Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś miesiąc temu udało mi się spełnić jedno z marzeń. Kupiłem lenzkircha , centralną sekundę :D . Mechanizm w dobrym stanie, skrzynia w średnim, przeżyła upadek i puściły wszystkie główne połączenia czopowe , co więcej nie wytrzymało drewno a nie klej , odpadła też część gzymsów i detali . Osobną parą kaloszy jest naprawa drzwi ... Politura w zasadzie była do położenia na nowo. Dziś, po miesiącu pracy zawiesiłem, w wyremontowanej skrzyni , mechanizm i udało się go wyregulować. Ruszył... To był najszczęśliwszy moment :D . Muszę jeszcze popracować nad detalami (czarną politurą). Czekam też na zamówione toczenia (nie mam tak dużej tokarki), no i grubszy remont drzwi (trzeba zrobić dwie wstawki od frontu). 

Na razie 311 w pół negliżu ... :rolleyes:  

Zegar robi wrażenie , bo już teraz to ponad 178 cm, tarcza 25, z toczeniami przekroczy 2m.

Leszekk  :rolleyes:

post-92919-0-74939100-1499547167_thumb.jpg

post-92919-0-22087300-1499547184_thumb.jpg

post-92919-0-68710600-1499547199_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś miesiąc temu udało mi się spełnić jedno z marzeń. Kupiłem lenzkircha , centralną sekundę :D . Mechanizm w dobrym stanie, skrzynia w średnim, przeżyła upadek i puściły wszystkie główne połączenia czopowe , co więcej nie wytrzymało drewno a nie klej , odpadła też część gzymsów i detali . Osobną parą kaloszy jest naprawa drzwi ... Politura w zasadzie była do położenia na nowo. Dziś, po miesiącu pracy zawiesiłem, w wyremontowanej skrzyni , mechanizm i udało się go wyregulować. Ruszył... To był najszczęśliwszy moment :D . Muszę jeszcze popracować nad detalami (czarną politurą). Czekam też na zamówione toczenia (nie mam tak dużej tokarki), no i grubszy remont drzwi (trzeba zrobić dwie wstawki od frontu). 

Na razie 311 w pół negliżu ... :rolleyes:  

Zegar robi wrażenie , bo już teraz to ponad 178 cm, tarcza 25, z toczeniami przekroczy 2m.

Leszekk  :rolleyes:

Leszek wyjatkowy zegar. Gratuluje :) . Nie zajalbys sie skrzynka mojego?. Fantastyczna praca :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic tak nie cieszy jak praca nad wymarzonym zegarem ... :D

Dziś tylko poprawki i drobne dodałem detale,a cały czas myślę nad reperacją drzwi... :blink:

Będzie ok  :rolleyes:


Leszek wyjatkowy zegar. Gratuluje :) . Nie zajalbys sie skrzynka mojego?. Fantastyczna praca :) .

 

Bardzo dziękuję za słowa uznania, ale jestem tylko amatorem , fanem zegarów i  "obróbki" najwspanialszego naturalnego tworzywa czyli drewna ... Myślę że  Twój skarb to jednak za duże wyzwanie ... :rolleyes:  

post-92919-0-46885700-1499620564_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, gratuluję. Duży jest ten wychylnik wizualnie, jaką ma szerokość u podstawy? A soczewka wahadła oryginalna? Nie powinna być ciut większej średnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda. Gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, gratuluję. Duży jest ten wychylnik wizualnie, jaką ma szerokość u podstawy? A soczewka wahadła oryginalna? Nie powinna być ciut większej średnicy?

 

Wychylnik ma 15 cm , a wahadło pracuje idealnie pomiędzy "jedynkami" zgodnie z opisem ruchu jaki powinien być. Nie był kupiony w komplecie. To osobna zdobycz . ;) Ale taki powinien być.

Wahadło jak i soczewka jest oryginalna, tak to wygląda przy kolosie. Średnica soczewki 18 cm. Nie ważyłem dokładnie ale całe jest ołowiowe i na oko waży z 5 kg a wahało ponad 7 kg. Więc o zamianę na na inna soczewkę chyba trudno ... :)  Waga do zegara  2650g i przy założonej na próbę  2kg nie chce chodzić. Waga jest stara ale nie miałem pewności czy oryginał, wydaje się że tak. Przy próbach zegar zaczął pracować prawidłowo od wagi 2400 (dokładałem 100g ciężarki) więc jest dobrze dobrana.

W wycinku z katalogu też widać, że w zegarze trudno o proporcje klasyczne, a i rysownik starał się to oddać.

Pozdrawiam Leszekk :rolleyes:

Dodam zdjęcie ze strony G. Evertta tam widać te same dysproporcje.

post-92919-0-11604200-1499629612_thumb.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie 

post-92919-0-44608400-1499682312_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny , chyba najtrudniejszy element naprawy ... drzwiczki skrzyni. Ktoś kiedyś zfrezował (z nieznanego powodu) dwa występy okalające tarczę. Trzeba zrobić wstawki. Wczoraj nabrałem weny :blink:  ;)  , wyciąłem i dofrezowałem usunięte detale. Teraz tylko dofrezować drzwi wkleić wstawki , doszlifować, położyć fornir , szlif całości powierzchni, politura  i jesteśmy w domu ... :blink:  :wacko:  Pierwszy raz boję się takiej roboty.

:blink:  :blink:  :blink:

post-92919-0-71931200-1499777293_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś wstawiłem ... jutro doszlifowanie końcowe i fornir . Najgorzej na razie nie wyszło... :huh:

Potem szlifowanie całych drzwi i politura do końca lipca powinno być wszystko na gotowo.

Chyba że coś spartole ...

cdn...

:rolleyes:

post-92919-0-93575300-1499891836_thumb.jpg

post-92919-0-38031900-1499891857_thumb.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożony kilka chwil temu chyba troszkę za ciemny wyszedł.

 

 


za tydzień dwa lub dziesięć powtórka :)

 

Nie mogę przetrawić tego koloru :( jutro zaczynam od nowa.

post-61298-0-62586000-1499965774_thumb.jpg

post-61298-0-89749200-1499965779_thumb.jpg

post-61298-0-16518900-1499965785_thumb.jpg

post-61298-0-12811000-1499965790_thumb.jpg

post-61298-0-39154300-1499965795_thumb.jpg

post-61298-0-33118300-1499965805_thumb.jpg

Edytowane przez arek1a2b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dziś wstawiłem ... jutro doszlifowanie końcowe i fornir . Najgorzej na razie nie wyszło... :huh:

Potem szlifowanie całych drzwi i politura do końca lipca powinno być wszystko na gotowo.

Chyba że coś spartole ...

cdn...

:rolleyes:

:). Nic tego nie przebije!

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:). Nic tego nie przebije!

 

Drzwi oszlifowane, fornir pod prasą ... jutro się okaże ile warte 3,5 h roboty... :blink:  :blink:  :blink:

:rolleyes:

post-92919-0-94331800-1499974051_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek ,

Dobry kolor jest . Za tydzień wyjaśnieje lekko ... daj drewnu spokój ! Po takiej obróbce kolory się ustalają dopiero po 2-3 dniach. 

Ładny zegar . Puść do ruchu i słuchaj czy równo chodzi ...  :rolleyes:  ^_^  :D

Słuchaj starszych ... :D

Serdeczności  :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki doki 

tydzień poczekam :)

Mechanizm sprawdziłem już wcześniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham non stop ponad 50 zegarów na chodzie i biciu ... taki miód dla uszu :D . Żona mówi, że zajob ... :blink:  :ph34r:

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od tego roku przeprowadziłem cięcia w nakręcaniu. W sypialni idą tylko cztery, w saloonie - dwa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w sypialni 0 zegara i zero TV, a kojace i usypiajace jest ciche,przytlumnione bicie

zegarow dobiegajacych z innych pokoji :),

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi +- 30, bije i dzwoni ze 14  :D. W sypialni tylko dwa chodziki, na początku było marudzenie, teraz też jest, ale jeśli nie podciągnę wag. 

Gdy wyjeżdżam na dłużej, to żona pilnuje tych z sypialni i jeszcze ma kilka ulubionych w innych pomieszczeniach, o które dba z determinacją. A roczne jak to roczne- chodzą, bo lubią. 

 

PS. Arek, też bym się koloru nie czepiał, bardzo ładnie wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi oszlifowane, fornir pod prasą ... jutro się okaże ile warte 3,5 h roboty... :blink:  :blink:  :blink:

:rolleyes:

Nie wytrzymałem i rano o 6-tej sprawdziłem wklejenie ...

Jest OK !!!  :D  :D  :D  :D  :D

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się też kolor podoba - klasyczny dąb. Zostaw go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem i rano o 6-tej sprawdziłem wklejenie ...

Jest OK !!!  :D  :D  :D  :D  :D

:rolleyes:

 

Troszkę należało pobawić się bejcami pomieszać, ponakładać tamponem, fakturę pędzelkiem i poczekać 24h na ustabilizowanie koloru. Ale już dziś widać że chyba tragicznie nie wyszło ;) . Jutro więc politura ...  :)

Leszekk :rolleyes:

post-92919-0-61761400-1500117221_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.