plus to "cos" jeszcze :D jednak JLC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.