Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

loco50

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2026
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    7

Zawartość dodana przez loco50

  1. loco50

    Teorie spiskowe

    Dlaczego? Mówię o prywatyzacji organizacji funkcjonowania szpitali a nie o zmianie sposobu płatności. Dla pacjenta nic się nie zmieni bo płatnikiem będzie nadal NFZ.
  2. loco50

    Teorie spiskowe

    Problemem tzw szpitali publicznych jest, że są publiczne. Jedyną dobrze działającą instytucją publiczną jest dom publiczny 😁. Natomiast wszystko inne publiczne czyli państwowe czyli niczyje działa do d*py. W przypadku szpitali kłopoty są dwojakiego pochodzenia : 1.teoretycznie szpital ma działać jak firma, nie przynosić strat,może nawet zarabiać, dobrze leczyć ludzi. Ma nawet tzw radę społeczną (niby nadzorczą), która jest obsadzona ciołkami z samorządu niemającymi bladego pojęcia o ochronie zdrowia. Szkopuł w tym, że taki szpital jest zdany na łaskę monopolisty płatnika czyli NFZ-zero konkurencji, stawki za usługi ustala NFZ, a nawet określa szpitalowi zakres tego co szpital może robić. 2.organem założycielskim takiego szpitala czyli niby-właścicielem jest samorząd :powiat, miasto czy urząd marszałkowski. I taki jak ja to nazywam sołtys czy inny wójt mianuje dyrektora szpitala, który ma mniej do gadania niż Żyd za okupacji. Dostaje w pakiecie różnych szwagrów, kolegów z podstawówki i córki lesniczego do zatrudnienia. Gdzie? Oczywiście w administracji, bo przecież nie na kardiochirurgii. I taki dyrektor musi utrzymać szpital z tego co dostanie z NFZ. Pół biedy jeśli samorząd jest majętny, zazwyczaj miasto, to jeszcze dokłada. Ale jeśli jest to powiat to niestety lipa, bo powiaty to taki pan z gołą d*pą. Są dwa wyjścia z tej sytuacji: A.rozbić monopol NFZ - nierealne B. sprywatyzować szpitale, żeby pozbawić wpływu samorządowców. Żeby wreszcie to były miejsca gdzie się leczy ludzi a nie tzw miejsca pracy dla lokalnego elektoratu. W takiej sytuacji, nawet przy tym płatniku jakim jest NFZ można prowadzić dobrze szpital, czego przykładem są niepubliczne szpitale mające kontrakt z NFZ. Tam nie zatrudnia się niepotrzebnych ludzi.
  3. loco50

    Nóż

    Ode mnie sporo odjechało,ale żeby był ruch w interesie 😁 jadą dwa cudaki od CRKT. Jakoś tak lubię tę stajnię 😁
  4. loco50

    Perfumy

    Tak niechcący wpadło. W Ross przecena byla😁
  5. loco50

    Twój ogród

    Klon strzępiastokory lub cynamonowy.
  6. loco50

    Nóż

    Zgadza się.
  7. loco50

    Nóż

    Trzeba. Niestety 😁. A potem do kuriera i zwrot 😁😁
  8. loco50

    Nóż

    To nie kolekcja. To zbieractwo. A to duża różnica😁
  9. loco50

    Nóż

    Jędrula, sprawię Ci przyjemność. Odsyłam. Nie ten poziom jednak.
  10. loco50

    Nóż

    I środowisk LGBT😁 No dobra. Dość podśmiechujek. Proszę.
  11. loco50

    Nóż

    I spekulant 😁
  12. loco50

    Nóż

    Niech będą pudełka😁 I gratis. Pierdółka ale to miłe
  13. loco50

    Nóż

    Moc pudełek 😁
  14. loco50

    Nóż

    No pokaż, pokaż wnętrzności
  15. loco50

    Nóż

    Jezuuu, co znowu? 😁 😁 😁 😁 Jezuuu, co znowu? 😁 😁 😁 😁
  16. loco50

    Nóż

    Zapytaj Burnsa o jego zbiorek 😁
  17. loco50

    Nóż

    Ładny ten zielony cierń🤣🤣
  18. loco50

    Nóż

    Burns, luuuuz. Pokazuj swoje folderki bo są fajne, ciekawe i często rzadkie w zdobyciu. A mkl1 powiedział tylko, że lubi ze stałą głownią i to wszystko. Jeden lubi duże cycki drugi duże siodła😁.
  19. loco50

    Nóż

    Jędrula. wawa, masz rację. Myślałem, że będzie bardziej dostojny😁, ale generalnie może być.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.