Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

art_69

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2818
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez art_69

  1. Po co się pytać jak użyje to z pewnością będzie w wiadomościach.
  2. Też kupiłem takiego Wostoka ostatnio i ma ten sam problem. Trudno nakręcić, ruszyć wskazówkami i koronka nie wiem czy dobra, bo jakaś taka dziwna i zaokrąglona, ale niby się nakręca na gwint. Te Wostoki robią jednak na mnie wrażenie nawet po tylu latach.
  3. Jakiś dziwny kolor sekundnika - jest szary?
  4. Wiadomo, że Kirowski po prawej stronie ma większy dekiel niż Poljot w takiej kopercie. Czy w przypadku koperty Kirowskiego po lewej stronie koperta jest taka sama jak w Poljocie 16 lub 17 kamieni czy też ma większy dekiel? Chyba obie koperty są identyczne? (zdjęcia z netu)
  5. - - - Ale tam jest dwa precyzyjne, poniżej Łucza tarcza zamiennik, a powyżej chyba oryginalna?
  6. Precyzyjny fajny, Ałmazy też ale ten Łucz to tarcza raczej zamiennik dlatego tak ładnie wygląda... a mówilem Ci, że lepiej przemyśleć zanim się kupi...
  7. Zawsze jak widzę Pobiedę, w takiej kopercie to zastanawiam się z jakiego okresu pochodzi? Jeszcze lata 50 czy już 60? Trudno powiedzieć czy sekundnik od tego modelu...
  8. Dawno temu miałem taki sam zegarek i sprzedałem, teraz trafił się w dużo lepszym stanie... - - - Już z rok a nawet dwa lata przed pandemią przechodziłem, cyklicznie co miesiąc i kolejną giełdę obok tego zegarka, ale sprzedawał go zatwardziały handlarz, w dodatku cena była z kosmosu, czasami pytałem czy cena stopniała... Cena nigdy nie topniała, więc ja tym częściej omijałem okazje na tym stoisku. - - - No i wczoraj, ktoś inny stał na stoisku, myślałem, że to podobny zegarek zapytałem się o cenę, a zza kolumny pojawia się znajomy zatwardziały handlarz i cena za zegarek okazuje się normalna - tak mnie to zaskoczyło, że powiedziałem, że się zastanowię i odszedłem... ale już po minucie zaproponowałem, że może już się nie będę wracał jeśli zejdzie z ceny o 10 zł. Teraz już nie wiem co tak na prawdę wpłynęło na tego człowieka koronawirus czy to że nie rozpoznał mnie, bo byłem w maseczce?
  9. Albo kupił za 600 i nie za bardzo może zejść z ceny.
  10. Ja zawsze się pytam przed licytacją czy wyślę do Polski jeśli nie ma przesyłki za granicę. Nigdy nie spotkałem się z dyskryminacją. Natomiast zakładam, że raz na 10, 20 przelewów zdarza się coś, że Czechowi odliczy te 200 koron i wtedy często jest tak, że on już nie mówi o tym i wysyła tracąc te 200 koron - dlatego rzadko widzę napis - nie wysyłam za granicę. - - - Jeśli o chodzi o konta w euro w Czechach, to najczęściej są to Słowacy, którzy wystawiają na aukro, a ich waluta państwowa to euro.
  11. Ja do Czech płacę Revolutem. Konto w koronach, przelew wysyłany zawsze z terenu Czech. Zawsze dochodziło tyle koron ile powinno. Ostatnio przelew został wysłany z Austrii. Przyszło tyle koron ile powinno ale sprzedający pokazał zrzuty z ekranu odjęło mu 200 koron dlatego, że przelew został wysłany z Austrii. najprawdopodobniej za przewalutowanie.
  12. Kartą nie ma loterii, ale zawsze można kartą zapłacić?
  13. z dopłatami do przelewów to jest loteria, czasami doda za przewalutowanie, ja płacę w koronach i bardzo często przelew jest wysyłany z Czech 10 razy poszło dobrze ale ostatnio doliczyło sprzedającemu 200 koron, bo przelew z niewiadomych przyczyn poszedł przez Austrię - reklamowałem ale bank odpisał, że nie wpływu na to przez jakie Państwa w danym momencie idzie przelew. Tak jest w każdym regulaminie banków
  14. Jak dobrze pamiętam to około 1100 koron ale tak jak pisałem aukcja była holowana, sprzedający chciał tylko wiedzieć ile kto da ( rozmawiałem z nim później). - - - Wiele jest takich licytacji na allegro i zakupów na fejsie jak i zagranicą,
  15. Klimatyczny. Co raz trudniej kupić, już nawet zastanawiam się czy nie warto kupić z niedużą wadą tarczy.... ?
  16. To ten ja to mogłem kupić.... To ten ja to mogłem kupić.... Ta aukcja była jednak holowana.
  17. Ktoś usilnie namawiał mnie aby ten zegarek kupić poza aukcją. Kiedyś wydziałem zamienniki takich tarcz do Rodiny. Ta tarcza jest raczej oryginalna?
  18. Jeszcze jest kwesta szkiełka czy nie będzie przeciekało.
  19. Bardziej wyrafinowane? Do kubeczka nalać wody, wrzucić zegarek, następnie do zamrażalnika na 24 godziny i potem rozmrozić, sprawdzić dokładność chodu - słyszałem, że w latach 80 tak się zabawiali...
  20. Jak to jest ten znany Krzysiek to pewnie wiedział... Niektóre modele to za darmo prawie bierze. Może to wynika z tego co u mnie, tak jak już napisałem wcześniej, czasami modlę się by nie wygrać lub zapomnę zalicytować...
  21. Mi jednak szkoda... Mam też kopertę do tego Poljota i od kilku lat szukałem tarczy.. Mam cichą nadzieję, że ten co to kupił będzie wiedział, co to za zegarek, bo tam paskiem dekiel zasłonięty i od razu może pójść do kosza... Ta osoba co dawało najmniej, zresztą pewnie się orientujesz, zgarnia wiele dobrych zegarków, czasami potrafi dać i ponad 2000 koron jak trzeba. ale z kontekstu aukcji jakie z nią wygrałem też wysnułem wniosek, że nie wiedziała, że to stalowy Poljot...
  22. Odpuściłem, modliłem się aby ktoś mnie przelicytował, brakowało mi sekundnika do tego Poljota ... To fajny zegarek, który kilka lat zobaczyłem u Ciebie ale tak się zdarzyło, że kupiłem taki sam niedawno - też nikt nie chciał licytować... Trochę szkoda, bo z chęcią bym go zrobił, już nawet namierzyłem zwykłego Poljota z tymi wskazówkami ale mam brać tu na forum innego stalowego Poljota, więc za dużo okazji w jednym miesiącu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.