Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi



Uff, prezent walentynkowy jest. Będzie można spokojnie wracać do domu 


Hej, jaki masz obwód nadgarstka do tego Cluba?

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tomek123er napisał(-a):

To jakaś stara paskuda z przed 15 lat.

Z 2006 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się nieśmiało za jakimś Club Campusem 38mm, nie nudzi się komuś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Hej, jaki masz obwód nadgarstka do tego Cluba?

 

Niecałe 17cm.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, evilym napisał(-a):

Niecałe 17cm.

Dzięki, to podobnie jak mój, może nawet mam całe 17cm. Biję się z myślami czy zapolować na takiego Cluba, czy na Stowę Marinę 36mm z małą sekundą. Stowa do bólu poprawna, nic nie można jej zarzucić, wszystko w niej gra. Wąziutki bezel powoduje, że optycznie jest większa. Ale Club ma to coś. Boję się tylko braku AR i przestrzeni między paskiem a kopertą.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

 

10 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

przestrzeni między paskiem a kopertą.

 

 ten strach jest uzasadniony, po miodowym miesiącu w moim Clubie widziałem tylko tę przestrzeń wielkości piłkarskiego boiska. Świetne zegarki ale królicze uszy są odstręczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Wodolej napisał(-a):

 ten strach jest uzasadniony, po miodowym miesiącu w moim Clubie widziałem tylko tę przestrzeń wielkości piłkarskiego boiska. Świetne zegarki ale królicze uszy są odstręczające.

 

Dzięki za tę opinię. W sieci widzę dużo zdjęć Cluba na paskach typu NATO, perlon, które zasłaniają pustą przestrzeń, ale jeśli ludzie zamieniają świetnej jakości shell cordovan na jakąś szmatę, to chyba rzeczywiście problem pustej przestrzeni jest denerwujący. No to raczej będzie mała Marinka od Stowy.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem żadnego Cluba w rękach, ale wydaje się, że ta przestrzeń jest wyraźnie mniejsza w modelu 38mm, zegarki mają nawet podobne l2l, więc koperta wypełnia po milimetrze z każdej strony. Plus, można za rozsądne pieniądze, zrobić sobie na zamówienie pasek, który otwór na teleskop będzie miał ten 1mm głębiej i przestanie się to tak rzucać w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mirosuaw napisał(-a):

Dzięki, to podobnie jak mój, może nawet mam całe 17cm. Biję się z myślami czy zapolować na takiego Cluba, czy na Stowę Marinę 36mm z małą sekundą. Stowa do bólu poprawna, nic nie można jej zarzucić, wszystko w niej gra. Wąziutki bezel powoduje, że optycznie jest większa. Ale Club ma to coś. Boję się tylko braku AR i przestrzeni między paskiem a kopertą.

Czytelna, kontrastowa tarcza i żadne AR nie jest potrzebne 🙂

Długie uszy to jedna z cech Nomosa i jak dla mnie fajnie się wpisuje w bauhasowoą stylistkę. Mi totalnie nie przeszkadza. Cluba w lato nosiłem na nato, ale tylko ze względu na wygodę materiału. Na jesień i zimę wskoczył na cordovan i jest extra 🙂 Zresztą miałem zamawiać (i chyba nawet w tym tygodniu to zrobię) drugi ori pasek.

 

Godzinę temu, Ceteth napisał(-a):

Co prawda nie miałem żadnego Cluba w rękach, ale wydaje się, że ta przestrzeń jest wyraźnie mniejsza w modelu 38mm, zegarki mają nawet podobne l2l, więc koperta wypełnia po milimetrze z każdej strony. Plus, można za rozsądne pieniądze, zrobić sobie na zamówienie pasek, który otwór na teleskop będzie miał ten 1mm głębiej i przestanie się to tak rzucać w oczy.

Przestrzeń wydaje się mniejsza, bo kształt ucha jest chyba inny (grubszy?). Takie odnoszę wrażenia patrząc na grafiki / zdjęcia. Ale tak - 2,5mm większy zegarek, 1,5mm większy L2L.

Długo to analizowałem przed zakupem 😉

 

Club (sapphire crystal back)

diameter: 36.0mm
lug width: 18mm
lug-to-lug: +/- 47.2mm

 

Club 38 (sapphire crystal back)

diameter: 38.5mm
lug width: 20mm
lug-to-lug: +/-48.7mm

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wodolej

Trochę szkoda, że Pani Jansen zlikwidowała swój sklep w świecie realnym i nie można przymierzyć. Orion 386 byłby teoretycznie znakomitym kandydatem, dla moich potrzeb, na zegarek w kategorii elegant-garniturowiec, ale boję się że znów zacznę widzieć dziurę. No chyba, że rzeczywiście pasek na zamówienie, ale to mimo wszystko jakieś utrudnienie. Jest jeszcze obłędnie piękna Antea Klassik KS w wersji rose, cena znakomita wygląd też ale bez przymiarki trochę strach, że te 35,5 mm na nadgarstku 18,5 cm będzie się prezentować, jakbym założył zegarek otrzymany w prezencie, pod koniec lat 70 w związku z 1 komunią świętą 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bierzesz pod uwagę Stowę Antea 35,5mm i boisz się, że może być mała, to czemu nie pomyśleć o Nomosie Tangente 38?
Antea Rose? Oj... chyba że dla kobiety


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co prawda nie miałem żadnego Cluba w rękach, ale wydaje się, że ta przestrzeń jest wyraźnie mniejsza w modelu 38mm, zegarki mają nawet podobne l2l, więc koperta wypełnia po milimetrze z każdej strony. Plus, można za rozsądne pieniądze, zrobić sobie na zamówienie pasek, który otwór na teleskop będzie miał ten 1mm głębiej i przestanie się to tak rzucać w oczy.
Ja mialem ClubSporta i tam konstrukcja uch byla taka, ze przestrzen miedzy uchami a koperta wydawala sie mniejsza i to nie przeszkadzalo zupelnie. Moim zdaniem tak samo jest jeszcze w Clubie 37mm (748/749- krótsze ucha). W pozostalych faktycznie przerwa jest bardziej widoczna bo ucha bardziej szpiczaste. Jednym przeszkadza innym nie. Kwestia gustu.
Fajny?
FB_IMG_1645384201719.thumb.jpg.fa199794b69915844e85b76e44bf6a75.jpg
Dziwny. Nie czuc w nim do konca stylu Nomosa, ale to bylo dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



DSC_9648.thumb.JPG.1ebac7630e743eb3a074eebf9ecac4fb.JPG


Kurde, ja cały czas obserwuje tego Cluba i tak się zastanawiam: za mały? nie za mały? Nie ma jak przymierzyć. Filmy już chyba wszystkie widziałem
Byłbyś tak uprzejmy wrzucić jego zdjęcie obok jakiegoś innego zegarka, dla porównania?

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach





Kurde, ja cały czas obserwuje tego Cluba i tak się zastanawiam: za mały? nie za mały? Nie ma jak przymierzyć. Filmy już chyba wszystkie widziałem
Byłbyś tak uprzejmy wrzucić jego zdjęcie obok jakiegoś innego zegarka, dla porównania?
Przy 17cm nadgarstku ja bym sie specjalnie nie bal. Mam taki sam i nosze zegarki od 35 (w sumie nawet mniejsze Cartiery tez) po 43mm. Jasna tarcza, waska luneta i dlugie ucha optycznie go powieksza. Jeszcze kwestia sylwetki dochodzi. No chyba ze lubisz duuuze zegarki. Ja mialem Nomosa ClubSporta 42mm i byl super, ale po czasie nosilem go coraz rzadziej ze wzgledu ns rozmiar. Z kolei Ludwig 38 wydawal mi sie odrobine za duzy jak na garniturowca i tez poszedl do ludzi. Po dluuuugich Nomosowych przemysleniach stwierdzilem ze w moim przypadku chyba rozmiar 36 bedzie finalnie najlepszy ze wzgledu na wygode. Teraz tez po zgromadzeniu budzetu bede polowal. Moim zdaniem przez swoje nomosowe cechy odbior w/w egzemplarza na 17cm nadgarstku bedzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mirosuaw napisał(-a):

Kurde, ja cały czas obserwuje tego Cluba i tak się zastanawiam: za mały? nie za mały? Nie ma jak przymierzyć. Filmy już chyba wszystkie widziałem emoji38.png

Byłbyś tak uprzejmy wrzucić jego zdjęcie obok jakiegoś innego zegarka, dla porównania?

 

Jak nie zapomnę to wrzucę popołudniu, tylko resztę moich zegarków ma szerokie sportowe bezele, więc ich porównanie może być niemiarodajne. 

 

Narysuj sobie na kartce i wytnij 😜 

Ewentualnie wpadnij do Katowic, na przymiarkę. Ale moim zdaniem 36 będzie idealny dla Ciebie. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, evilym napisał(-a):

Narysuj sobie na kartce i wytnij 😜 

 

No i tak zrobiłem, po tej "przymiarce" doszedłem do wniosku, że powinno być dobrze zwłaszcza, że do obecnego zestawu szukam mniejszego i wygodnego zegarka.

Potem sprawy potoczyły się szybko, 703 już zamówiony w Nomos Store :D

Zastanawiałem się czy wziąć wersję ze stalowym deklem czy szafirowym, to 260 EUR różnicy, ale pomyślałem, że jak teraz poskąpię, to potem będę żałować.

Najgorszy ten czas czekania, mam nadzieję, że w praktyce będzie trochę krócej.

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i swietnie! To poprosimy oczywiscie o nadgarstkowe jak juz przyjdzie. Mam nadzieje ze bedzie idealnie (biorac pod uwage obwod nadgarstka powinno).
Mi sie udalo za to ogarnac w marcu sluzbowy wyjazd do Berlina, takze jade w koncu poprzymierzac Nomosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy
46 minut temu, Mirosuaw napisał(-a):

 

Najgorszy ten czas czekania, mam nadzieję, że w praktyce będzie trochę krócej.


Nie będzie krócej. Ja swój 737 zamówiłem 7/7/2021. Do dzisiaj nie dostałem, kasa zeszła z karty cała. Mają problemy ze wszystkim co ma w środku Alphę. Pod koniec grudnia przyszedł mail z podziękowaniem za cierpliwość i że jeszcze trochę muszę poczekać. Szlag mnie trafia. (Wschodnio)niemiecka solidność Panie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mirosuaw

👍

 

Jak się kiedyś w tej sprawie komunikowałem z Nomosem to odpowiedzieli, że raczej krócej niż pół roku się czeka.

Jak coś to na uhrinstinkt jest 701 w fajnej cenie albo na minimatikal 703 w trochę większej, ale z "prezentem" (można dodać do koszyka to chyba mają na stanie).

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Zzyzzy napisał(-a):

Nie będzie krócej. Ja swój 737 zamówiłem 7/7/2021. Do dzisiaj nie dostałem, kasa zeszła z karty cała. Mają problemy ze wszystkim co ma w środku Alphę. Pod koniec grudnia przyszedł mail z podziękowaniem za cierpliwość i że jeszcze trochę muszę poczekać. Szlag mnie trafia. (Wschodnio)niemiecka solidność Panie

 

Nie wiem w jakiej branzy pracujesz ale u mnie opoznienia sa wszedzie i czesto dostawcy sami nie wiedza kiedy beda w stanie ci wyslac material.

Zrzucanie tych opoznien na karb jak to ladnie ujales 'wschodnioniemieckiej solidnosci' jest troche oderwane od rzeczywistosci i sytuacji na swiecie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




Nie będzie krócej. Ja swój 737 zamówiłem 7/7/2021. Do dzisiaj nie dostałem, kasa zeszła z karty cała. Mają problemy ze wszystkim co ma w środku Alphę.


Ale z tego wynika pozytywny wniosek, że Alpha ma świetny stosunek cena/jakość, skoro taki popyt.

Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.