Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ulan

Podziwiajmy zegary Lenzkirch

Rekomendowane odpowiedzi

Wróciłem z Jeleniej Góry. Były dwa ciekawe Lenze niestety nie bardzo było jak zrobić zdjecia.ktoś był? Widział? Ceny kosmiczne moim zdaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem. Szczególnie interesujący był ten wyeksponowany (leżał na kocu) pod arkadami, gdzie oferowało go do sprzedazy dwóch mlodych gosci za 2.800 zl. Tarcza "20", bez pajęczynek, krótkie wahadlo, ciężarki krotkie, ale dośc ciężkie. Dekiel wahadła cynowy, ciekawa w całości oryginalna skrzynia w stylu wczesnego wiedeńczyka. Tylko jeden bloczek nie od niego. Gdzieś lata 1870-1880. Zdjęć tez nie zrobiłem. Wachałem sie (podchodzilem do niego trzy razy) ale gość trzymał cene. Ale tak na prawde to lepiej podobały mi sie kominkowce  (na stoisku prawie na przeciwko "naszego" Lenza), a szczególnie jedna z lir, dalej kwadransowy barokowy braket clok, figuralny z brazu złoconego empirek oraz fajny z alabastrowymi kolumnami, ale mocno sfatygowany upływajacym czasem kwadransowy biedermeier. Ceny równiez zaporowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pamiętacie mój zegar kominkowy Lenzkircha

Mam z nim wielki problem, a konkretnie nie mogę dokupić oryginalnego wahadła, dlatego proszę kogoś z was kto posiada podobny zegar o podanie mi wymiarów i wagi wahadła.

Będę musiał je dorobić :(

Dla przypomnienia dołączam fotkę, kolor faktycznie babrał mocy urzędowej i jest ok.

post-61298-0-90113600-1506332050.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten pod Arkadami zapadł mi w pamięci, krótkie wagi miał oryginał? Facet często ma coś ciekawego ale cena moim zdaniem sporo przesadzona. Taniej można kupić w D. Ale cóż może tendencja wzrostowa cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wagi na pewno były od niego. Krótkie bo sama skrzynia była krótka, więc jeżeli byłyby dłuższe to zaburzyłyby proporcje.

W ogóle tak jak piszesz też zauważyłem, że wszystkie Lenze które były w Jeleniej nie były w przystępnych cenach. Był też jeden sprężynowiec na wahadło 54 za 1.600 zł oraz miniaturka, ale w obcej skrzyni za 2 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar leżący...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar leżący...

Te, "pseudo - prowokator"


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, po prostu, z szacunku dla kolegów, zawsze ustawiam zdjęcia tak, by łatwo było je oglądać... Interesujący ten z tarczą 24h...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo leży, to może zacząć spływać, co niekoniecznie źle się kończy finansowo  :)

post-39092-0-81238400-1507491411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, oki, ale zegary pokazuj :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem przecie  :P.

 

A serio, to nie mam tu żadnego Lenza za wyjątkiem jednego, który czeka na totalny remont. Jest ciekawy tylko z trzech powodów:

1- nigdy nie widziałem tak brudnego mechanizmu, nigdy! Przylepiłem się kilka razy podczas demontażu.

2- nigdy nie widziałem równie zniszczonych czopów

3- wg.datowania Everetta to zegar wyprodukowany w drugim roku po zastosowaniu loga z szyszkami.

Trzeba w nim zrobić WSZYSTKO. Skrzynkę, ozdoby, mechanizm, wskazówki, środek tarczy...

post-39092-0-45292800-1507494627_thumb.jpg

post-39092-0-06886900-1507494957_thumb.jpg

post-39092-0-91075600-1507494979_thumb.jpg

post-39092-0-87358900-1507495012_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o I on jeszcze chodził ????

Chyba od nowości , nigdy nie smarowany , nie czyszczony , itd. !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodził, ale tylko chwilkę. Sprawdzałem, czy wszystko ok. Potem rozebrałem, odlepiłem się od mechanizmu i nawet pod warstwą brudu wyglądał niezbyt źle. No, ale umyty pokazał tragedię kompletną. W dalekiej przeszłości niektóre czopy były wymieniane. Zastosowano żelazo z dymarek chyba, bo zardzewiały i mają wżery. Na szczęście wyjmuje się je palcami z osi. Nawet mnie ta ruina cieszy, będę miał zajęcie na zimowe wieczory. Niestety, w kolejce zajmuje odległe miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porzuciłem sentymentu do Lenzkircha i wypatrzyłem w Stanach w Kaliforni  B) zegar kominkowy Lenza w porcelanie, pomyślałem o żonie i ... kupiłem. Czekałem 10 dni ... Niestety mimo próśb o dobre zapakowanie dostałem coś takiego :blink:  :wacko: . Załamałem się ... :(  Kasy nie dużo ale zegara szkoda !  :angry: Postanowiłem że nie odpuszczę. Dwa tygodnie walki z Pay Pal i zatoką i zgodzili się zwrócić kasę ... Pół sukcesu. 

Co z zegarem ... szkoda. :unsure:   Zacząłem kombinować jak go jednak odzyskać ... i tak by miał dożywocie.  

Jestem w trakcie naprawy :huh: . Kończę ... za chwilę pokażę, wydaje mi się że czasami warto powalczyć o rzeczy beznadziejne ...  :ph34r:

:rolleyes:

post-92919-0-13296700-1512213783_thumb.png

post-92919-0-64352200-1512213842_thumb.jpg

post-92919-0-21402400-1512213864_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok , wyszedł zegar chyba najbardziej podobający mi się kominek. ;)  Bije, chodzi, rys po klejeniu prawie nie widać. Gips z wikolem i odrobiną wody daje piękny efekt.  Na to farby akrylowe do porcelany i ślady prawie znikły. Piękne wyczyściły się mosiądze, jak się okazało przy myciu, pomalowane złotą farbką :ph34r: ... Są delikatne i nietypowe i troszkę asymetrycznie rozłożone.

Nawet mojej żonie się spodobał i został na stole ...

post-92919-0-98646900-1512237225_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ty.

Piękny zegar Gratulacje.

Piękny zegar gratuluję Edytowane przez jurandjurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.