Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Recommended Posts

Czołem w Nowym Roku!
I od razu delikatne żółte światło: Nomos, którego kupiłem na jesieni znowu leży na Chrono24 u tego samego sprzedawcy. Nie ma w tym oczywiście nic dziwnego, poza tym, że zdjęcia są te same, więc indeks na 34 minucie wygląda perfekcyjnie. Istnieje oczywiście prawdopodobieństwo, że sprzedający wymienił tarczę na nową, ale nie jest ono raczej wysokie. Prawdopodobnie więc indeks jest felerny. Przypomnę też, że przy próbie nakręcenia koronka została mi w ręku. Zakładam, że to zostało naprawione, ale zegarek na pewno był otwierany.

Numer oferty CZ63M8.

W dniu 29.12.2021 o 14:22, evilym napisał(-a):

Erm... Myślałem, że chodzi Ci o jakiś nie-Nomosowy sklep gdzie jest taniej, niż na stronie producenta 😐

Ja bym też coś zamówił :)

Sam chwaliłeś pasek od Radka może u niego zresztą jesteś długo na forum to sam wiesz kto co robi. Myślę, że jakościowo bezie lepiej nip pasek Nomosa. 

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

W dniu 11.01.2022 o 13:26, kornel91 napisał(-a):

Ja bym też coś zamówił :)

Sam chwaliłeś pasek od Radka może u niego zresztą jesteś długo na forum to sam wiesz kto co robi. Myślę, że jakościowo bezie lepiej nip pasek Nomosa. 

Nomosowe zapięcie mnie kusi :D

A jak było na dzisiaj zaplanowane spotkanie z klientem, to na ręce obowiązkowo Club. 

DSC_9648.thumb.JPG.1ebac7630e743eb3a074eebf9ecac4fb.JPG

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Genialny jest ten zegarek i fenomenalnie pasuje mu fabryczny pasek. 👍

Hej, czy ktoś się interesował i mógłby rozwiać moje poniższe wątpliwości:

1. Słyszałem plotę, że Jensen się zawinął i nie otworzył nowej lokalizacji, co za tym idzie straciliśmy przedstawiciela Nomosa na PL?

2. Chyba właśnie w Jansenie mówili mi (telefonicznie), że ref. 701 jest podpisana do realizacji 6 miesięcy, bo produkcja realnie została zakończona - prawda to?

3. Jeżeli punkt 2 to prawda, to mam mniemać, że reszta Clubów na Alphie jest już nie do kupienia?

4. Albo ja mam słabą pamięć, albo ceny podstawowych modeli typu Tangente poszły w górę?

29 minut temu, Kierownik napisał(-a):

1. Słyszałem plotę, że Jensen się zawinął i nie otworzył nowej lokalizacji, co za tym idzie straciliśmy przedstawiciela Nomosa na PL?

2. Chyba właśnie w Jansenie mówili mi (telefonicznie), że ref. 701 jest podpisana do realizacji 6 miesięcy, bo produkcja realnie została zakończona - prawda to?

3. Jeżeli punkt 2 to prawda, to mam mniemać, że reszta Clubów na Alphie jest już nie do kupienia?

4. Albo ja mam słabą pamięć, albo ceny podstawowych modeli typu Tangente poszły w górę?

1. Na stronie Nomosa nadal widnieje jako AD. Ale wiadomo jak z aktualizacją takich danych...

2. Tak - tą informację również przekazywał Minimatikal. Sęk w tym, że to się już ciągnie od 3 lat :D

https://www.minimatikal.com/nomos-club-701-discontinued-update/

3. Ciężko powiedzieć. Dostępność również 6 miesięcy. Ale szary i pomarańczowy z Alphą miał premierę w zeszłym roku (maj?). Nie sądzę, że tak szybko by go wycofali. Myślę, że to kwestia dużego zainteresowania.

Tag Heuer Carrera Heuer 01 | Oris Aquis 41,5mm | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

COVID-19 i ogolne problemy z materialami chyba nie pomogl. Stopniowo chyba przerzucaja sie na nowsze mechanizmy ale nie wydaje mi sie zeby produkcja Alphy zostala zakonczona - zwlaszcza, ze gdzies chyba czytalem iz jest przystosowana do zastosowania w razie potrzeby wlasnego balansu Nomosa (Nomos Swing System).

EDIT: literowka

Edited by cordi7

52 minuty temu, Kierownik napisał(-a):

ad1) potwierdzam, nie ma fizycznego Jansena.

Guest Zzyzzy
Godzinę temu, Kierownik napisał(-a):

Ja na swoje 737 czekam od 7 lipca, 2 tygodnie temu dostałem maila z info, że mają opóźnienie z powodu poddostawców. Jak przejrzysz stronę, to praktycznie na każdą referencję z Alpha trzeba czekać pół roku.

7 godzin temu, evilym napisał(-a):

Nomosowe zapięcie mnie kusi :D

A jak było na dzisiaj zaplanowane spotkanie z klientem, to na ręce obowiązkowo Club. 

DSC_9648.thumb.JPG.1ebac7630e743eb3a074eebf9ecac4fb.JPG

To zamów zapięcie a pasek uszyj 😀

Ten oryginalny bardzo fajny ale przy zegarku który pasuje chce się nowych pasków. Wiem o tym bo do x winda mam ponad 10szt. 😀

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 

Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Pogodnego dnia:

IMG-20220115-140656-edit-259524150619252

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Godzinę temu, sanik napisał(-a):

Fajnie 👍

Dzięki, udało się trafić z tym pomarańczowym paskiem pod mała sekundę😄

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

https://www.watchpro.com/nomos-beats-rolex-and-omega-in-global-quality-study/?amp

Nomos lepszy niż Omega i Rolex 🙂

Ciekawe czy uwzględnili wizytę serwisową mojego Cluba 🤣

To nie jest badanie rzeczywistej jakości tylko jak ludzie postrzegają jakość danej marki. :) 

Mi ostatnio często chodzi po glowie powrót do marki. Super sa te zegarki...
Bardzo mnie kusi ten Ahoi tym razem...
Co myslicie?3387a36811d6d082601fcc460ac0fe87.jpg

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Dla mnie to Nomosowy odpowiednik Seiko Tuna - taka puszka i jako taki nigdy do mnie nie przemawiał choć to fajny zegar.

Ja im dluzej na niego patrze tym podoba mi sie bardziej. Swietna kolorystyka, super rozmiar (36mm) no i genialna IMO bransa Nomosa, ktora juz znam z autopsji. Zobaczymy. Moze go kiedys przetestuje. Szkoda ze nie mamy juz oficjalnego AD w Polsce gdzie by mozna bylo przymierzyc...

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Nowe paski z saffiano zrobiłem. Ciężko powiedzieć który najlepiej siadł

B1-FEC45-B-D89-F-4577-AAC6-2-A2-F390886-B7.jpg
69137294-59-F0-4-A29-8-CB2-9468706954-D8.jpg
F0-D58-B2-C-ED56-4-A77-A05-F-C89228-BD56-DF.jpg
16-E7048-F-E233-4-E7-E-A6-D6-3-FBEAA889-B74.jpg

Czarny i niebieski, gdyby były przeszyte granatową nicią.