Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tomek.wzr

Użytkownik
 • Content Count

  554
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tomek.wzr last won the day on July 29 2017

tomek.wzr had the most liked content!

Community Reputation

417 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About tomek.wzr

 • Birthday 05/31/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  wwl

Recent Profile Visitors

885 profile views
 1. Dziś powrót najlepszego piłkarza świata "do domu" więc i zegarek "odświętny".
 2. City odpada z wyścigu i do gry z propozycją kontraktu dla Ronaldo wkracza MU. To sprawdzone info na tę chwilę, od Fabrizio Romano. Myślę, że nie można jeszcze przekreślać Realu i ew. PSG (mniej prawdopodobne, ale pewne odejście Mbappe oraz Messi i CR w jednym klubie to by było coś). Szalone okienko transferowe. Mam nadzieję, że MU sięgnie jeszcze po kogoś w miejsce Freda, bo tu jest ewidentnie dziura w umiejętnościach piłkarskich. Edit: Pomijając Fabrizio Romano - sprawdziłem kursy na przejście Mbappe do Realu w kilku źródłach i wynoszą 1,1 do 1,17. Z kolei CR w MU w tej chwili 1,1-1,2.
 3. Różne są źródła, ale podobno w FCB dostawał 77 mln euro brutto (40 mln euro netto), w PSG dostał 63 mln brutto (35 mln netto). Do tego dochodzi premia przy przedłużaniu/podpisaniu kontraktu dla agenta, ojca, wujka, kuzynów, kolegów z klasy, rodzinnego miasteczka itp. w łącznej wysokości kilkudziesięciu mln. Podobną kasę dostają CR i Neymar, reszta już chyba poniżej 30 mln brutto. W złym kierunku to zmierza, dlatego podobają mi się decyzje klubów, które nie dają się tym patologicznym trendom i puszczają świetnych piłkarzy nawet za darmo pilnując swojej polityki płacowej i nastrojów w zespole, np. w tym okienku Bayern i Alaba oraz Milan i Donnarumma.
 4. Po cichu liczyłem, że nie znajdzie się nikt, kto będzie w stanie i będzie chciał spełnić wymagania finansowe Messiego. Dla piłki byłby to krok w dobrym kierunku i odejście od patologii w wynagradzaniu piłkarzy. Szok i wydarzenie symboliczne, że jeden z dwóch najlepszych piłkarzy świata po obniżeniu swoich wymagań finansowych o połowę nie może znaleźć pracodawcy. Szansa była na to niewielka, ale po odrzuceniu kilku tych, których byłoby stać, ale nie są zainteresowani (Bayern, MU), realnie w grze pozostawały: PSG, MC i ew. Chelsea.
 5. Rzeczywiście tragiczne dane...
 6. Oczywiście, że ma wpływ. Przecież skuteczność szczepionek mówi właśnie o tym jak szczepienie redukuje przypadki zachorowań. Ciężki przebieg i ewentualna śmierć są zredukowane do niemal pojedynczych przypadków w dużych zbiorowościach ludzi. Chyba trochę za późno edytowałem swój poprzedni post więc wrzucę jeszcze raz. Krąży teraz w sieci często powielana bzdura o tym, że "zaszczepieni zarażają tak samo jak niezaszczepieni". Proepidemicy, w tym jedna z moich "ulubionych" - posłanka Siarkowska powołują się na dokument Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom. Niby coś tam przeczytali, ale jak zwykle nie doczytali najważniejszego i zmienili całkowicie sens. W dokumencie sprecyzowano, że chodzi o osoby, u których przełamana zostanie odporność, nabyta dzięki szczepieniu i dopiero wtedy potencjalnie mogą zarażać w równym stopniu. Czyli szczepionka daje 80-90% skuteczności i dopiero te 10-20 osób zaszczepionych, które zachorują mogą roznosić chorobę podobnie do tych 100 osób, które zachorują spośród tak samo licznej populacji, ale osób niezaszczepionych.
 7. Skuteczność szczepionki oznacza trochę coś innego. EDIT: kilka przykładów, żeby było łatwiej zrozumieć. Przyjmijmy, że w grupie zaszczepionych mamy np. 1000 osób i w grupie niezaszczepionych również mamy 1000 osób. 1. skuteczność 90% oznacza, że: - w grupie niezaszczepionych mamy np. 10 zachorowań - w grupie zaszczepionych zatem 1 zachorowanie. 2. skuteczność 90% oznacza, że: - w grupie niezaszczepionych mamy np. 100 zachorowań - w grupie zaszczepionych mamy zatem 10 zachorowań. 3. skuteczność 70% oznacza, że: - w grupie niezaszczepionych mamy np. 100 zachorowań - w grupie zaszczepionych mamy zatem 30 zachorowań. 4. skuteczność 70% oznacza, że: - w grupie niezaszczepionych mamy np. 200 zachorowań - w grupie zaszczepionych mamy zatem 60 zachorowań. 5. skuteczność 100% oznacza, że: - w grupie zaszczepionych mamy np. 10, 20, 50, 100 zachorowań - w grupie zaszczepionych mamy zatem 0 zachorowań. Przykład badań klinicznych Moderny: - 14 tys. niezaszczepionych (grupa kontrolna) - 183 zachorowania - 14 tys. zaszczepionych (grupa badana) - 11 zachorowań 11 to 6% 183 zatem skuteczność szczepionki wynosi 94%
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.