Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak się w amfibii nie zakręca koronka to już kaplica ? nic się z tym nie da zrobić ?

 

Jeżeli gwint w koronce się "wyrobił", to raczej tylko wymiana wałka razem z koronką ratuje sprawę. Nieco trudniej będzie, jeśli gwint uszkodził się w tubusie - ten element jest, co prawda, wymienny (nie tak dawno na Allegro były gotowe zestawy "tubus + wałek"), ale jest on wciskany w korpus koperty z użyciem dużej siły.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli gwint w koronce się "wyrobił", to raczej tylko wymiana wałka razem z koronką ratuje sprawę. Nieco trudniej będzie, jeśli gwint uszkodził się w tubusie - ten element jest, co prawda, wymienny (nie tak dawno na Allegro były gotowe zestawy "tubus + wałek"), ale jest on wciskany w korpus koperty z użyciem dużej siły.

Podepnę się pod ten temat.

Chodzi mi o uszczelkę gumową w koronce amfibi - czy istnieje możliwość jej wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś przerabiał demontarz tarczy we wczesnym Signale?

 

Udało mi się zdobyć dość ładną oryginalną tarczę i chciałbym zamienić w moim ulubieńcu, bo naprawdę czarna i sy *na.

 

Jednak mój Majster podchodzi jak do jeża. Najpierw było 'no problem' a teraz się wykręca. 

Nie wiem, taki zajęty a za dużo mu znoszę, czu co?

 

W czym problem? Jakiś 'myk', czy co?

 

Mam na myśli takie cÓś:

(fotka od Pana Antonowa)

Bo to nie jest zegarmistrz tylko bakteryjkarz !! jaki może być problem z wymianą takiej tarczy ??zostawiasz aż się wycyka :D do zera sprężyna, ustawiasz budzik na 6 wskazówki na 12 demontajesz werk z koperty zdejmujesz wskazówki wymieniasz tarczę i składasz odwrotnie zussamen do kupy :) 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem, dzięki.


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zegarek, automat ale muszę go nakręcać. Ten typ tak ma, czy to uszkodzenie?

post-42541-0-78074200-1423078525_thumb.jpgpost-42541-0-76269900-1423078552_thumb.jpg

Edytowane przez ksawery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie. Wachnik nie nakręca, każdy porządny zegarmistrz to naprawi.

Dziękuję. Niestety słowo "porządny" może utrudnić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że każdy zegarmistrz sobie poradzi z tą usterką , więc bez obaw .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej najbliższej okolicy jest jeden. Wchodzisz, dajesz zegarek, robi minę jakbyś mu dał liofilizowane ekskrementy, potem zagląda do środka i mówi "nie mam takiej części, kup gdzieś i wtedy przyjdź to naprawię". Jestem jednak pełen obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zegarek, automat ale muszę go nakręcać. Ten typ tak ma, czy to uszkodzenie?

attachicon.gifP1160108.jpgattachicon.gifP1160067-crop.jpg

przeważnie pada jedno z kół zębatych odpowiedzialnych za przekazanie napędu z wachnika na bębęn, ja dwa razy trafiłem gdzie to koło zostało pozbawione całkowicie zębów !! trzeba zdjąć przystawkę automatu i looknąć jak to tam wygląda ! 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem, jak się to robi. Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad kupnem jakichś podstawowych narzędzi zegarmistrzowskich, gorzej z nauką, nie mam od kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście uczyłem się sam z książek

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=p&string=zegarmistrzostwo&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-ce-0113

 

ile zegarków zrujnowałem nawet nie liczę ale z każdym następnym łapiesz coraz większą wprawę !

tutaj wkrętaczki które mam osobiście i mogę polecić.

 

http://allegro.pl/precyzyjne-wkretaki-5szt-srubokreciki-0-80-1-60mm-i5028473445.html


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie mialem od kogo sie uczyc. Dzis sam naprawiam zegarki. Owszem na poczatku bylo ciezko ale czlowiek sie wprawia. To jest bardzo wciagajace zajecie. Polecam lekture podwapinskiego i watek moje pierwsze amatorskie czyszczenie zegarka.


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kończysz składać pierwszy zegarek i balans zaczyna oscylować echhhh radocha jest po pachy :D:P :P :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm....... muszę to przemyśleć. Ostatnio jak wszedłem do "Zakładu Zegarmistrzowskiego" (dla mnie nowego) i pokazałem Rakietę mechaniczną do naprawy to "fahowietz" stwierdził:

"Panie, ale to przecież jest zegarek mechaniczny........"

Ręce mi opadły i wyszedłem. W zasadzie to mogłem doradzić zmianę szyldu na: "Wymiana bateryjek"  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z was będzie potrzebował jakiegoś schematu mechanizmu , to  postaram się pomóc . Jeśli chodzi o schematy mechanizmów  Eta, wszystkie są dostępne na stronie producenta . 

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki mechanizm stosowany był w Sputnikach (tych z charakterystyczną obrotową tarczą)? Czy na tym mechanizmie były oparte inne marki? Jednym słowem potrzebuje taki mechanizm wraz z koperta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literaturę już mam.

Goral35 bardzo dziękuje za link do wkrętaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki mechanizm stosowany był w Sputnikach (tych z charakterystyczną obrotową tarczą)? Czy na tym mechanizmie były oparte inne marki? Jednym słowem potrzebuje taki mechanizm wraz z koperta :)

Kamy, nawet koperta i koronka są identyczne. Ostatecznie można uzyć pobiedopodobnego mechanizmu, ale to juz frankenem będzie zalatywać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście uczyłem się sam z książek

 

A jakie książki polecisz do nauki ? Bo sam powoli przymierzam się do nauki, a nie mam od kogo i z czego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że kolega poleci Ci książki Podwapińskiego.

Tak wygląda I tom

post-42541-0-62024100-1423172249_thumb.jpg

Kiedyś na forum można było kupić CD z takimi książkami.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam pytanie o dekiel tylko że od kirowskiego kraba. Nie mogę za nic w świecie odkręcić. Zapieczętował się czy coś :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym próbujesz odkręcać?

 

I przy okazji moje pytanko: ile moze kosztować dospawanie ucha, a właściwie dorobienie, ponieważ go nie mam, wraz niklowaniem koperty. Da sie w ogóle zrobic taki myk?

Edytowane przez loituma

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak powinno wyglądać dokładnie zamocowany brakujący mechanizm ? Mechanizm ze śrubką i drucikiem mam, ale cały czas się odkręca to gdy nakręcam stoper.

Tapnięte z Nokia Lumia 720

post-76217-1423486943,8058_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Jeden koniec drucika siedzi w dziurce, :)

Drugi pogięty w górę zaczepia o częściowo zębate kółko tak, aby przyciągać je do zębatki, którą blokuje. Oczywiście po środku śrubka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.