Z tą datą to nie pisałem, że nie jest w oryginale. Czerwona bardziej mi się podoba. Miałem się pytać w jakiej cenie kupiłeś. Jeśli poniżej 200 to cena okazyjna... Gdybyś miał jakieś duble lub części do Sekondy to chętnie kupię.
Może i tak choć 620 zł kosztował Poljot w kwietniu 1969 roku w Polsce....
https://allegro.pl/oferta/poljot-kirowski-cccp-stary-zegarek-prl-vintage-9780920742
Te zegarki wytrzymują konkurencję, Komandirski łączy tardycję z nowoczesnością a Vostok ma bardzo dobrą kolorystykę i jeszcze te przeszklone dekle - dla mnie są jednak trochę za drogie, chociaż relatywnie cena jest niska.
Sam próbuje coś zmontować aby połączyć stary mechanizm z tarczą i wskazówkami w oryginale z przeszklonym deklem ale to dosyć
trudne oprócz pasówek Mołni.
Pytam się bo pamiętam budzik z lat 70 czy 80, no nie tak stary ale mający wartość sentymentalną, często występuje na rynku w fatalnym stanie, zwłaszcza
z tyłu - ale uświadomiłem sobie, że bez problemu można taki kupić i pomalować farbą w sprayu - wygląda to naprawdę dobrze.
Gdybym nie był na tej grupie, nie słyszał waszych wypowiedzi i argumentów to zakwalifikowałbym taki zegarek jako składak.
Teraz wiem, że występowało takie zjawisko i składali takie zegarki.
Moskwa to bardzo dobry zegarek tylko w kopercie Moskwy, werk od Moskwy. W Sekondach były werki od wielu zegarków - ale chyba zawsze się zgadzały mechanizmy, koperty i tarcze.
Ilość kamieni można wybaczyć ale werk od Moskwy w stalowym Poljocie, to brzmi jak żart. Dla siebie dobre robili a na eksport wysyłali buble? To wygląda jak zaplanowany odwet Rosjan, na zgniłym kapitalizmie, z okresu zimnej wojny. 😁
Ja wiem, że są takie egzemplarze, ale mnie się nie zdarzają - gdybym zobaczył, pewnie bym kupił ale myślałbym że to składaki ze względu na to,
że mechanizmy nie pasują do marki. W jakimś sensie to jednak składaki, skoro nawet liczba kamieni się nie zgadza...
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.