Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się. Rolex w 2016 roku podniósł dokładność zegarków do -2,+2. Do 2016 roku było -4, +6.

Jeśli posiadam zegarek z 2007 roku i przeszedł serwis w Rolex to obowiązuje go nowy standard dokładności czy stary bo to model z przed 2016 roku? Przecież gwarancja po serwisowa obejmuje również dokładność chodu.

Zegarek to Explorer II z 3186 więc takie same mechanizmy były w GMT II z 2016 roku a one są na nowym standardzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się. Rolex w 2016 roku podniósł dokładność zegarków do -2,+2. Do 2016 roku było -4, +6.

Jeśli posiadam zegarek z 2007 roku i przeszedł serwis w Rolex to obowiązuje go nowy standard dokładności czy stary bo to model z przed 2016 roku? Przecież gwarancja po serwisowa obejmuje również dokładność chodu.

Zegarek to Explorer II z 3186 więc takie same mechanizmy były w GMT II z 2016 roku a one są na nowym standardzie.

Wydaje mi się, że nie. -2,+2 dotyczy tylko mechanizmów wyprodukowanych po 2016 r, Rolex ten standard wprowadzał stopniowo. Przecież to cały czas ten sam mechanizm w Twoim zegarku, tylko serwisowany. Rolex w 2016 r zmienił konstrukcję swoich mechanizmów, dopracowali pewną część ( nie jestem biegły i nie chcę wymyślać na siłę, ale było o tym trochę artykułów w internecie ).

A jaką masz dokładność chodu obecnie jeżeli możesz napisać ? Jaka była odchyłka na dobę przed i po serwisie ?

Z ciekawości gdzie robiłeś serwis i ile zapłaciłeś ?

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najtańszą najdłużej, ale i tak nie zapisują w kolejkę


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Dziękuję Panowie, jest dobrze bo przecież już drugi dzień a nadal cieszy. ;) 

 

Dzięki, na razie robię lekką przerwę bo przez ostatnie półtora roku moja droga zegarkowa wyglądała tak:

Start marzec 2018:

Citizen->Citizen>Glycine Combat Sub->Glycine Airman->Tag Heuer Aquaracer->Tudor Black Bay->Breitling Colt 44->Tudor Heritage Chrono->Rolex Yacht Master Platinum

Meta wrzesień 2019.

 

Przyznacie że w miarę intensywna historia jak na tak krótki czas i dość szybkie pójście do góry.

Gdzieś tak w okolicach Taga zaczęła świtać mi myśl, że fajnie byłoby mieć Rolexa, więc na razie na szczęście nie mam wyższych ambicji. ;)

Masz je wszystkie , czy zostałeś jednozegarkowcem. Mam dylemat, bo pomimo jeszcze krótszej drogi (zacząłem w październiku 2018) uzbierało mi się już kilkanaście i z żadnym nie potrafię się rozstać, a już mi dni brakuje do noszenia wszystkich. Moja droga na razie skończyła się na Omedze Seamaster, a marzy mi się R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najtańszą najdłużej, ale i tak nie zapisują w kolejkę

Możesz to bardziej rozwinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julek

Seiko, Omega, Rolex, Certina, Tudor? :)

Możesz to bardziej rozwinąć?

Nie przyjmują rezerwacjiiiii. Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyjmują rezerwacjiiiii.

To dotyczy PL czy bez względu na kraj?

 

Może to głupie pytanie ale nie jestem znawcą tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

To dotyczy PL czy bez względu na kraj?

 

Może to głupie pytanie ale nie jestem znawcą tematu...

 

Nigdzie na świecie nie kupisz Daytony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Daytony, na Pepsi i Batmana także Kruk nie przyjmuje już zamówień, z tego co się ostatnio orientowałem w butiku na Pl. Trzech Krzyży to najłatwiej o czarnego Suba - czas oczekiwania około 2 lata. 

Ale nie martw się, niedługo powinien być kryzys i pewnie część osób z listy oczekujących zrezygnuje, może będzie łatwiej.

 

Dodam jeszcze apropo problemu który miałem a w zasadzie nie miałem, że rotomat schowałem i noszę DJ cały dzień na ręku. Precyzja jak trzeba. Zdecydowanie poniżej -2,+2 na dobę.

Nie ma jak poprosić o radę na forum. Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To w sumie niezły marketing wymyślili - zakładając że Daytona nie są skonstruowane z limitowanego „kosmicznego pyłu” którego transport z odległej galaktyki zajmuje 5 lat to trochę dziwne podejście. Chyba że wychodzą z założenia, że jak ktoś się już napali na tą markę to kupi cokolwiek co jest dostępne „od ręki” czyli to co się nie sprzedaje bo przecież butiki własne czy AD zupełnie puste nie są i nie zajmują się jedynie przyjmowaniem zamówień z realizacją za kilka lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

To w sumie niezły marketing wymyślili - zakładając że Daytona nie są skonstruowane z limitowanego „kosmicznego pyłu” którego transport z odległej galaktyki zajmuje 5 lat to trochę dziwne podejście. Chyba że wychodzą z założenia, że jak ktoś się już napali na tą markę to kupi cokolwiek co jest dostępne „od ręki” czyli to co się nie sprzedaje bo przecież butiki własne czy AD zupełnie puste nie są i nie zajmują się jedynie przyjmowaniem zamówień z realizacją za kilka lat...

Dobrze kombinujesz;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nie martw się, niedługo powinien być kryzys i pewnie część osób z listy oczekujących zrezygnuje, może będzie łatwiej.

 

 

No bedzie, ale czy niedługo?

Rok, trzy, piec?

Pewne jest tylko to, ze takiego kryzysu nikt jeszcze nie widzial.

Wydaje mi sie, ze zegarki Rolexa nie beda traktowane jak bizuteria tylko jak dolar, złoto inwestycyjne czy krypto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bedzie, ale czy niedługo?

Rok, trzy, piec?

Pewne jest tylko to, ze takiego kryzysu nikt jeszcze nie widzial.

Wydaje mi sie, ze zegarki Rolexa nie beda traktowane jak bizuteria tylko jak dolar, złoto inwestycyjne czy krypto

Tego nikt nie wie, pewnie poza wąską grupą wysoko postawionych bankierów. Ale będzie na pewno i tak jak napisałeś, takiego kryzysu jeszcze nie było. Nie chcę tu wchodzić w szczegóły, to nie forum ekonomiczne. Napiszę tylko, że kolejne obniżki stóp % w USA i kreacja pieniądza pod nazwą QE, LTRO czy jakąkolwiek inną mogą go trochę odwlec w czasie. Teraz jest popyt na zegarki, Rolexa w szczególności, gospodarka się rozwija, ludzie mają kasę, jest tani koszt pieniądza itp.

 

@Master Yoda

Zastanawiam się czy winny nie był rotomat, który trochę, leciutko szarpał w tym samym miejscu przy obrocie w obu kierunkach. Tak jakby ktoś nieumiejętnie ruszał samochodem. Szarpnięcie było widoczne, lekkie, ale przy każdym obrocie i w tym samym miejscu. Ale to już nie ważne. Żadnych rotomatów więcej.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest tylko to, ze takiego kryzysu nikt jeszcze nie widzial.

 

Co masz na myśli? Mógłbyś rozwiązać myśl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli? Mógłbyś rozwiązać myśl?

Raczej nie. To jest forum oparte na konsumpcjonizmie czesto wspieranym długiem. To, ze ktos nie ma zegarka na kredo, ale ma inne zobowiazania to na jedno wychodzi.

Stopy najnizsze w historii, hazard gospodarstw domowych, firm i panstw. Kryzys bedzie z powodu nadmiernego zadluzenia. W skrócie, za dług z cyferek i kolorowych drukowanych papierkow ludzie beda traci realne rzeczy.

Jednak dosc o tym, bo to chyba ostatnie miejsce na takie rozwazania ;), a ja pewnie sie mylę ;)

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz je wszystkie , czy zostałeś jednozegarkowcem. Mam dylemat, bo pomimo jeszcze krótszej drogi (zacząłem w październiku 2018) uzbierało mi się już kilkanaście i z żadnym nie potrafię się rozstać, a już mi dni brakuje do noszenia wszystkich. Moja droga na razie skończyła się na Omedze Seamaster, a marzy mi się R.

To oczywiście droga jaką przebyłem.

Ostatnie trzy zegarki czyli dwa Tudory i Breitlinga zamieniłam na jedną koronę. Teraz jestem można rzec, jednozegarkowcem i w sumie się cieszę. Nie mam dylematu co dziś założę, nie jest mi przykro że któregoś nie noszę itp itd. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Master Yoda

Zastanawiam się czy winny nie był rotomat, który trochę, leciutko szarpał w tym samym miejscu przy obrocie w obu kierunkach. Tak jakby ktoś nieumiejętnie ruszał samochodem. Szarpnięcie było widoczne, lekkie, ale przy każdym obrocie i w tym samym miejscu. Ale to już nie ważne. Żadnych rotomatów więcej.

Prawdopodobnie tak, od kilku dekad mam zegarki i nigdy nie używałem rotomatu.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/152818-rotowa%C4%87-czy-nie/

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/167306-dylemat-wielozegarkowca/page-2?do=findComment&comment=2501923


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz dokładność chodu obecnie jeżeli możesz napisać ? Jaka była odchyłka na dobę przed i po serwisie ?

Z ciekawości gdzie robiłeś serwis i ile zapłaciłeś ?

Z dokładności jestem bardzo zadowolony. Od serwisu minęło 9 miesięcy. W systemie 12h noszenia 12 h leżenia, przez pierwsze 3-4 miesiące robił +1s. Aktualnie jest gdzieś w okolicach 0s z małą odchyłką na minus.

W marcu ustawiłem czas na -1min do tyłu. Dziś zegarek wskazuje +7s do czasu wzorcowego. Do tej pory ustawiałem tylko datę.

Generalnie jestem jednozegarkowcem. Przez cały ten okres chodzi non stop i jest moim codziennym czasomierzem.

Przed serwisem miał chyba coś koło +5s ale nie sprawdzałem dokładnie. Krótko po kupnie dałem do przeglądu.

Serwis kosztował coś koło 1800 -1900 zl cena przeliczana bo nie mieszkam w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dokładności jestem bardzo zadowolony. Od serwisu minęło 9 miesięcy. W systemie 12h noszenia 12 h leżenia, przez pierwsze 3-4 miesiące robił +1s. Aktualnie jest gdzieś w okolicach 0s z małą odchyłką na minus.

W marcu ustawiłem czas na -1min do tyłu. Dziś zegarek wskazuje +7s do czasu wzorcowego. Do tej pory ustawiałem tylko datę.

Generalnie jestem jednozegarkowcem. Przez cały ten okres chodzi non stop i jest moim codziennym czasomierzem.

Przed serwisem miał chyba coś koło +5s ale nie sprawdzałem dokładnie. Krótko po kupnie dałem do przeglądu.

Serwis kosztował coś koło 1800 -1900 zl cena przeliczana bo nie mieszkam w Polsce.

Czyli nic nowego. Kolejny klient zadowolony z precyzji chodu swojego Rolexa

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dokładności jestem bardzo zadowolony. Od serwisu minęło 9 miesięcy. W systemie 12h noszenia 12 h leżenia, przez pierwsze 3-4 miesiące robił +1s. Aktualnie jest gdzieś w okolicach 0s z małą odchyłką na minus.

W marcu ustawiłem czas na -1min do tyłu. Dziś zegarek wskazuje +7s do czasu wzorcowego. Do tej pory ustawiałem tylko datę.

Generalnie jestem jednozegarkowcem. Przez cały ten okres chodzi non stop i jest moim codziennym czasomierzem.

Przed serwisem miał chyba coś koło +5s ale nie sprawdzałem dokładnie. Krótko po kupnie dałem do przeglądu.

Serwis kosztował coś koło 1800 -1900 zl cena przeliczana bo nie mieszkam w Polsce.

No i pięknie. Po prostu Rolex. Ja także mam tylko jeden zegarek, który bardzo lubię i nie chcę innego - no może kiedyś Blancpain fifty fathoms.

A ja dodam jeszcze, że po ostatnich dwóch dobach noszenia zegarka w tym samym systemie 12 h na ręku i 12 h leżenia szkiełkiem do góry,  odchyłka na -2s czyli tylko -1s/24h. Oczywiście według zegara atomowego.

Edytowane przez Michal8080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.