Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

art_69

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2818
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez art_69

  1. Chyba nikt nie bawiłby się w złocenie dla takiej Rakiety... Jak by było odnawiane to nie byłoby ostrych kantów.
  2. Jest na olx opcja kup z przesyłką i pomimo wielu wad tej opcji, konto jest jednak dokładniej zweryfikowane - można kupić na zasadzie 'kup teraz', sprzedający ma jeszcze możliwość potwierdzenia sprzedaży. Mniej jest wtedy takich sytuacji z ostateczną ceną. Ja kobiecie zwróciłem uwagę, że tak manipuluje aby zwiększyć ustaloną cenę - zauważyłem, że jej zależało tylko aby mieć dobrą opinie jako sprzedawca... Wystawiłem jej maksymalnie negatywną uzasadniając, że po ustaleniu szczegółów odbioru podnosi cenę o 50 zł i pomimo braku możliwości wysyłki bardzo utrudnia ustalenie warunków bezpośredniego odbioru. W tej chwili dalej jest cena 300 pomimo tego, że oczekuje przynajmniej 350 zł. 300 zł to była uczciwa cena za ten zegarek. Ma rację pabloo. że jak już ktoś przyjedzie po ten zegarek to ona powie, że ten zegarek kosztuje 400... Kobieta już po ustaleniu warunków sugerowała mi, że cena będzie wyższa - ale ja nie potwierdziłem jej w żaden sposób, że chce zapłacić więcej niż było ustalone.... Tylko ocena na olx może taką kobietę zablokować. Ja zwracam uwagę jak ktoś jest oceniany i często to się sprawdza... Nie ma sensu wchodzić z taką osobą w kontakt i tracić czasu. W tej chwili ta osoba ma ocenę - nieżle. A skala ocen jest taka: rewelacyjnie, dobrze, nieźle i najniższa - nie polecam.
  3. Warto było! też się zastanawiałem...
  4. 14.09.2021 godz 12 Może jest ktoś z okolic Chorzowa i mógłby odebrać ten zegarek? (Sputnik) - - - 14.09.2021 godz 17 Pięć godzin umawiania się na odbiór.... Kobieta informuje mnie że nikt nie odpowiada na ogłoszenie.... Kolega z forum ma odebrać zegarek... Umawiam się na odbiór... Sprzedająca już po piszę, że dwóch Panów pyta się o zegarek... Nie życzcie mi powodzenia.... Wczoraj z podobnego powodu odpuściłem pozłacanego Sputnika za 400 zł z olx, choć byłem pierwszym zdecydowanym... -- - Ostatnia informacja z godz.19:00, to już nie chodzi o to , że dwóch Panów pyta się o zegarek tylko o to, że zegarek będzie prawdopodobnie kosztował już 350 zł... Ciekawe co będzie dalej? Mieliście już tak? Nie znoszę takich sytuacji... - - - Około 20,00 zakończyłem rozmowę z Panią, która sprzedawała ruską okazję na olx. Nie zdecydowałem się dać więcej niż 300, gdyby sprzedająca w przyszłości mówiła, że ma kupca za taką cenę.... Dzień był bardzo emocjonujący. Nie zapomnijcie mieć zawsze przy sobie 300 zł bo takiego sputnika możecie spotkać wszędzie na bazarze, w lombardzie i nigdy nie wiadomo ile będzie ostatecznie kosztował.
  5. Dokładnie ale ktoś też tarczę wrzucił do jakiegoś roztworu - nigdy nie widziałem tak 'ładnie' doczyszczonej.
  6. Znalazłem tekst o tej granatowej Rakiecie 24, że farba na niej bardzo się łuszczy i blaknie, a że zegarek pochodzi z lat 80 to można zobaczyć ten zegarek w różnych stanach tego procesu.... Nie wiedziałem tylko czy jedyny kolor tarczy to ciemny granat czy może był jeszcze jakiś inny?
  7. Ta tarcza powinna być niebieska? Jest odbarwiona? Czy jest w porządku?
  8. Tak, to bardzo atrakcyjne koperty z lat 60 i ciekawe zegarki, taki Wostok de luxe.
  9. A jak te koperty wyglądają z drugiej strony?
  10. Orientuje się ktoś czy jest aplikacja na telefon - new auction, wiele serwisów ma swoją aplikacje ale tej nie mogę znaleźć.
  11. W Twoim zegarku jest inny sekundnik , bo najprawdopodobniej kiedyś się oderwał od ośki i zaginął.... Jeśli chodzi o usterki, które dostrzegasz, to powiem, że zegarek mechaniczny powinien mieć robiony przegląd co dwa lata aby dobrze funkcjonował. Jeśli chcesz aby zegarek działał poprawnie i trochę doprowadzić do lepszego stanu, to musisz zrobić przegląd, który kosztuję około 80 - 100 zł ale w Twoim przypadku to będzie drożej, bo mechanizm jest w fatalnym stanie... Wstawić koronkę. Ale to będzie trudne, bo nie podejrzewam aby zegarmistrz miał akurat oryginalną koronkę lub części do takiego zegarka, a jeśli już będzie miał to dużo za to zapłacisz... Jeśli będziesz chciał wstawić oryginalny sekundnik, to będzie jeszcze trudniej i drożej. Jeśli zdecydujesz aby zegarek leżał dla potomności i nie będziesz go używał to nie ma co robić przeglądu tylko uzupełnić koronkę.
  12. Chyba nie jest, bo jest na chodzie, został tylko uruchomiony, całkowitego przeglądu nie robiłem....
  13. Koła są wyłamane - bo sam pisałeś, ze pradziadek nie rozstawał się z zegarkiem... Był długo i intensywnie eksploatowany.... - - - Historia mojego zegarka jest taka, że chciałem zbudować zegarek precyzyjny od podstaw. Gdy pojawiła się okazja zakupu tarczy to długo się nie zastanawiałem. Ale to przypadek gdybym nie trafił tej tarczy to zrobiłbym Wostoka czy Wołnę W moim zegarku wszystkie części, jak dobrze pamiętam, są od innych zegarków: tarcza, wskazówki, sekundnik, mechanizm, koperta i koronka czyli wychodzi, że z sześciu. Wszystko trwało ponad dwa lata, najtrudniej było kupić tak jak pisałem wcześniej, tarczę, pozłacaną kopertę i sekundnik. Muszę tutaj dodać, że wszystko pochodzi od złomowych zegarków - żadnego ładnego zegarka nie zdemontowałem, nawet mechanizm był naprawiany. Mogłem złożyć ten zegarek dużo wcześniej, bo miałem kopertę w takim stanie jak Twoja ale nie potrafiłem jej zaakceptować. Zegarek wygląda dobrze, jedynie koronka nie jest oryginalna ale gdzieś mam, starą oryginalną.
  14. Mechanizm jest prawidłowy. Zegarek jest z 1960 roku. Sekundnik powinien być czerwony i dodatkowo powinien mieć odpowiedni kształt. Jak znajdę swoją Radugę, mam w pozłacanej kopercie, to zrobię zdjęcie ...
  15. W tym zegarku masz też nieoryginalny sekundnik, który stosunkowo trudno kupić. Koperta jest bardzo zniszczona - takich kopert raczej się nie złoci - to nie jest profesjonalne. Kopertę oryginalną tez trudno kupić i nie jest tania... Tarcza jest rzadka ale też dość zniszczona - wiele osób nie potrafi zaakceptować takiego stanu. Pokaż jeszcze mechanizm bo może być od innego zegarka, od Ałmaza... Dobrze odnowić ten zegarek to kupić Wołnę w pozłacanej kopercie, ze słabą tarczą, oryginalnymi wskazówkami i ładną kopertą i z tego zegarka, wziąć tarczę, dwie wskazówki i mechanizm jeśli jest prawidłowy oraz zrobić serwis. W tym zegarku tarcza jest najbardziej wartościowa, bo nie jest często spotykana - ale jeśli nie potrafisz zaakceptować jej stanu - to takie odnowienie jak napisałem nie da Ci satysfakcji - wtedy lepiej sprzedać na części. Jakby co mogę kupić. A jeśli chciałbyś w taki sposób odnowić - to życzę powodzenia.
  16. Zegarek kupiony w fatalnym stanie, uszkodzony mechanizm, bez sekundnika, nie wiadomo czy z dobrą ośką, bo prawie nie było jej widać... Ale naprawa takiego zegarka to przyjemność, zawsze coś bliżej można się dowiedzieć o Saturnach. Tarcza i wskazówki nie były czyszczone i nie będą, zdjęcia w trybie makro nie oddają uroku zegarka...
  17. Ten Kosmos to oryginał? Głównie chodzi mi o tarczę... I koperta jest trochę inna niż w de luxach, dekiel jest wciskany... W jakiej kopercie występował ten zegarek? Może ktoś się orientuje co jest napisane na deklu?
  18. No tat tylko czy zegarmistrz zrobi to za 30 zł? Raczej nie, bo jest dużo roboty ... Zadałem pytanie bo na fejsie śmieją się, że zegarmistrz nie chciał wstawić nowej osi do balansu, tylko chciał cały balans. Przecież taka usługa przewyższy wartość Mołni? Czy może się mylę?
  19. Można kupić same osie balansowe.... Wymiana osi balansowej w Mołni to prosta czynność czy trudna?
  20. W Lublinie jest 29 sierpnia ( nie wiem czy mieści się obszarze jakim będziesz) giełda na Placu Zamkowym, pod zamkiem i jeszcze 500 metrów dalej,drugi punkt, przy targowisku (kiedyś była jeszcze większa) . Parkingi w niedziele są bezpłatne w całym mieście, a stare miasto jest obok i jest zwarte, na szybko obejrzysz w 30 minut, też warto zobaczyć...
  21. Jeden z ładniejszych, popularnych, dużych zegarków i w dodatku Rakieta...
  22. Tak masz rację,.. Pomyliłem się to było 650 - 750 zł .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.