Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

StaryWilk

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3054
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Zawartość dodana przez StaryWilk

  1. O co chodzi z niektórymi? https://youtu.be/Pm1ba5fJBPQ Tymczasem w Rosji
  2. Dużo się zmieniło od 2013, kiedy wątek był zakładany, nie wiem czy było, ale w budżecie do ok 500 zł, a nawet 250 można kupić niezłej jakości automata z japońskim mechanizmem, szafirem, pełnymi ogniwami... Takie rzeczy tylko w erze? Nie koniecznie. Ciekawe przykłady:
  3. Mówisz o 5711? Po podniesieniu ceny katalogowej w tym roku o 20%, uwzględniając bardzo długie kolejki, szaleństwo cenowe z używka mi, nie wiadomo jak to się zakończy. Obiektywnie nowy 5711, w ofercie "od ręki" na pewno nie jest wart tyle co 2 nowe 15400,czy 2 nowe overseasy. Zastanawiam się czy GP laureato będzie stabilny cenowo, czy jak kupi nowego za ok 30 tys zł, nie będzie problemu ze sprzedażą za parę lat za chociaż połowę tej kwoty.
  4. szkoda, bo myślałem, że zaraz na bazarku zagości RO
  5. tutaj była dyskusja, że Genta prawdopodobnie podpatrzył atlantica, który mu się strasznie spodobał... http://zegarkiclub.pl/forum/topic/167260-horologium-royal-oak-vs-nautilus-cz%C4%99%C5%9B%C4%87-2/
  6. No raczej ma bo bmw M760 ma v12 i lepsze osiągi i prowadzenie od s65amg, wewnętrzna konkurencja też jest, s63AMG ma lepsze osiągi i bardziej sportowy charakter, z kolei s600l ma v12, a tym bardziej Maybach 650 ma ten sam silnik i bardziej luksusowy charakter, a jest jednak dużo tańszy, nawet na tym poziomie cenowym. Odnośnie g-landy chodziło o to, że g65 nie ma żadnego podejścia do g63 w kategorii cena do jakości oferty.
  7. Znalazłem takie coś, co potwierdza że wersję 65 AMG są ultra rzadkie. https://mbworld.org/forums/s55-amg-s65-amg-s63-amg-w220-w221/329551-how-many-s65s-made-each-year.html S 65 AMG 2006 427 2007 477 2008 295 CL 65 AMG 2005 142 2006 52 2008 327 SL 65 AMG 2005 651 2006 390 2007 144 2008 120 Dla porównania w 2006 roku Continental GT + Flying spur łącznie sprzedanych ponad 9000 egzemplarzy. Pokrywa się to mniej więcej z ofertą używek na mobile.de - 8.5 razy więcej Continentala GT niż 65 AMG. Pewnie ta absurdalna cena to polityka budowania prestiżu i poczucia, że 63 AMG za 800 000 zł to super okazja, skoro 65 kosztuje 1.2 mln.
  8. Tak to prawda, każdy 65 AMG, czy to s-klase, G, CL, SL ma odjechana cenę od pozostałej reszty i naturalnych konkurentów :bmw, czy Audi, również wewnętrznych modeli z v12. Znany yutuber dzieli się opinią, że g65 AMG to "najglubszy" samochod dostępny w sprzedaży: https://youtu.be/f3KjIQCKmM4 Polecam 22 min. G 63 AMG kosztuje 144 000 dol i przyspiesza do setki w 5.2 s. G65 AMG kosztuje 222 000 dol 5.1 do setki i podobne wrażenia z jazdy.
  9. Myślę, że taki cl/ s coupe 65 AMG, to marginalna sprzedaż w porównaniu do Continentala GT. Ofert sprzedazy używek w rocznikach 2010-2017, na mobile.de też jak na lekarstwo: marca jest 27 sztuk, Continental GT 229 sztuk.
  10. to rozumiem, ale V12 od "zawsze" było w S600 w "porównywalnych pieniądzach", co np. 760 V12, co jest takiego niezwykłego w tym AMG 65, że kosztuje od innego Mercowego V12 ok 350 000 zł więcej, albo taka sama różnica cenowa względem dodatkowych +15 KM i do niedawana wspaniałego V8 6.2? Albo ten Maybach S 650 6.0 V12 630KM czy nie on powinien stać na szczycie gamy? Silnik chyba ten sam - pojemność i moc się zgadza, V12 również. Dlaczego jest ok 25% tańszy od S65 AMG? http://autanowe.mojeauto.pl/porownanie/378219,378221 Albo z rynku Niemieckiego: S coupe 65 AMG 630 KM - 249 500 euro (ceną bliżej do RR niż do "plebejskiego" Bentleya, nie mówiąc o Audi, nowej BMW serii 8 itp.: https://www.neuwagen-konfigurator.de/konfigurator-mercedes-benz-s-klasse-coupe-mercedes-amg-mercedes-amg-s-65-x__172441.php nowy model continental GT W12 635 KM, 4x4 - tylko 201 500 euro: https://www.neuwagen-konfigurator.de/konfigurator-mercedes-benz-s-klasse-coupe-mercedes-amg-mercedes-amg-s-65-x__172441.php RR Wraith V12 632 KM - 297 000 euro: https://www.neuwagen-konfigurator.de/konfigurator-rolls-royce-wraith-x__173785.php Albo 2 nowe M850i xdrive V8 530 KM - po 125 000 euro każda: https://www.neuwagen-konfigurator.de/konfigurator-bmw-8er-coupe-m850i-xdrive-x__169522.php Spadek wartości też niczego sobie zjazd z 248 000 euro do 57 000 za auto z 2011 roku z przebiegiem 91 000 km: https://www.mobile.de/pl/Samochod/Mercedes-Benz-CL-Coupe-CL-65-AMG-Designo/vhc:car,pgn:2,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:17200_197_,ms2:17200_43_,frn:2010/pg:vipcar/269000464.html choć Continetal GT podobnie traci, to juz RR o wiele lepiej trzyma cenę jeśli porównamy odpowiednio roczniki 2015: Na Merca S65 AMG lub Bentleya Conti GT wystarczy 105-120 tys euro, do RR Wraith bez 185-200 000 euro nie ma co podchodzić
  11. Czy ktoś wie jaka jest różnica między serią 63AMG, a 65AMG? np. S63 AMG a S65 AMG? Czy chodzi tylko o silnik V8 (do niedawna jeszcze 6,2) vs V12 i gorsze czasy przyspieszeń, ciężar, prowadzenie tego droższego, ale za to wyższy prestiż? Czy jest między nimi jednak sporo więcej różnic konstrukcyjnych? Czy to jest taki sam przeskok jak między np. S560 vs S63 AMG, ew. BMW 540i a M5, czy raczej nie? Bo cennik Mercedesa za odmianę 65AMG jest dla mnie nie zrozumiały. "Zwykłe" S 560 4-Matic L 9G-TRONIC 4.0 V8 469KM katalogowo startuje od 562 000 zł "Niezwykle" AMG S 63 4-Matic+ L również 4.0 V8 612KM katalogowo od 781 000 zł (poziom cenowy np. BMW V12 760iL) - czyli by się zgadzało "Równie niezwykle" S 600 L 7G-TRONIC 6.0 V12 530KM od 787 000 zł (poziom cenowy np. BMW V12 760iL) - czyli by się zgadzało "Ultra niezwykły" Maybach S 650 6.0 V12 630KM (to ten sam co 65 AMG?) - 887 500 - proporcjonalnie do powyzszych więcej. "I to coś" AMG S 65 L 630KM 1 125 500 zł, a w wersji coupe 1 170 000 zł - z czym to konkuruje? Bo jest droższe o 25% nawet od Bentleya Continetala GT W12 630 KM, a chyba jednak nie ten poziom luksusu i prestiżu, w dodatku wyższa utrata wartości, czy się mylę?
  12. Oczywiście też masz rację. Mi chodziło o to że Porsche się nie spełnia dobrze np. w jeździe autostradowej na dłuższym odcinku z prędkością ok 200 km/h. W takich warunkach lepiej sie do tego nadaje golf 1.5, bo jego układ kierowniczy nie zachowuje się nerwowo, jest dużo cichszy, dużo mniej pali, oraz nieźle hamuje. Do czego zatem Porsche 911 turbo jest optymalne, skoro jest średnio użyteczne do szybkiej autostradowej jazdy? Na tor? do szpanu? Wg mnie Audi, duża, ciężka fura klasy premium a wszystko drga, ni to w teren, ni na szybką autostradowa jazdę, ni do miasta bo ciężko zaparkować, ale jest za to modny.
  13. Dość ciekawy artykuł w Auto Świat przypadkowo trafiłem: Jak zachowuje się samochód przy 200 km/h? http://www.auto-swiat.pl/testy/jak-zachowuje-sie-samochod-przy-200-km-h/qe7hr8 To co mnie najbardziej zadziwiło / zaciekawiło: 1. Audi Q5, 2.0 TFSI/252 KM: Cichy silnik to nie tylko zasługa dobrych wygłuszeń, lecz także niskich obrotów na ostatnim biegu – 3250 obr./min. Szkoda jednak, że przy wysokiej prędkości kolumna kierownicza oraz pedały wibrują – to psuje radość z prowadzenia. Wydaje się, że najgorsza ocena wrażeń z jazdy i pewności prowadzenia wśród testowanych aut. Nie obserwowałem takiego zjawiska w 17 letniej bmw kombi e39 w dieslu 2.5 163 KM, 460 tys przebiegu, która daleka była od ideału technicznego. Ciekawe czy to jakaś wada egzemplarza, czy ten typ tak ma? 2. Lexusu is300h, 223 KM - wartość zużycia paliwa wynosząca 20 l/100 km pokazuje, jak bardzo szybka jazda autostradą może obciążać napęd hybrydowy. Pali jak smok, dużo więcej od "wyjeżdżonego" Mercedes C 180 K, 156 KM z przebiegiem 420 tyś km: Przy prędkości 200 km/h sedan ze Stuttgartu spala 16,2 l/100 km. Samochód okazuje się stabilny na wprost, a jednocześnie subiektywnie nie jest przesadnie głośny. 3. Porsche 911 Turbo S, 580 KM - Podczas jazdy na wprost układ kierowniczy wykazuje się pewną nerwowością i nie ma co liczyć na niskie spalanie – 18,3 l/100 km. Samochód okazuje się bardzo głośny przy 200 km/h. Hałas we wnętrzu wynosi wówczas 84 dB (A). Trochę słabo względem Golfa 1.5... Chyba, że chcemy się rozpędzać i hamować i tak w kółko, a nie jechać... 4. VW Golf 1.5 TSI/150 KM - Jeżeli często spieszysz się, a jednocześnie chcesz cieszyć się korzystnym spalaniem powinieneś zainteresować się Golfem 1.5 TSI. Jego 4-cylindrowy silnik zużywa akceptowalne 14,6 l/100 km. Przy tym jest dynamicznym samochodem. Chociaż trzeba pamiętać, że na osiągnięcie 200 km/h potrzeba 47,9 s. Jednak ten samochód przyzwoicie hamuje (z 200 km/h zatrzymuje się po 146,5 m), a poza tym okazuje się stabilny podczas jazdy na wprost. Bardzo dobre wyniki, niskie spalanie (2. w teście, po Passacie 2.0 TDI 190 KM - 12,0 litrow na 100) , dobre hamowanie i cisza Napęd bardzo optymalny moim zdaniem
  14. No i jest - już "wszystko" wiemy o nowej serii 3 (targi w Parużu lada dzień), rendery dziś: https://autogaleria.pl/nowosci/nowosci-i-premiery/2019-bmw-serii-3-g20-zdjecia-informacje-premiera/ Ale jeszcze ciekawszy news - podejście Amerykanów do EKO. W tańcu się nie pierniczą jak EKO świrnięci Lobby juropejskie, właśnie opublikowali najnowszy raport: https://autogaleria.pl/nowosci/producenci-i-rynek/wedlug-nhtsa-motoryzacja-nie-ma-wplywu-na-globalne-ocieplenie/
  15. Mnie najbardziej interesuje jak one się sprawdzają przy przebiegach 150-400 tys km. To bardziej mój target, niż nówka z salonu.
  16. A nie wiesz czy dopracowali ten silnik 2,0? B47 to przerobiony N47, czy nowa konstrukcja?
  17. mi wychodzi z obliczeń 28%, za chwilę nowy model, auto raczej od ręki stojące na salonie i macane, więc coś za cos.
  18. Dobra podpowiedź. Civic się spodobał i jest w trio rozważanych: Passat tsi 150 KM, Tiguan tsi 150 KM i Honda Civic 1.5 182 KM. Każdy jest inny, ale każdy wydaje się dobrą ofertą w swojej klasie. W civicu jest trochę bieda z tymi poziomami wyposażenia. Najbogatsza wersja executive mieściła by się w budżecie (rocznik 2017), ale nie zachwyciła Ekoskóra , z kolei jeśli wybierzemy Elegance, to niewiele zyskamy cenowo (ale juz rocznik 2018), a tracimy reflektory led,kilka systemów bezpieczeństwa i pare pierdół niedostępnych nawet w opcji. Osiągi na papierze civica tez nie zachwycają - gorsze przyspieszenia niż passat ze 150 KM. Za 90 000 można mieć golfika highline, kombi, "full" opcja za 90 000 zł na firmę: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-1-4-150-km-led-felgi-17-gotowy-do-dbioru-ID6Bbztm.html#198e7008d1 Za 99 900 passata comfort line + wiele dodatków, ledy głowne, navi itd, 2018: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-1-4-tsi-act-150-km-comfortline-vw-staszak-duszniki-wlkp-ID6A4Knm.html#8c8da723d1 Wybór Hondy Elegance 1.5 182 KM, 2018, w metalicu i z kilkoma dodatkami za ok 96 000 nie wydaje się najrozsądniejszy. Szkoda, że nie moze być diesel i marki premium (z przyczyn "politycznych") - to wydaje mi sie super opcja. Z Pakietem serwisowym 5lat/ 100 000 km, troche ponad budżet, ale oferta wydaje się konkretna: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-318d-150km-czujniki-parkowania-reflektory-led-automat-ID6zkP7a.html#69a9fe7233
  19. https://www.mobile.de/pl/Samochod/Mercedes-Benz-E-200-T-CDI-Automatik-Classic/vhc:car,srt:mileage,sro:desc,ms1:17200__,frn:2009/pg:vipcar/266302080.html To co ma ten powiedzieć, ciekawe ile silników zajechal, ile kompletów wtryskiwaczy, dpf-ów itd. Albo taki: 550 tys km w 5 lat https://www.mobile.de/pl/Samochod/Mercedes-Benz-E-200-CDI-7G-Automatik/vhc:car,srt:mileage,sro:desc,ms1:17200_-11_,frn:2011/pg:vipcar/266096925.html
  20. coś chyba jednak zamotałem, wydaje się, ze te civiki z Polskiej dystrybucji są składane w Anglii wersja hatchback, a sedan w Turcji.
  21. Z tego co czytałem, sedan jest USA assembly, a hatchback JAP. Ma to w tym wypadku wpływ na jakość? A jak ten VW, to lepiej iść w 1.4 TSI EA211 od 2012 ma juz dobre opinie, na pasku, czy nowość 1.5 TSI 150 KM (bo i to i to dają do golfa i passata jeszcze)? I jaki jest feedback o ford ecoboost 1.5 150-165 KM?
  22. Ktoś coś jeszcze doda? Volvo jednak odpada, Opel też (ze względu, że od lat jeździ oplem i chciałby zmiany), Francuskie odpadają, Toyota auris nie zachwyciła (w jeździe próbnej sprawiła gorsze wrażenie od Mazdy 3, gorsze też ogolne wrazenie jakosci) Avensisa nie ma, Honda Civic droga jak pies i tylko 1.0 3 cyl mieści się w budżecie jako tako, fajna by była poprzednia 1.8 benz, którą pod koniec szło kupić w full opcji za 80 pare tyś, ale jej nie ma. Na placu boju są: VW Passat 1.4 TSI 150, Tiguan 1.4 TSI 150, Golf 1.4 lub 1.5 TSI 150 , Mazda 6, ew. CX5? Gdzie dostaniemy "najwięcej auta w aucie"?
  23. Dziękuję i Tobie życzę powodzenia w poszukiwaniach. Po prostu uważam że zbyt ogólnie potraktowales temat, a jest bardzo dużo zmiennych wpływających na 'wynik'.
  24. Mam nieco odmienne zdanie na powyższy temat.
  25. Możesz podesłać źródło statystyki która podaje co po jakim przebiegu się sypie np te wtryskiwacze?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.