Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zadora972

Użytkownik
 • Content Count

  196
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Początkujący

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubin
 • Hobby
  Sudety i Góry wszelakie, rock progresywny, zegary i zegarki

Recent Profile Visitors

310 profile views
 1. Dziękuję za Twoją wypowiedź. Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
 2. Mam pytanie o dokładność chodu mechanizmu Sellita SW200-1, ale może ono dotyczyć też każdego mechanizmu. Mam zegarek z tym mechanizmem, kupiony rok temu jako nowy, ale dość rzadko go nosiłem. A jak nosiłem to w pracy przez 8 godzin, po powrocie do domu lądował na półce. Rezerwa wystarcza na następny dzień w pracy, ale z dokładnością jest średnio -10s/dobę. Teraz zacząłem go nosić od rana do wieczora od poniedziałku do piątku. W poniedziałek (zegarek leży przez weekend) dokładność chodu mierzona po 8 godzinach wynosi -15 s/dobę, ale z każdym następnym dniem się poprawia. I wygląda to tak: - 3s/dobę za dnia (mierzone pomiędzy 7-15) i +1,5s/dobę (mierzone pomiędzy 15-7). Taki wynik jest ok, zastanawia mnie jedynie czy to normalne, że słabiej nakręcony zegarek, może mieć tak dużą niedokładność w stosunku do sytuacji gdy zegarek jest nakręcony całodniowym noszeniem. Jak jest w Waszych Sellitach? Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
 3. Tak też zrobiłem, chociaż po pierwszym założeniu baterii - cisza na wyświetlaczu. Zmierzyłem napięcie : 2,9V, więc jeszcze ok. Ale zegarek nie reaguje. Miałem grubszą baterię 2032, tu załapał i to go ożywiło - zaskoczył również na starej oryginalnej po 2032. Pewnie niebawem czeka mnie wymiana baterii, ale ciekawym czy te jedynki w tym module tj. 3095 dla G7700 oznaczają kres żywota baterii?
 4. W moim G-7700 wyświetlają się same "1". Co może być przyczyną?
 5. Zakupiłem Combata, tego pierwszego rozważanego, kilka względów zadecydowało, koniec końców to chyba to. Myślałem jeszcze o SARBie 033, ale jakoś wygląd mechanizmu do mnie nie przemawia. Choć wiem, że wraz z Glycine mogę dostać Sellitę. Ale w sumie nie wiem po kiego zacząłem czytać o Glycine i zegarkowa choroba znowu się niestety ujawniła, a kiedyś udało mi się ją zdusić ( kilkadziesiąt radzieckich zegarków się przewinęło ). Ten Airman no 1 zaczyna mi nie dawać spokoju, ehh, może kiedyś...
 6. Pewnie przeżyję, ale jednak co jakiś czas trzeba będzie czas skorygować. Mnie w tym Rayu drażniło to, że gdy trzeba było koronką wrócić do pozycji "0" (po ustawieniu czasu) to jednocześnie gwint koronki trafiał na gwint na tubusie i tu zawsze jakaś tam obawa o skaleczenie gwintu. Wizualnie bardziej mi odpowiada SARB017, wręcz to jest chyba to, ale zastanawiam się czy po paru latach takiego używania tego gwintu szlag nie tragi. Jasne, że może po czasie dokupię inny, ten zamienię, ale zakładam, że chcę jeden zegarek na codzień, bez wymian itd.
 7. Ustawiany co parę dni,bo pewnie się rozjedzie. Kilka sekund na dobę i po paru dniach zrobi się minuta. Może przesadzam...
 8. Podoba mi się ten Alpinist,jedyny w swoim rodzaju. Ale doczytałam, że ma zakręcaną koronkę (w sumie czego się spodziewałem przy 200 m wodoszczelności) i to może być dla mnie problem. Miałem kiedyś Orienta Ray, który miał taką koronkę i w codziennym użyciu, jako jedyny zegarek, to jest to jakieś tam utrudnienie (przy ustawianiu godziny co parę dni-obawa o gwint na koronce). Zwróciłem uwagę na Seiko SARB 033, tyż piękny i bez zakręcanej koronki. Czekam, szukam, może będą teraz jakoweś promocje na te SARBy, lub Glycine, która wciąż jest przeze mnie rozważana. Długo szukam,myślę, ale jak to mówią co nagle,to po diable.
 9. Tak z innej beczki - jaka luma jest używana w Alpiniście, nie mogę w sieci znaleźć tej informacji?
 10. Cześć, Zastanawiam się nad zakupem Seiko SARB017 Alpinist. Zegarek znalazłem w sklepie www.shoppinginjapan.net w cenie 453 USD, która mieści się w moim budżecie (do 2 tys), nie wiem tylko czy naliczane jest do takiej ceny również cło. Czy robił ktoś z Was ostatnio zakupy w japońskim sklepie i ma rozeznaniew temacie cła? Z drugiej strony Alpinist jest też dostępny w USA w cenie 339USD. Tutaj nawet jeśli doliczone zostanie cło, to budżetu nie przekroczę. Jednak zegarek ten jest bez pudełka/papierów. Na pewno zakup z shoppinjapan jest pewniejszy. Zastanawiam się czy dopłacać. Macie doświadczenia z zakupem Alpinista?
 11. Zakładam, że na 16 cm nadgarstek Alpinist jest odpowiedni wielkością przy swoich 38 mm. Chyba że się mylę. Znalazłem na ebaju za 339 USD. Pytanie tylko czy to nie lipa.
 12. Chodzi mi jeszcze po głowie Seiko Alpinist. Co Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem: Seiko czy ta Glycine. Gdzie najlepiej kupić takiego Alpinista i czy zmieszczę się w kwocie do 1500-1700?
 13. Orientujecie się jakiego rodzaju luma jest stosowana przez Glycine (konkretniej chodzi mi o Combat 6 Classic)? Czy to jest Superluminova, czy coś na bazie trytu?
 14. Jednak z MV odpuszczam. Zdecydowałem się na Glicyne, jutro miałem ją kupić, ale cena wzrosła u watchgooroo. Pech. Znacie inne źródło tych zegarków w dobrej cenie, a może u watchgooroo cena jest sinusoidą i wróci?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.