Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

art_69

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2818
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez art_69

  1. Polecam na święta stary autobiograficzny film 'Ray', z oscarową rolą Jamiego Foxxa o znanym, niewidomym rhythm and bluesowym muzyku i wokaliście.... Zgadnijcie jaki radziecki zegarek przewija się przez cały film... Trochę nie zgadza się chronologicznie, bo zegarek ten główny odtwórca roli ma już na ręku od początku lat 50, a tak naprawdę został wyprodukowany dopiero w latach 70. Zegarek w zbliżeniu można zobaczyć wciskając pauzę w momencie 1:01:48
  2. Dobrze, że od wschodu nie mamy Kanału Sueskiego, przynajmniej zegarki bez problemu przypłyną...
  3. W starych zegarkach z lat 50 czy 60 lepiej jest jak szkło jest oryginalne bo nie zawsze widać całą tarczę zegarka, w szczególności indeksów podziałki sekundowej. Chociaż to dotyczy również zegarków z lat 70 czy 80 np. Rakiet. Zegarek też lepiej wygląda z profilu jest niższy, mniej gruby. Nowe szkła są wyższe. Bateria mi siadła dlatego zdjęcia nienajlepsze.
  4. Taka mała, stara, brzydka Pobieda, z oryginalnym szkłem.😉
  5. To pokazuję kondycję naszej cywilizacji... Oglądałem ostatnio film o pandemii hiszpanki w 1919 roku (zrealizowany w 2018 roku), wynikało z niego, że teraz gdyby się coś takiego zdarzyło - to poziom wiedzy, techniki i wszystkiego co nasza cywilizacja osiągnęła spowoduje, że w kilka dni sytuacja będzie opanowana. Niestety mamy za mało wyobraźni i wiedzy aby aby powstrzymać zwykłego wirusa. Technicznie chyba też źle wypadamy bo podobno statku z Kanału Sueskiego nie ruszą... Jak w średniowieczu.🙂 Chyba czas nabrać dystansu do siebie.
  6. Ja takiej tarczy użyłem i do niskiej, i do wysokiej Mołni. Tarcze pasowały bez przeróbek ale trzeba mieć na uwadze, że te tarcze są wykonywane przez różne firmy - mogą się różnić.
  7. Kiedyś widziałem takie doświadczenie, że na rdzę dużo lepiej niż wd 40 działa sok z cytryny tylko to musi być długotrwałe działanie i trzeba cierpliwości.
  8. Szukałem zielonego akcentu w zegarku... i zawsze doskwierał mi brak opcji pokazywania godziny w dwóch strefach czasowych, w jednej chwili. Idealnie jest z tymi bezelami - 10 sekund i zupełnie inny zegarek.
  9. Miałem sam zrobić, tzn. kupić tarczę, kopertę - ale tak wyszło sprawniej i chyba taniej. Zegarek idealnie nawiązuje do chlubnej tradycji.
  10. Mam do zrobienia takiego Saturna, mechanizm w Twoim jest z antywstrząsem czy bez? Ten model z tą tarczą występował tez w pozłacanej kopercie?
  11. Odświeżę temat. Zdjęcie zapożyczone z facebooka z grupy PRMZ. Taka tarcza to zamiennik? Zamienników tych tarcz do Sygnała nigdy nie widziałem ale być może są produkowane?
  12. Tarcza ma nóżki czy jest w jakiś inny sposób przymocowana?
  13. Mnie zmylił w tym zegarku brak napisu Mir, jak szybko przeglądałem.... ale ten napis jest... Dopiero teraz sobie uświadomiłem, że dawno temu kojarzyłem, że jest taki model Mir-a.
  14. Będzie działać... - ale zegarek będzie miał jakieś objawy, że te dwa zęby są wyłamane?
  15. Tak można podyskutować. 🙂 Stan zegarka jak widać to kwestia spojrzenia. To ciekawy, starszy model ale cena nie jest atrakcyjna. Ja rozumiem 140 gdybym bardzo chciał kupić... Kiedyś takie modele kupowałem po 80 zł. Taki poziom ceny to raczej Poljot de luxe.
  16. Bardzo oszczędny opis dotyczący stanu technicznego - to bardzo trudny mechanizm do serwisowania...
  17. Ja współpracowałem z trzema zegarmistrzami... Wielu zegarmistrzów nie przeszło u mnie pozytywnej weryfikacji poprzez ściemnianie, nieodpowiadanie na pytania itp. Dawno temu znałem zegarmistrza, który przy mnie w 30 sekund wyjmował balans, sprawdzał wszystko, następnie w takim samym czasie go zakładał... Jak była potrzeba to w minutę zdejmował szkiełko wskazówki, tarczę, z drugiej strony coś wyjmował i montował to wszystko w podobnym czasie. Jak balans tylko ruszał to potrafił w krótkim czasie ocenić, czy zegarek wymaga przeglądu, czy od ręki jest wstanie go pchnąć aby działał. Nie znam się na tym ale myślę, że jest możliwość szybko rozłożyć zegarek. Uważam, że to ewenement aby fachowiec przy kliencie pokazywał jak pracuje. Nigdy mi się to nie zdarzyło u innego zegarmistrza, Z drugiej strony fachowiec musi mieć umiejętności... I to mnie przekonało. Jednakże ten sam fachowiec robił mi jeden zegarek około tygodnia. I tak powinno to wyglądać, bo tu najmniej chodzi o szybkość ...
  18. Ten brzydal, na dolnym zdjęciu, też warty uwagi, z wiadomych względów.🙂
  19. Nie potrafię rozróżnić mostków fazowanych od niefazowanych - one mają fazowanie na końcach elementów?
  20. Na pierwszej stronie w tym wątku masz takiego linka: http://szafran.civ.pl/watch/edukacyjne/molnija-timeline.pdf Mechanizm masz 18 kamieni. Na górze i dole masz masz lata produkcji.
  21. Ja w tym roku kupiłem bardzo mało zegarków, przestałem się uzależniać🙂, za to doprowadziłem do stanu używalności dosyć dużo i to mnie bardzo cieszy.
  22. Tak bardzo fajny zegarek, mnie podoba się wersja z czerwoną lub bordową tarczą. Jak się sprzedaje zwykły zegarek to ma się wrażenie, że wszyscy wokoło poszukują tylko Sław chorągiewek, Poljotów 55g, Sputników, Amfibii uszatych i zegarków z Błonia w jakimkolwiek stanie...
  23. Jest bardzo dużo niezależnych produkcji, to się pojawia i znika... Do Sportiwnego stalową kopertę bardzo trudno mi w tej chwili znaleźć, ale są do Poljota de luxa, Wołny - tylko chyba bez przeszklonego dekla... Dla mnie to ten przeszklony dekiel to jedna z głównych motywacji. Zastanawia mnie też to dlaczego w tych wielu kopertach, jakie widziałem do radzieckich mechanizmów - nie wstawiają oryginalnych tarcz? Być może się nie da - nie wiem? Dla mnie oryginalna tarcza w takiej pasówce o której piszę - to podstawa aby to zrealizować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.