Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomek123er

Klub Miłośników Zegarków Nomos

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zzyzzy
2 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

 

Nie wiem w jakiej branzy pracujesz ale u mnie opoznienia sa wszedzie i czesto dostawcy sami nie wiedza kiedy beda w stanie ci wyslac material.

Zrzucanie tych opoznien na karb jak to ladnie ujales 'wschodnioniemieckiej solidnosci' jest troche oderwane od rzeczywistosci i sytuacji na swiecie.

 

Pracuję w branży, która cała drży z powodu opóźnień w dostawach, głównie ze dalekiego wschodu, a mimo to rozwija się prężnie. Bo ludzie na ogół robią swój biznes z głową i planują z wyprzedzeniem. Ci którzy tego nie potrafią, znikają z rynku.

Z tą solidnością chodzi mi o sposób komunikowania się z klientem. Żadnej propozycji rabatu na inny model, na początku wprowadzili mnie w błąd, zaoferowali pasek jako zadośćuczynienie. Zresztą moją korespondencję z nimi cytowałem w poprzednich postach. Jeśli twierdzą, że sami robią wszystko oprócz kamieni łożyskujących, to skąd aż takie opóźnienia? Neomatiki są na łożyskach maszynowych? Jednocześnie potrafią zareklamować damskiego Oriona na alfie jako prezent walentynkowy. Oby doszedł na Gwiazdkę.

Wpłacam całą kwotę i czekam 7 miesięcy. Wychodzi na to, że produkują mój zegarek z przedpłaty. Tylko że nic na ten temat nie ma przed złożeniem oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu cie rozumiem, jesli deklarowany termin dostawy byl w przeciagu 6 miesiecy a minelo 8 to masz prawo czuc sie oszukany. Dzwoniles do nich? Ja mialem pozytywne doswiadczenia z ich obsluga klienta.

To, czego absolutnie nie znosze to pobieranie platnosci w momencie zamowienia - z calym szacunkiem ale powinni to robic w momencie wyslania towaru, ewentualnie pomniejszone o jakas zaliczke.

Ze znizkami u nich jest ciezko bo maja chyba generalnie niewielka (jak na standardy branzy) marze, stad nie bardzo maja z czego schodzic. W pelni sie zgadzam z toba, ze powinienes miec jasnosc sytuacji przed zlozeniem zamowienia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy
33 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Tu cie rozumiem, jesli deklarowany termin dostawy byl w przeciagu 6 miesiecy a minelo 8 to masz prawo czuc sie oszukany. Dzwoniles do nich? Ja mialem pozytywne doswiadczenia z ich obsluga klienta.

To, czego absolutnie nie znosze to pobieranie platnosci w momencie zamowienia - z calym szacunkiem ale powinni to robic w momencie wyslania towaru, ewentualnie pomniejszone o jakas zaliczke.

Ze znizkami u nich jest ciezko bo maja chyba generalnie niewielka (jak na standardy branzy) marze, stad nie bardzo maja z czego schodzic. W pelni sie zgadzam z toba, ze powinienes miec jasnosc sytuacji przed zlozeniem zamowienia.

 

Zadeklarowany termin to w dniu zamówienia był 5 dni, dlatego natychmiast złożyłem zamówienie. Następnego dnia okazało się że "błąd na stronie". Nie dzwoniłem, koresponowałem tylko. Ponieważ pod koniec grudnia zaoferowali kolejny "small gift", więc tym razem zastanawiam się czy nie poprosić o np. 2 darmowe serwisy.

Stosunek jakości do ceny rzeczywiście jest świetny i dlatego czekam cierpliwie. Choć naprawę zastanawiam się czy nie zamienić tego 737 na jakiegoś automata, ale nie mają z odwróconą kalifornią, a ta mi się niezmiernie podoba, a poza tym, na pewno nie będę go nosił stale, więc co kilka dni zabawa z ustawianiem zatrzymanego werku.

Więc czekam cierpliwie 😰

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się, jest nas dwóch, będzie raźniej


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zzyzzy napisał(-a):

Z tą solidnością chodzi mi o sposób komunikowania się z klientem. 

To spróbuj zamówić profesjonalną drukarkę  Canona, Minolty czy HP. Odpowiedź na pytanie dot. teminu dostawy będzie zawsze ta sama: Jak będzie to będzie, a cenę poznacie w dniu dostawy 🤣 a jak się nie podoba to spadaj...

Niestety jest problem na całym świecie. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tonerami do profesjonalnych kombajnów typu Konica Minolta robi się podobnie. Bo spaliła się jedna z dwóch fabryk na świecie, która je produkowała. 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkim jest problem. Ja akurat pracuje z produktami z miedzi, mosiądzu, stali. Problemy z dostępnością materiału, stale rosnące ceny, kłopoty z transportem. Półtora roku temu kontener z Chin to było 2,5k USD, teraz 10k USD i dalej rośnie. Temat rzeka, ale dramat jest na całym świecie, w prawie każdej branży.

 

A żeby nie było OT. Jak dobrze pójdzie dzisiaj wpadnę z "wpisowym" zdjęciem do klubu Nomosa :D hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby spoko, wszystko fajnie ale ... meeeeh. Czekalem na cos naprawde nowego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak uwazam. Myslalem ze bedzie cos bardziej odjechanego. Klasyka, tylko przy tej tarczy i wskazowkach czytelnosc nie bedzie najlepsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytelność może być wyzwaniem, zero kontrastu.

Ogólnie, szaro - buro 🤭

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Z tonerami do profesjonalnych kombajnów typu Konica Minolta robi się podobnie. Bo spaliła się jedna z dwóch fabryk na świecie, która je produkowała. 

Owszem, a inni producenci mają problem z chipami to tonerów.

Jak będziesz potrzebował czegoś to daj znać, może pomogę 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ceteth napisał(-a):

No i jest mój 727 :)

 

Gratuluje, fajnie mu na tym pasku. Niech sie dobrze nosi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy
11 godzin temu, Osy123 napisał(-a):

Termin dostawy 3 miesiące w momencie premiery?! Do kogo oni kierują swoje produkty poza takimi freakami jak my?! Bo przeciętny zjadacz chleba chcący wydać 2-3k Euro to ma dziesiątki dobrych zegarków z półki. A jak będzie chciał coś dizajnersko-bauhausowego to pójdzie choćby do Junghansa, gdzie wyda mniej i równie ładnego sikora będzie nosił…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie porównuj Junghansa do zegarmistrzostwa ( mechanizmów ) Nomosa

 

równie dobrze można powiedzieć, że sobie ludzie pójdą do kiosku ruchu i kupią Q&Q za 50 zł i będzie git

 

na Roleksa czekam 2lata i jeszcze poczekam 

torebkę dla Zony zamówiłem za ponad 40 000 i powiedzieli minimum 1,5- 2 lata i bez gwarancji że kolor będzie taki jak zamawiałem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy
1 godzinę temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

nie porównuj Junghansa do zegarmistrzostwa ( mechanizmów ) Nomosa

 

Napisałem „przeciętny zjadacz chleba”. Teraz dostrzegasz różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zzyzzy napisał(-a):

Napisałem „przeciętny zjadacz chleba”. Teraz dostrzegasz różnicę?

Przeciętny zjadacz chleba chyba nie wydaje 2-3k eur na zegarek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Przeciętny zjadacz chleba chyba nie wydaje 2-3k eur na zegarek :)

Jeżeli to taki, co zarabia średnią krajową to pewnie i wyda 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, evilym napisał(-a):

Jeżeli to taki, co zarabia średnią krajową to pewnie i wyda 🙂

Średnia UE - może, ale polską - wątpię :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zzyzzy
4 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Przeciętny zjadacz chleba chyba nie wydaje 2-3k eur na zegarek :)

W PL sprzedano pewnie nie więcej niż pół tysiąca Nomosów. Nie jesteśmy najważniejszym rynkiem. Przeciętny zjadacz chleba na zachodzie prawdopodobnie tyle jest w stanie wydać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Zzyzzy napisał(-a):

W PL sprzedano pewnie nie więcej niż pół tysiąca Nomosów. Nie jesteśmy najważniejszym rynkiem. Przeciętny zjadacz chleba na zachodzie prawdopodobnie tyle jest w stanie wydać

Być w stanie a faktycznie to robić, to duża różnica. Ale z całą pewnością w bogatszych państwach na luksusowe (dla większości) zegarki w cenie 2-3k jest większy popyt, niz w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał(-a):

Być w stanie a faktycznie to robić, to duża różnica. Ale z całą pewnością w bogatszych państwach na luksusowe (dla większości) zegarki w cenie 2-3k jest większy popyt, niz w PL

Dokładnie, nie zawsze chodzi o ilość kasy w kieszeni, tylko psychiczne bariery cenowe na różne przedmioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.