Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterFan

Dyskusja na temat NASZEGO Zegarka Klubowego...


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak widać pierwszą odpowiedź już mamy: zegarek będzie NASZYM tworem- ja równiez się z tego cieszę :lol:

 

 

Marcin

 

ps. z kolei nie bardzo mi się widzi pomysł srebrnej koperty- jak na razie, może z czasem się jakoś przekonam :roll:


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem srebrna koperta to super pomysł (już to mówiłem), ale o ile wtedy wzrośnie cena (w stosunku do stali) :?:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrna koperta ok.

 

Masówka z logo - NIE.

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srebrna koperta jest tańsza jedynie w małej serii (50-100 szt.) i konkretnym designie . koperty które i tak muszą być sztancowane i frezowane lepiej wykonać ze stali (kształty jak seamaster, sinn, atlantic). te do których uszy można dolutować (kształt taki jak np. w A.Lange & s, lub nomos,) łatwiej ze srebra.

 

srebro (szczególnie to wysokiej próby - a takie jest potrzebne by nie brudziło i się nie patynowało) jest miękkie - trzeba o tym pamiętać.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idea- świetna,

 

Srebro- dobry wyróznik, nie przeczę, co do obaw odnośnie twardości, to może być pewien problem, ale z tego co pamiętam chociażby po kieszonkach z próby 0.800 to całkiem dobrze się trzymają i lata mogą przeżyć (ostatnio z czystej złośliwości dałem na urodziny koleżance taką mała damską Revue, datowaną na 1905-1915, z podkreśleniem jej wieku :P, stan był naprawdę rewelacja- kieszonki oczywiście, no koleżanki również :lol:). Poza tym kolejny aspekt- srebro jak wspomniano w przypadku mniejszych ilości (no powiedzmy do 200 sztuk) wyjdzie taniej, a z drugiej strony będzie wyróżniać.

 

Logo- w życiu, a na tarczy to już zbrodnia, wybaczcie proszę, ale będzie to wyglądało jak nie przymierzając "żagiel", albo "Loreal" (nie ma się co śmiać, mam taką doxe reklamową)

 

Szklany dekiel- kwestia gustu

 

Komplikacje- a bo ja wiem, w zasadzie najbardziej podobają mi się raczej czyste i proste (Stowa, Nomos), powiedzmy dolna sekunda, data i rezerwa chodu

 

Rozmiar- litości, niech to nie będzie większe niż 40mm, bo się przecież powieszę...

 

Cena- tak, tu jest największy problem, bo przy wymaganiach przedstawionych powyżej obawiam się, że 1.000 jest pułapem właściwszym niż 500 (koszty materiałów,etc) i bardziej realnym...

 

Co do pozostałych sugestii pojawiających się w wątku (koperty, wykonanie, wzornictwo, wykorzystanie CKU, lub innych placówek kształcących wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo: ja bym dyskretnie, na koronce Literka K którą widzimy na górze ekranu z lewej, a na boku koperty na 9 wygrawerowany numer seryjny, lub zamiast numeru grawerować na deklu imię i nazwisko klubowicza - to by był osobisty zegarek.

Z drugiej strony czy tarcza bez zadnego loga nie będzie ciut pusta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie numer seryjny, to ewentualnie nicki- bez imion czy nazwisk!

Co do loga, wydaje mi się, że przy zachowaniu maximum minimalizmu, można by coś na tarczy umieścić (ale zdecydowanie bardziej obstaje przy opcji "na deklu") :lol:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panowie, a czemu ma służyć ten zegarek? Pokreśleniu, że jestem członkiem forum internetowego? No nie wiem... Trochę dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma służyć jako materialny dowód istnienia tego klubu oraz przykład, że w Polsce można produkować zegarek. Poza tym mała skale produkcji może mieć uboczny skutek w postaci połechtania ego :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak tak, wyjątkowość to przyjemne uczucie :wink: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard
Z drugiej strony czy tarcza bez zadnego loga nie będzie ciut pusta?

 

tez mnie to wlasnie zastanawia, ale sytuacja jest raczej patowa - albo dajemy logo i mamy reklamowke, albo nie dajemy i mamy pustynie.

 

no chyba, zeby ...tak mi teraz przyszlo do glowy... umiescic tam jakas ladnie stylizowana sygnaturke, logo, czy tym podobne, osoby odpowiedzialnej za stylistyke. w koncu autorowi nalezy sie miejsce na podpis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaprosiłem Irka do dyskusji. Myślę czy uzycie Poljotowskiego mechanizmu /chyba 3105/ z sekundą na 9 nie byłoby ciekawym rozwiązaniem i może obnizyłoby koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imię, nazwisko lub nick? Nie, według mnie lepszy jest numer.

 

Na stronie Klubu założy się osobny wątek i tam można będzie umieścić kolejne numery i nicki użytkowników.

 

Logo na koronce fajny pomysł.

Ale na deklu chyba powinien być też cały napis: "Klub......."

 

I jakieś certyfikaty, w stylu:

Pan ................ jest członkiem KMZiZ i właścicielem klubowego zegarka o numerze XXX.

Podpis Prezesa, no może v-ce.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiecie, co? Jakoś nie jestem przekonany. To nie jest jakiś "klub", który ma swoje lokum i spotkania. To po prostu forum internetowe. Robienie z tego takiej pompy, że robimy zegarki, dyplomy itp to nie wywiera dobrego wrażenia.

 

Dialog:

-fajny zegarek. Jakiej firmy?

- jakiejś polskiej - widzisz? Mam Polski zegarek. Nie wiedziałeś, że w Polsce robi się zegarki, co? No, teraz już masz dowód

- Spoko, ale dlaczego logo nie ma nic wspólnego z nazwą firmy?

- A bo to zegarek udowadniający moje członkostwo z KMZiZ.

- Oooo... A gdzie ten klub?

- to takie forum w internecie.

- :?: :roll: I każdy się tam może zapisać?

- Każdy! Ale co tam! Mam nawet w pokoju dyplom, że jestem jego członkiem.

 

No nie wiem..... Musiałby być naprawdę ładny :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nick na deklu - może być, ale numer seryjny też.

 

Na tarczy obejdzie się bez napisów, logo, itp, chyba, że jakaś wzmianka, typu KMZiZ limited edition, Polish Made. Zresztą, to jest kwestia projektanta.

 

Tsuki, taki zegarek, to byłoby w pewnym sensie dziec(ł)ko nas wszystkich i dla mnie miałoby dość dużą wartość emocjonalną. Nie wiem jak uważacie, ale dla mnie to nie jest zwykłę "forum internetowe" :oops:

 

Marcin


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robienie z tego takiej pompy, że robimy zegarki, dyplomy itp to nie wywiera dobrego wrażenia.

 

Jakiej pompy? Wrażenia na kim?

Przecież to zegarek dla nas, a nie dla szpanu.

Ja się mam cieszyć patrząc na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że na tarczy mógłby być malutki napis KMZiZ (skrót) czarnymi literami.

A na dole Made in Poland.

I tyle.

 

No przecież całkiem pusto chyba być nie może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak uważacie, ale dla mnie to nie jest zwykłę "forum internetowe" :oops:

Ja myślę podobnie Marcin, nie masz się czego wstydzić :!: :lol:

 

To nie jest jakiś "klub", który ma swoje lokum i spotkania

To jest klub- jak sama nazwa na to wskazuje, a poza tym spotkania również mamy, czyżbyś o tym nie wiedział :?: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na tarcz w ostatecznosci moglby byc znaczek K (taki jak w nazwie klubu), ale od zwyklego "napisu" wolalbym cos nalozonego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :!:

Proszę przyjąć mój głos w dyskusji. Już pisałem o moich oczekiwaniach ale powtórzę jeszcze raz.

1. zgadzam się z Kolegami, ze powinna to być możliwie prosta realizacja,

2. materiał na kopertę - stal,

3. szkiełko szafirowe,

4. konieczne zatrzymywalny sekundnik, optują za dużym sekundnikiem,

5. wskaźnik rezerwy chodu,

6. duży datownik,

7. kształt koperty okrągły,

8. koniecznie średnica nie mniejsza niż 42 mm ( wolałbym 44 mm ale nie wszyscy może to zaakceptują)

9. tarcza biała lub czarna.

Reszta do uznania i uzgodnienia ale optował bym za szklanym deklem i ręcznym naciągiem.

Co do logo nie wypowiadam się, przyjmę to co zostanie przegłosowane.

Za taki zegarek skłonny jestem dać 2 000 zł.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki pomysł , żeby wspomniany przez was zanczek nie różnił się zbytnio kolorem od tarczy, ale np. na matowym cyferblacie był błyszczący, może z pół tonu ciemniejszy. w taki przypadku nie będzie rzucał się zbytnio w oczy , a tarczę optycznie wypełni.

 

rosyjskie werki miały by dla mnie jedynie sens jeśli byłby to budzik ! to by było dopiero coś!

limitowany , naręczny zegarek z budzikiem , w srebrnej kopercie.

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
limitowany , naręczny zegarek z budzikiem , w srebrnej kopercie.

 

TAK !!!


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.