Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje zakupu po raz kolejny. Oby chodził długo i dokładnie. 🙂


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, agremi napisał(-a):

Gratulacje zakupu po raz kolejny. Oby chodził długo i dokładnie. 🙂


Dzięki - oby 👍

 

Problem z Nomosem jest jeden - jak kupisz to jesteś pod takim wrażeniem, że myślisz o kolejnym. Mnie wracają do głowy pomysły zakupu Zuricha Weltzeit.

 

Jestem chory / uzależniony 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cordi7 napisał(-a):


Dzięki - oby 👍

 

Problem z Nomosem jest jeden - jak kupisz to jesteś pod takim wrażeniem, że myślisz o kolejnym. Mnie wracają do głowy pomysły zakupu Zuricha Weltzeit.

 

Jestem chory / uzależniony 🤷‍♂️

Poczekaj. Niech kurz opadnie… 😉


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał(-a):


Dzięki - oby 👍

 

Problem z Nomosem jest jeden - jak kupisz to jesteś pod takim wrażeniem, że myślisz o kolejnym. Mnie wracają do głowy pomysły zakupu Zuricha Weltzeit.

 

Jestem chory / uzależniony 🤷‍♂️

Gratki zegareczka. Bardzo mi się podoba. Pasek też wygląda na dobrej jakości. Jaki masz rozmiar nadgarstka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Saper223 napisał(-a):

Gratki zegareczka. Bardzo mi się podoba. Pasek też wygląda na dobrej jakości. Jaki masz rozmiar nadgarstka ?

 

Pasek jest jak na seryjny pasek od producenta bardzo dobry - kolor wg mnie swietnie dobrany, szybko sie "ulozyl" do nadgarstka i jest bardzo wygodny.

 

Nadgarstek okolo 18 - 18,5 cm; jak wejdziesz w watek "przymierzalem ostatnio" zobaczysz przymiarki roznych wersji (36, 38.5 oraz 39.5 mm).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny Nomos. Mój po zakupie robił równo 0 sekund na dobę.

Dokupiłem do niego nomosowego perlona na lato.

Edytowane przez kkwpk

rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię Nomosy, ale z tym modelem muszę się pożegnać 

IMG_20230901_101034-01.jpeg


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.09.2023 o 18:01, kkwpk napisał(-a):

Dokupiłem do niego nomosowego perlona na lato.

Możesz pokazać? 

I gdzie go kupiłeś bo na stronie nie widzę... 

 

A u mnie też dzisiaj Club 😁

DSC_3589.thumb.JPG.a167979e57fae7cb276d76d9fdd444b3.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, evilym napisał(-a):

Możesz pokazać? 

I gdzie go kupiłeś bo na stronie nie widzę... 

 

Obstawiam ten:

 

image.png.df366cdb96145f6d57b9659e719c7db7.png

 

Twoj Club ma 18 pomiedzy uchami - moze w tej wersji nie ma, dla 20 mm jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten. Mieli w ofercie dwu częściowego perlona. Już nie widzę go w sklepie. Był tańszy. Razem z klamrą wychodził taniej niż ten. Jutro cyknę foto.

Mój błąd. Ciagle jest. Ten za 30 euro.

I kolejny edit :)

Mam zwykłego cluba.

Edytowane przez kkwpk

rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kkwpk napisał(-a):

Tak wygląda.

IMG_0764.jpeg

IMG_0765.jpeg

 

Jak wypada względem Eulita? Dobrze trzyma się splot?
Kiedyś kupiłem do Damasko perlona jakiegoś innego producenta, to dość taki szmatowaty był i nie trzymał formy. Te Eulity to chyba czymś są nasączone, że są sztywniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam eulita chyba pacific palma. Jest gruby i sztywny w porównaniu z nomosowym. Ten drugi jest cieniutki ale świetnej jakości bo nic się nie rozciąga i jest super wygodny. Klamerka od Nomosa to bajka i tu nie ma co porównywać.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowany Ludwig?


I'm timeless like a broken watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rafalmosty napisał(-a):

Proszę o dopisanie mojej osoby do klubu😉

IMG_0448.jpeg

Niech się nosi Rafał. 


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś premiera tej nowinki, też czekacie co pokażą? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś premiera tej nowinki, też czekacie co pokażą?

Czekam, nie czekam. Ciekawość jest, może nawet i chęć zakupu. Ale możliwości brak
Pewnie - jak już ktoś napisał - będzie Ludwig. Jeśli o mnie chodzi, to najciekawsza limitka w tym roku już była. I tylko żałuje, że nie poczekali do grudnia-stycznia, bo wtedy na bank bym brał. I tak trochę żałuje, że się lekko nie wyprzedałem i nie kupiłem, ale to musiałaby być bardzo szybka akcja, a akurat byłem na urlopie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczenie z translatora:

"Pokój westfalski do dziś ma zasięg międzynarodowy. Po raz pierwszy państwa negocjowały ze sobą na równych warunkach, niezależnie od swojej faktycznej władzy. Pokój westfalski stał się wzorem dla wielu późniejszych konferencji pokojowych. Dziś uważa się go za ważny wkład w europejski porządek pokojowy i współistnienie między wyznaniami.

Edycja, ograniczona do łącznie 375 sztuk, składa się z czterech modeli zegarków z rodziny zegarków Ludwig firmy NOMOS Glashütte: Istnieją cztery rozmiary dla kobiet i mężczyzn. Trzy z zegarków mają mechanizmy nakręcane ręcznie, jeden tyka z mechanizmem automatycznym. Wszystkie są kalibrami fabrycznymi, produkowanymi w Glashütte, zaprojektowanymi i wyprodukowanymi lokalnie w mieście zegarków przez NOMOS Glashütte.

Wskazówki tych zegarków są również bardzo piękne: tak zwane wskazówki feuille, które inaczej nie są dostępne w NOMOS Glashütte, podkreślają tradycyjną wartość w połączeniu z czerwonymi diamentami zegarka kieszonkowego jako indeksami godzinowymi i tarczą z białej emalii. Na koronie zegarków wygrawerowany jest gołąbek pokoju z gałązką laurową, symbol pokoju westfalskiego. Grawer edycji limitowanej „One of 375” zdobi dolną ramkę.

Pomimo swojej wyszukanej specjalizacji, cztery limitowane modele rocznicowe kosztują nie więcej niż technicznie identyczne modele seryjne firmy NOMOS Glashütte. Wynoszą one od 1720 do 2660 euro i są u nas dostępne przez krótki czas od 24 października, w rocznicę traktatu pokojowego. Chętnie przyjmujemy zamówienia w przedsprzedaży już od dzisiaj."

Screenshot 2023-09-15 at 09.42.08.png

Edytowane przez KLXN

instagr.am/klxn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Proszę o dopisanie mojej osoby do klubu


Witaj w jakże zacnym klubie
0a7668f9d8d5885b01d9578167a8e1d6.jpg

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 35 mm. 38 enamel white byl troche za duzy, to ten powinien byc idealny Niedlugo chyba znowu dolacze do klubu.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Osy123 obstawiałem 37 mm Cluba Sport albo 38 Tangente nowe - ale to też ładny strzał, czekam na foty 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.