Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Zzyzzy napisał(-a):

Nie chciałbym Cie urazić, ale moim zdaniem i na podstawie tego co widzę na zdjęciu, nie dorównują jakością do zegarka, jest jakiś wyraźny rozdźwięk między jednym i drugim. Dziękuję Ci mimo wszystko za zamieszczenie zdjęcia, będę wiedział czego nie robić, jak już mój 737 wreszcie do mnie dotrze.

 

A propos przesyłki z USA - czekam na FlikFlak X Hodinkee na prezent dla dziecka, a właśnie na blogu Subiektywnie o finansach przeczytałem info o tym, że FedEx doliczył jakiemuś człowiekowi, bez powiadomienia i zgody, opłatę za obsługę płatności celnej. Przesyłka była co prawda z UK, ale to teraz też nie EU więc objęte celnymi formalnościami. Pytanie: ktoś Ci coś doliczał "z czapy" do przesyłki/cła?

 

 

Zdjęcie na szybko zrobione komórką, ale guma jest dobrej jakości, elegancko wykończona i przyjemnie się nosi. Firma Dassari jeszcze mnie nie zawiodła swoimi wyrobami. Każdy z nas ma inny gust i liczę się z tym, że nie każdemu kolorowa guma pasuje do takiego zegarka - mom zdaniem sportowy styl tarczy i koperty pozwalają na takie zestawienia, ale ja akurat mam dość liberalne podejście do kombinacji paskowo-zegarkowych😀

Mam z poczty tylko info, że jest cło naliczone, ale jak sprowadzałem poważniejsze rzeczy z USA kurierem, to zawsze firma spedycyjna doliczała ponad 100 pln za obsługę celną (plus oczywiście samo cło, a przede wszystkim VAT 22%). Trzeba się przygotować na ok. 25-30% dopłaty do łącznych kosztów zakupu i transportu.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, ledr napisał(-a):

No i przyszły kolorowe gumki z USA - ponad miesiąc czekania i jeszcze cło dzisiaj... Ale żywe kolory cieszą oczy w ten ponury dzień:

 

 

Ciekawe zestawienie!

 

A u mnie dzisiaj tak :)

DSC_9365.thumb.JPG.f91e2bf2c0d8583ac6fdf32edb9b10a5.JPG


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zestaw, to skórka shell cordovan?


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oryginalny pasek. Brąz z czerwonymi przeszyciami. 

 

Muszę się zebrać w sobie i zamówić w końcu szary... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOMOS swietnie dobral ten pasek do zegarka, rewelacyjnie to wyglada.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przed obiektyw wpadł kolejny z pasków, które mu zrobiłem. Tym razem trochę jaśniejszym, w naturalnym kolorze

F3703-F2-D-8-C8-D-4559-9753-B185-A75-B3-B9-C.jpg&key=4e7c97cbf91d8d8ebc967c2d184ff471bae314d160c95ae22a440afea33786c1
820-A33-C1-1-DED-4-F89-A333-EBEECB683-EEF.jpg&key=d20ee163149ccf0129f5484c9ce81ef15e8e5533b2e43f5cefc5c50290fa6bcd
E667790-E-795-A-4060-BA37-08352-F90-C600.jpg&key=4fe2c763d7c62b5af5973d05e8c58fd0cc2ad7428d0eb3a457d0a29bea20b1b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce zegarka jest na nadgarstku, a nie pod choinką😉 Do ostatniego tchu będziemy bronić prawa zegarka do częstego kontaktu z nadgarstkiem!

Samych wyprzedaży  poniżej 50% w salonach i sklepach online na Nowy Rok🎄

 

IMG-20211224-123202-edit-40222122832923.


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do mnie dziś dwa miesiące temu zamawiany nowy niebieski dotarł 
zdążyli pod choinkę

Picture or didn’t happened

Jak wrażenia? Jak leży na nadgarstku?

Oczywiście gratulacje!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka ankieta 

Który będzie bardziej według was pasował do mojego Cluba?

Beżowy czy jasny szary? Skłaniam się ku temu pierwszemu... Ale mam już mętlik w głowie 😵

 

Beż

5873-5877-5878-5879-kalbvelours-beige-gr

 

Szary

5885-5886-5887-5888-kalbveloursleder-gra

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Szkoda 60 Euro, mam szary przy club campus i wygląda nijak. Zamówiłem czarny cordovan u Konrada Mickiewicza, trochę podobny do tego oferowanego przez Nomosa. Wygląda super i kosztował poniżej 200pln. Oczywiście to jest zupełnie inny pasek, ale za to co musisz zapłacić u nomosa, możesz zlecić produkcję czegoś znacznie ciekawszego. 

20211229_100844.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Welurowe paski są na stronie Nomosa po 50 euro, cordovan po 80 euro. Welurowe są dobrej jakości i sensownie dobrane do koperty i tarczy. Dokupiłem do swojego Cluba czarny cordovan z innego sklepu i wyszło poniżej 200 pln na nasze, więc to tylko kwestia poszukania atrakcyjnej oferty. Ale Konrad też robi naprawdę fajne paski, więc jeśli chcesz sobie jeszcze dodać na pasku jakiś laserowy wzorek, to na pewno jest właściwy adres:-)


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy

A ja dostałem wczoraj maila z informacją, że mój 737 zamówiony 7 lipca będzie opóźniony ☹️ bo dostawcy części się nie wyrabiają. Zaoferowano kolejny "small gift" za cierpliwość. Co mam od nich wziąć? Za pomylenie terminu dostawy będę miał szary zamszowy pasek, taki jak pierwszy powyżej.

Czy może w ogóle podziękować im za 737 i kupić coś co jest dostępne od ręki (tylko że to na ogół automat czyli kilkaset do tysiąca euro drożej)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Zamówiłem czarny cordovan u Konrada Mickiewicza... Wygląda super i kosztował poniżej 200pln.


Gdzie można znaleźć jego stronę, jeśli to nie tajemnica? Może być na PW. Też szukam czegoś z cordovanu.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafi napisał(-a):

Pierwszy.

👍

2 godziny temu, Silhouette napisał(-a):

Cześć,

Szkoda 60 Euro, mam szary przy club campus i wygląda nijak. Zamówiłem czarny cordovan u Konrada Mickiewicza, trochę podobny do tego oferowanego przez Nomosa. Wygląda super i kosztował poniżej 200pln. Oczywiście to jest zupełnie inny pasek, ale za to co musisz zapłacić u nomosa, możesz zlecić produkcję czegoś znacznie ciekawszego. 

 

Skórę mam, szukam czegoś innego. Welur kosztuje 50 eurosów. I w cenie jest klamerka 😉

 

1 godzinę temu, ledr napisał(-a):

Welurowe paski są na stronie Nomosa po 50 euro, cordovan po 80 euro. Welurowe są dobrej jakości i sensownie dobrane do koperty i tarczy. Dokupiłem do swojego Cluba czarny cordovan z innego sklepu i wyszło poniżej 200 pln na nasze, więc to tylko kwestia poszukania atrakcyjnej oferty. Ale Konrad też robi naprawdę fajne paski, więc jeśli chcesz sobie jeszcze dodać na pasku jakiś laserowy wzorek, to na pewno jest właściwy adres:-)

Jaki to sklep? 🙂

Jak przeszukiwałem neta to słabo było z dostępnością u innych dostawców...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, evilym napisał(-a):

Jaki to sklep? 🙂

Jak przeszukiwałem neta to słabo było z dostępnością u innych dostawców...

https://nomos-glashuette.com/en/store/straps?o=9


Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ledr napisał(-a):

Erm... Myślałem, że chodzi Ci o jakiś nie-Nomosowy sklep gdzie jest taniej, niż na stronie producenta 😐


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, evilym napisał(-a):

Erm... Myślałem, że chodzi Ci o jakiś nie-Nomosowy sklep gdzie jest taniej, niż na stronie producenta 😐

Nie, kolega @Silhouette podał cenę 60 euro, więc skorygowałem podając aktualną cenę ze sklepu Nomosa (50 euro za welur).

Taniej jest np. tu, ale to już nie są oryginalne paski Nomosa: https://www.sports-watch-store.com/20mm-seaweed-green-suede-leather-watch-strap-20a8042-05/

A tutaj są oryginalne i czasem trafiają się przeceny i okazje: https://www.minimatikal.com/nomos-glashuette/straps/20mm/

EDYTA: Jeszcze ten sklep, dość dobrze u nas znany, z cenami znacznie bardziej strawnymi, ale z wysyłką z UK (i to też NIE są ori nomosy): https://www.watchobsession.co.uk/collections/vegan-friendly-watch-straps

Edytowane przez ledr

Leszek - Watches? I used to be a fan, now I am a full-blown airconditioner!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski dla Nomosa robi Fluco, także jest to jakiś trop. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.