Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

w slavach wałek nie ma funkcji szybkiej zmiany daty (to nie oriento-podobne jest). Tylko uważaj, bo lubi nawywijać wodzik beczki, więc z uczuciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam naszych speców.   :)

 

Proszę wybaczyć mi pytanie, ale czy jest jakiś patent na 'wyjęcie', mówiąc brzydko drutu w starej Pobiedzie z tzw. stałymi teleskopami.

Mam super pasek, ale nijak go 'wdziać' nie idzie.   :(


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę tutaj, choć mój problem nie dotyczy ruska. Ale biorąc pod uwagę sporą ilość osób obeznanych w temacie i zaglądających do tego tematu chciałem uprzejmie prosić o pomoc techniczną w moim problemie i zaglądnięcie tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113703-zegar-nie-tyka-czyli-pytania-laika/?p=1414065

 

Z góry dziękuję

Arek


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W naręcznym Łuczu spadł mi sekundnik. Chciałbym go założyć, ale nie mogę wyjąć mechanizmu z koperty. Wyjąłem wałek naciągu, odkręciłem 2 śrubki i nie wiem co dalej, proszę o pomoc.

 

post-66653-0-93296800-1425560504_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wyjdzie od strony szybki. Trzeba zdjąć szynkę razem z pierścieniem i tamtędy go wyjąc.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm wyjdzie od strony szybki. Trzeba zdjąć szynkę razem z pierścieniem i tamtędy go wyjąc.

 

Co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka grubsza szybka (czytaj szkiełko) :) musisz podważyć ramkę ze szkiełkiem i założyć sekundnik .

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest?

Efekt pisania na telefonie :)

Przepraszam.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie wszystkim za pomoc, odkręcać mechanizmu nie trzeba było. Szkiełko podważyłem, zdjąłem, wcisnąłem sekundnik i ładnie chodzi. Szkiełko miałem polerować, teraz jak jest zdjęte będzie to łatwiejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne! Dla speców od awangardowych technologii: D Myślę, że nie ma tu czego szukać, ale czy ta czajka rezonator wygląda dobrze ;) ?

post-40106-0-88769600-1425677756_thumb.jpg

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze. Ale najważniejsze pytanie czy działa? A jeśli nie to czy Sthool ją ożywi :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, mam tajne źródełko gdzie mogę ją nabyć. Jeśli się uda, to się pochwalę, a jednocześnie stanę się najszczęśliwszym kolekcjonerem na forum :D

 

Chyba mój ulubiony radziecki zegarek :)

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne! Dla speców od awangardowych technologii: D Myślę, że nie ma tu czego szukać, ale czy ta czajka rezonator wygląda dobrze ;) ?

 

Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się kompletne i oryginalne. Jedynie izolator od przy blaszce kontaktowej baterii (od strony płytki) jest nieoryginalny lub w ogóle go nie ma (powinien być widoczny plastikowy kołnierz pod śrubą). Ale to akurat nie jest problem :)

 

Wygląda dobrze. Ale najważniejsze pytanie czy działa? A jeśli nie to czy Sthool ją ożywi :)

 

Jakiś czas temu dałem taki tutorial odnośnie konserwacji tych werków - po jego lekturze każdy może spróbować samodzielnej naprawy. Nie oznacza to oczywiście, że nie posłużę pomocą :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam stary zegarek Wostok 17 jewels kieszonkowy z 2409A SU.

Niestety włos od balansu jest sniszczony (wyrwany).

Czy jest ewentualność że da się ten zegarek naprawić nie jakwiękrzym kosztem?

Zastanawiam się czy udać się z nim do zegarmistrza...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy całkiem zgłupiałem powiedzcie mi czy  nr.1 to to co trzyma włos ? (nie znam fachowych nazw)  :(

nr2 jest do regulacji?

i nr.3 jak zegarek mi śpieszy czy mam to przesunąć w stronę minus?

czyli nr.2 mam przesunąć w kierunku strzałki nr4 czy jak ?

masakra inaczej nie wiem jak mam to wytłumaczyć 

post-59322-0-27045400-1426267337_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek śpieszy to "nr1" trzeba przybliżyć do "nr2" jeśli późni to "nr1" oddalić od "!nr2"

:D. :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam stary zegarek Wostok 17 jewels kieszonkowy z 2409A SU.

Niestety włos od balansu jest sniszczony (wyrwany).

Czy jest ewentualność że da się ten zegarek naprawić nie jakwiękrzym kosztem?

Zastanawiam się czy udać się z nim do zegarmistrza...

Pozdrawiam

Kup jakiegoś dawcę części, czyli 17 kamieniowy 2409 albo z datownikiem 2414 rozpoznasz je po charakterystycznej blaszce trzymającej sekundnik od spodu i przerzuć zespół balansu. Impreza powinna się zamknąć w max 15 zetach, a resztki spuść dalej na znanym portalu do przepłacania i z 5 złych odzyskasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff nosz kur... strasznie ciężko mi idzie ta regulacja ale tylko dla tego że mam nadzieję że ustawię max różnicy 3sekundy a w którą strone na plus czy minus to już mnie to wali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary! Daj spokój! Przecież to nie nowy juz zegarek mechaniczny. Cały urok w tym, żeby codzień, podczas nakręcania bujnąć go o minutę, czy dwie. To nie kwarc. Daj mu luz :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje sobie czas do jutra wieczór  i zobaczymy a w poniedziałek napiszę czy coś poprawiłem czy zjeba...m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz zacięcie :D


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.