Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

pięknie! już się doczekać nie mogę:-)

Longin są świetne, a te modele mają klasę. Twoja kolekcja?


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne, nic więcej nie potrafię napisać. Wprowadzenie do corocznych spotkań części poświęconej zegarkom vintage, prezentowanej przez naszych kolegów pasjonatów, będzie o wiele ciekawsze i bardziej merytoryczne niż nic nie wnoszące wystąpienia handlowców promujących markę (nic nie mam przeciwko handlowcom), ale jeśli ktoś był na zeszłorocznym spotkaniu to wie o czym piszę.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego podpisuję się pod tym co piszesz - święte słowa. Czasem można jedynie obrzydzić sobie zdanie o danej marce zamiast je budować :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym porady  w sprawie Longinesa ze zdjęć , czy wszystko z nim ok znaczy czy oryginał i czy stan jest ok jak na jego rocznik 1969 . Longines Conquest automatic L633.1 

post-82902-0-99667800-1494168121_thumb.jpg

post-82902-0-58173100-1494168141_thumb.jpg

post-82902-0-56551800-1494168150_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Stan koperty nie jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych zegarkach m.in. będzie mowa na dorocznym Spotkaniu Klubowym 3-go czerwca. No i przymierzyć... :)

 

attachicon.gif2015-09-30 13.41.47.jpg

 

attachicon.gifDSC_0106.JPG

 

attachicon.gifDSC_0290.JPG

PIękne zegarki/kolekcja. :)

 

 

 

Żywy dowód (kolejny) świetnego gustu właściciela. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę krawędzi barkuję , tak mi się wydawało porównując  foto z netu ale ze mnie żaden znawca  . Cena wydawała się być dobra jak na tą markę 1k i do tego pudełko i papiery 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

To nie jest dobra cena. Wmojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie wydaje żeby to była dobra cena.,Marka dobra,ale mechanizm L633.1 to jest ETA 2824,a papiery i pudełko do tak poharatanego zegarka to nie jest żaden bonus.,Jakby był w nieużywanym ,albo mało używanym stanie to papiery i pudło mają sens.,      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie będę szukał dalej , szczególnie takiej wersji 

 

 

post-82902-0-85507200-1494240585_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobra cena. Wmojej opinii.

czyli zaczęliśmy wyceniać zegarki na forum? bo chyba w tej kwestii powinieneś zachować swoją opinię dla siebie a czy masz zarzuty co do oryginalności?

ciekawi mnie z jakiego katalogu brałeś cennik. To jest mój zegarek tak nawiasem pisząc a skoro uważasz że jest za drogi zaproponuj / wskaż koledze tańszy. Rozumiem że pudełko i papiery dla kogoś nie mają znaczenia przy zniszczonym zegarku i pewno wielu by dołączyło je do już wypolerowanego jako NIENOSZONY no ale ja tego nie praktykuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

czyli zaczęliśmy wyceniać zegarki na forum? bo chyba w tej kwestii powinieneś zachować swoją opinię dla siebie a czy masz zarzuty co do oryginalności?

ciekawi mnie z jakiego katalogu brałeś cennik. To jest mój zegarek tak nawiasem pisząc a skoro uważasz że jest za drogi zaproponuj / wskaż koledze tańszy. Rozumiem że pudełko i papiery dla kogoś nie mają znaczenia przy zniszczonym zegarku i pewno wielu by dołączyło je do już wypolerowanego jako NIENOSZONY no ale ja tego nie praktykuję. 

 

Nie, nie zaczęliśmy.

 

Z jakiego buta wyciągnąłeś pytanie dotyczące mojej oceny oryginalności? Czy pisałem gdziekolwiek, że mam jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie?

 

Dobrze, wskaże mu tańszy.

 

Po co się jeżysz?

 

Wszystkiego dobrego.

To jest mój zegarek tak nawiasem pisząc a skoro uważasz że jest za drogi zaproponuj / wskaż koledze tańszy.

 

Ale Ty go sprzedajesz.

 

Puszczam PW do Gomeza. Wystarczyło mi 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie zaczęliśmy.

 

Z jakiego buta wyciągnąłeś pytanie dotyczące mojej oceny oryginalności? Czy pisałem gdziekolwiek, że mam jakiekolwiek wątpliwości w tym zakresie?

 

Dobrze, wskaże mu tańszy.

 

Po co się jeżysz?

 

Wszystkiego dobrego.

 

Ale Ty go sprzedajesz.

 

Puszczam PW do Gomeza. Wystarczyło mi 5 minut.

nie za bardzo rozumiem słowo "jeżysz" może zachowaj je w domu. Zapytałem Cię czy masz uwagi co do oryginalności zegarka i na jakiej podstawie wyceniłeś mój zegarek że nie jest warty 1000 zł? nie wem na co Ci strczyło 5 minut i za bardzo mnie to nie obchodzi i publiczne wycenianie zagarków chyba na tym forum jest niezgodne z regulaminem bo nie jesteś rzadnym ekspertem i nie życzę sobie żebyś na publicznym forum krytykował moją cenę od tego jest PW. Pomijając już fakt że zapytanie o zegarek jest w innym dziale!

wszystkiego dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

nie za bardzo rozumiem słowo "jeżysz" może zachowaj je w domu. Zapytałem Cię czy masz uwagi co do oryginalności zegarka i na jakiej podstawie wyceniłeś mój zegarek że nie jest warty 1000 zł? nie wem na co Ci strczyło 5 minut i za bardzo mnie to nie obchodzi i publiczne wycenianie zagarków chyba na tym forum jest niezgodne z regulaminem bo nie jesteś rzadnym ekspertem i nie życzę sobie żebyś na publicznym forum krytykował moją cenę od tego jest PW. Pomijając już fakt że zapytanie o zegarek jest w innym dziale!

wszystkiego dobrego

 

Wysłałem sześć propozycji. Coś znajdzie a jak nie to będę szukał dalej.

Problemem jest to, że oceniłem cenę jako zbyt wysoką DLA MNIE (przeczytaj) a dotyczy to Twojego zegarka. Wszystko jasne.

 

Napisz mi gdzie podważałem oryginalność? Tutaj właśnie się jeżysz bo sugerujesz coś bez żadnych podstaw.

 

Koniec z mojej strony.

No i czego przyczepiłeś się tak tylko do mnie? Jak widzisz to nie tylko moja opinia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok nie ciągnijmy tego dalej wysyłaj kolego na PW wyceny i oferty. Skupmy się na pięknie zegarków LONGINES bo po to ktoś założył ten temat i nie róbmy mu śmietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Pełna zgoda :)

 

Co wpadło Wam najbardziej w oko z nowości 2017 r.?

 

Mnie rozbroił...

 

post-94548-0-77913800-1494273323_thumb.jpg

 

Piękny!


O kurka!

 

post-94548-0-54022400-1494273493_thumb.jpg

 

... w moim typie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Zmienię szybko temat. Czy sądzicie że jest to jeszcze do naprawy ? Dzięki c3dd3fb34f4602583924dde936723e73.jpg

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można to naprawić ale bardzo drogo to będzie kosztowować (tyle co używany hydro kwarc).


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej ocenie tak tylko jeśli pytasz czy się da to lepiej sam się za naprawę nie bierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba zostawię tak jak jest i będzie jako automatyczny zegarek survivalowy....

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Damian Pietrzyk ogarnie. Ja bym powalczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.