Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Calisch

Użytkownik
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Calisch

 1. Też nie chciałbym podawać nazwy serwisu, bo jestem laikiem i nie wiem kto ma rację, ale to zakład dość popularny i chwalony na forach i fb. W każdym razie po wykonaniu serwisu dwa razy odsyłałem zegarek z prośbą o sprawdzenie fatalnej rezerwy chodu, zegarmistrz sprawdzał zegarek bez otwierania, czyli na rotomacie i urządzeniach pomiarowych, uważa że wszystko jest ok. Trudno mi uwierzyć, że jest aż tak źle z tą Sellita, ale może muszę się z tym pogodzić.
 2. Ja mam Sellitę w Glycine SST12. Dokładność jest bardzo dobra, odchylki 2-3 sekundy na dobę. Problemem jest bardzo kiepska rezerwa chodu. Po calym dniu noszenia zegarka (praca biurowa, dojście z parkingu i z powrotem, zakupy itd.) zegarek nie wytrzymuje do rana, po zdjęciu z ręki chodzi około 6-7 godzin. W czasie urlopu chodziłem pieszo średnio 10-12 km dziennie, sytuacja niewiele lepsza, około 12 godzin rezerwy. Co ciekawe, na początku użytkowania nie było aż tak źle, nie było problemu z przetrwaniem nocy, zatrzymywał się dopiero w weekend. Zegarek miał robiony przegląd, zegarmistrz uważa, że to problem Sellit, a zegarek trzyma parametry (po teście na rotomacie i jakichś urządzeniach pomiarowych). Zalecił mi codzienne dokręcanie po 10 obrotów koronki lub kupienie rotomatu. W zegarkach z ETA, problemu z rezerwą nie mam. Ciekaw jestem czy też macie takie problemy z rezerwą, jeśli to cechą Sellit, to jest mocno irytująca.
 3. Głosy oddane, zdjęcia super. Co do możliwości obejrzenia wyników, jest to ciekawa opcja dla głosujących, nie wiem jak dla uczestników konkursu.
 4. Calisch

  Wybór pióra.

  Może ktoś jest zainteresowany, raczej niedostępnym w Polsce piórem Pilot Fountain Pens Capless Fermo FCF2MRDLF Dark Blue. Postanowiłem rozstać się z moim egzemplarzem, myślę że za fajną cenę, szczegóły w dziale Sprzedam>Poszukuję>Oferty niezegarkowe.
 5. Ponad pół roku leżał w szufladzie, czas się ruszyć;-)
 6. Gratuluję, świetne zdjęcia. Podziwiam pomysły, umiejętności i pracę włożoną w ich stworzenie 🙂
 7. Bardzo fajne trio. Ułożone są zdaje się od najstarszego do najmłodszego wypustu. Jak wypadają pod względem jakości wykonania, dostrzegasz istotne różnice?
 8. Głosy oddane na 3 fotografie. Super zdjęcia i aranżacje, gratuluję.
 9. Na zdjęciu Spirit wedug mnie prezentuje się bardzo fajnie. Dostępny jest z różnymi kolorami tarczy, choć mnie podoba się właśnie czarna. Bardzo chętnie zobaczyłbym go u siebie, choć ze względu na cenę nie nastapi to szybko. No i oczywiście trzeba go zobaczyć i przymierzyć, koperta ma rozmiar 40mm.
 10. 1f2e84d8a582bcff652013749e6e.webp Powyżej jakiś problem techniczny, przepraszam, nie mogę skasować.
 11. Nie do wiary!!! Jak można się tak brzydko wyrażać!!!
 12. Miałem wrzucić w żarty, ale chyba tu nieźle pasuje.
 13. Dziękuję. Koszt serwisu wygląda bardzo rozsądnie, więc na pewno się zdecyduję. Efektem podzielę się czym prędzej.
 14. Dziękuję. Z kim warto się skontaktować w sprawie odnowienia i jakiego rzędu może to być koszt?
 15. Dziękuję za informacje. Tak myślałem, że nie posiadają wartości materialnej. Ze względu na wartość sentymentalna, jednego z tej trójki chętnie bym oddal do serwisu i odnowienia. Jaki może być koszt takiej operacji? I do kogo się zgłosić z tym tematem?
 16. Czesc. Dzisiaj przeglądałem rodzinne drobiazgi u mamy i chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o leżących u niej w szufladzie Ruskach :-). Są to dwa Wostocki i jeden Poljot. Nic nie wiem o rosyjskich zegarkach, będę Wam bardzo wdzięczny za kilka słów na ich temat. Może któryś z nich jest interesującym modelem? Albo czy według Was warto któryś z nich odnowić do codziennego noszenia? Dziękuję i pozdrawiam.
 17. Cześć. Wrzucam poniżej zdjęcia starej Delbany mojej mamy. Zegarek dostała w młodości w prezencie. Liczę, że ta Delbanka może być mniej więcej z lat 1964-65. Nie mam pojęcia o zegarkach vintagowych, dlatego będę wdzięczny za kilka informacji na jej temat. Czy to może jakiś ciekawy model, czy jest sens ja odnawiać - oczywiście że względów sentymentalnych. Przepraszam, jeszcze dekiel i zdjęcie pod innym kątem.
 18. Super. Bardzo mi się podoba F104, dopiero niedawno zauważyłem, że jest też robiony w rozmiarze 40mm, co czyni go dla mnie jeszcze bardziej kuszacym.
 19. Z perspektywy osoby, która tematem zegarków interesuje się od niedawna i dysponuje niewielką wiedzą dodam, że wielkim atutem bazarku jest zaufanie do osób funkcjonujących na forum. Zarówno co do uczciwości jak i rzetelności oferty, a także realności ceny. Myślę, że wielu amatorów nie odważy się kupić zegarka na portalach handlowych. Z tego względu dobrym rozwiązaniem było ograniczenie możliwości wystawiania zegarków na sprzedaż, przez osoby zupełnie nowe (sam po 3 latach nie mam wystarczającej ilości postów). Może powinna to być wręcz nie tylko ilość postów ale też czas od rejestracji. Bardzo proszę mojego głosu nie traktować jako jakiejkolwiek krytyki. Pozdrawiam.
 20. Bardzo fajne zdjęcia, wybrałem trzy, jestem bardzo ciekaw wyników.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.