Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Bransolety - kto robi najlepszą?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie?

 

Zastanawiam się kto robi najlepszą bransoletę i najlepsze zapięcie do niej.

 

Czy to AP RO - klasyczne rozwiązanie Genty?

Czy może Inge albo ryżowa bransoleta lotników?

Rozwiązanie bransolety w nowym VC Overseas - motyw kżyża maltańskiego i wkomponowane zapięcie?

A może Glashutte w modelu Sport Evolution?

 

Zapraszam do dyskusji.

 

a tu kilka zdjęć na początek:

 

 

post-1039-0-74478400-1330635363.jpg

post-1039-0-53646400-1330635367.jpg

post-1039-0-50710000-1330635371.jpg

sportevo14sb4.jpg

dscn1787gg1.jpg

post-1039-0-73091800-1330635374.jpg

post-1039-0-73024700-1330635375.jpg

post-1039-0-95461300-1330635376.jpg

post-1039-0-30650900-1330635378.jpg


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, żeby się wypowiedzieć, trzeba by tak organoleptycznie sprawdzić.

 

Nie mam doświadczeń, ale wtrącę, że faltschliesse w pasku Speedy'ego jest doskonały - nigdy tego rozwiązania nie lubiłem, ale teraz całkowicie zmieniłem zdanie. Klika się tym ustrojstwem bardzo przyjemnie, otwiera się tylko wtedy, kiedy ja tak chcę, nie haczy się, naprawdę dobrze zrobiony element.

 

Jedyną bransoletą jaką testowałem jest ta z Seiko Monstera, i oprócz tego, że działa bez zarzutu, to nie mogę nic szczególnego o niej powiedzieć :lol:

 

To tak tytułem wstepu, rozwinięcia i zakończenia :P


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...ale wtrącę, że faltschliesse w pasku Speedy'ego jest doskonały...

 

Ma jedną wadę, pasuje tylko do pasków Omegi - mają niestandardowy rozstaw dziurek.

 

Omega ma w ofercie zapięcie uniwersalna, pasujące do normalnych pasków.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

tez nie mam niestety zbyt wiele doswiadczen z bransoletami ale jedna z moich ulubinych jest ta:

 

DOXA_SUB750T_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenie z bransoletami opiera sie tylko na kilku nurkach.

 

Najgorsza bransoleta jaka znam to bransoleta Eco-Zilli. Nie mam tu na mysli wykonania, materialu itp. bo bransoleta jest gruba, mocna, bardzo ladnie wykonana, ale niestety jest sztywna i wyrywa wlosy :lol:

 

Bransoleta Monstera - bardzo dobra jakosc, swietne spasowanie.

 

Bransoleta Sinna - najsolidniejsza, najgrubsza, skrecana na sruby malymi imbusami!, wykonanie rewelacyjne!

 

Bransoleta Doxy - to moja ulubiona bransoleta. Przede wszystkim najbardziej mi sie podoba. Uwielbiam jej wyglad! Swietnie wykonana, dosc gruba (chociaz modele 750T GMT maja nieco grubsza bransolete), skręcana.

Bransoleta nie jest sztywna, przez co bardzo dobrze uklada sie na rece.

Wiem, ze dla niektorych jest nie do przyjecia ale IMO jej design jest swietny, idealnie komponuje sie z zegarkiem.

 

bf5ffa3aac83b67c.jpg


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mik

fajny temat :-)

 

generalnie nie jestem zwolennikiem bransolet - jeśli coś kupuje na bransolecie to od razu zamieniam na pasek. wiec bede obiektywny ;-)

 

IMHO jedna z najlepszych jakie widziałem i nosiłem to ta zastosowana w SMP.

 

Jakość spasowania jest powalająca, niemalże równa wygodzie na nadgarstku. No i oczywiście design połączenie matowej i "lustrzanej" stali komponujące się z tym zastosowanym w kopercie zegarka.

 

om3ik7.jpg

 

I do tego system zapięcia, nie bede tu zbytnio techniczny ale chodzi mi o połaczenie klasycznego zapięcia z dobrym zabezpieczeniem przed przypadkowym rozpięciem.

 

om4ct8.jpg

 

Warto także przyznać punkty bransolecie do lotników IWC - po prostu piękność ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta SMP, IMHO bardzo fajna, ma jedną wadę - rysuje się już od patrzenia na nią, szczególnie dotyczy to dużej powierzchni zapięcia.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mik

niestety masz rację ... ale z drugiej strony jeśli patrzylibyśmy na ten "drobiazg", każdy mosiłby Rado ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej leży Bond (pod warunkiem ze dobrze dopasujemy dlugosć co jest czasem trudniejsze niż w przypadku innych bransolet Omegi). Niestety cholernie się rysuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadą wszystkich bransolet jest to, że są podatne na zarysowania. Pasek można po jakimś czasie wymienić niewielkim kosztem, a renowacja bransolety nigdy nie przywróci jej 100% poprzedniego wyglądu. Ale i tak wolę bransolety, zaś moje doświadczenie z Omegą Constellation Double Eagle mam takie, że na jej szlifach każda najmniejsz ryska jest bardzo widoczna. Nie mam w tech chwili zdjęć, ale przy najbliższej sposobności wkleję.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Klod, smakowite fotki :( :wink:

Jedną z najlepiej wykonanych bransolet (i IMHO najładniejszych) ma Breguet /niestety nie znalazłem lepszego zdjęcia/:

breguet_5817ST12SVO.jpg

 

...chociaż ten akurat model znacznie lepiej wygląda na kauczukowym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wygodniejszej niz SMP "Bond".

A z tych co Klod pokazales to bardzo mi sie podoba w AP RO (jak i caly zegarek ) oraz ta z VC z krzyzem.

 

bond_smp_neiltrotter.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się bransoleta AP RO, ale znam ją tylko ze zdjęć. Z tych, których dotykałem rządzą: IWC Inżynierskij, Omega Seamaster Aqua Terra (cała satynowana, bez polerki), Rolex (ta w nurkowo/sportowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, obrazki, fajny temat.

 

Od siebie dodam że najsympatyczniejszą bransoletą jaką miałem była tytanowa ( ! ) bransoletka od kwarcowego Casio. Dość starannie wykonana, piękny kolor, nie wyrywała futra ... miała tylko jedną wadę była dośc delikatna. Zahaczyłem kiedyś zegarkiem o lodówkę w sklepie ... i wyrwałem sobie koronkę a bransoleta rozciągneła się paskudnie. Nawet nie pytajcie "jak to możliwe ?" wystarczył mi ździwiony, pełen niedowierzania wzrok zegarmistrza.

 

Mam ochotę sprawić nową zbroję mojemu Seiko 5 ale niestety - u tzw. "zegarmistrzów" zalegaja kilogramy szmelcu po 12 zł a prawdziwej kolczugi dla małego rycerza NIE MA ! W sieci nie chcę kupować bo wiadomo ...

 

EDIT:

 

A teraz "coniektórzy" forumowicze powinni wziąść coś na uspokojenie. Jedna z brzydszych moim zdaniem* bransolet - ale i tak ładniejsza od (każdego) paska :twisted:

 

1125581408622pam00220sctf3.jpg

 

Jedną z ciekawszych wydaje mi się ta od Łowcy Rekinów Doxy. Tu mogę być nie obietktywny bo sam Łowca bardzo mi się podoba ... ale przyznacie, że coś w niej jest.*

 

* - oceniam na podstawie zdjęć na żywo nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie taka podoba :)

 

post-1501-0-45244800-1330638439.jpg

 

szkoda, ze montowana tylko w takim modelu :?


...Dominic

_________________

Tempus Fugit jak jasna cholera!

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi sie taka podoba :)

 

Stalowy Krokodyl.

 

;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stalowy Krokodyl. ;-)

 

hehe, i o to chodzi! 8)


...Dominic

_________________

Tempus Fugit jak jasna cholera!

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bransoleta Panerai jest bardzo fajnie pomyślana. Bo cóż jest bardziej charakterystycznego dla Panerai niż osłona koronki? Super to odwzorowali wg mnie! Aha, ta pokazana przez Demona jest z tytanu i stali (naprzemian), ja zaś zdecydowanie wolę po prostu stalową:

 

100_0856.jpg


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najlepiej leży Bond (pod warunkiem ze dobrze dopasujemy dlugosć co jest czasem trudniejsze niż w przypadku innych bransolet Omegi). Niestety cholernie się rysuje.

 

Zgadzam się z tym w 100%. Bransoleta od Bonda układa się na nadgarstku rewelacyjnie.


What's Up, Doc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rewelacyjna w wykonaniu i swej "oldskulowości" jest

bransoleta typu mesh Schauer Artus (produkowana przez Steib Germany Pforzheim - tak samo jak oryginalna bransoleta Stowy którą można zamówić na stronie Stowy), 5mm grubości, cena 400$:

766445a6dbe0629f.jpg

57c7ee973dc5d3da.jpg

69b98554a1e93997.jpg

foto: watchuseek members


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud

genialna! :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osłona koronki? Super to odwzorowali wg mnie!

 

Tu ci przyznam rację. Faktycznie nie zauważyłem - że jest to "wyraźne" nawiązanie do osłony koronki. Ocena poszła "oczko" do góry - co nie znaczy, że kolczuga Łowcy powinna się bać ;-)

 

EDIT: Swoją drogą zegareczek który wkleiłeś ... fajny. Z datownikiem i śmigiełkiem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.