Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

To sa paski Teda Su. Nazywaly sie chyba concept ruber czy jakos tak.

Swietna jakosc, w sumie to chyba Chinczyk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku powstawał w ograniczonej rocznie ilości sztuk jako "bazowa wersja fiddiego" ci co się zachwycali prostotą designu i 3 mm hesalitem się skończyli, reszta zaczęła narzekać że produkcja zrobiła się masowa - potrafili 10 tyś rocznie natłuc , że ceny na wtórnym spadły na łeb , dodatkowo na każdym forum połowa głosów krzyczała że za tyle kasy bez szafiru to granda, więc firma zaproponowała mod dla tej połowy klientów.

Pamietam jak z 10-12 lat temu na wszystkich forach darto szaty że trzeba być porąbanym żeby zapłacić za zdobionego Unitasa 3000 Eur :-) Teraz za ładna 112 trzeba zapłacić ze 4000 Eur i wszyscy wzdychają jaka ładna i klasyczna :-)

 

Edit: 112 z kanapką oczywiście

Edytowane przez switch107

nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak z 10-12 lat temu na wszystkich forach darto szaty że trzeba być porąbanym żeby zapłacić za zdobionego Unitasa 3000 Eur :-) Teraz za ładna 112 trzeba zapłacić ze 4000 Eur i wszyscy wzdychają jaka ładna i klasyczna :-)

Edit: 112 z kanapką oczywiście

Jak kosztował 9-10 tyś $ też był drogi...ale najbardziej ludzie oburzali się że coś co zapowiadało się na limitowaną/ kontrolowaną produkcję nagle stało się masowe a to zawsze ma fatalny impakt na wtórny rynek gdzie zegarki zaczęły tanieć. Sama firma też zareagowała kilkukrotnie obniżając mu cenę. A teraz postanowiła rzutem na taśmę zarobić na zwolennikach szafiru. Ale magia "bazowego Fiddiego" zniknęła bo zegar jest zbyt często spotykany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed zakupem zegarka i raczej będę kupował nowy PAM. Jako posiadacz stosunkowo wąskiego nadgarstka, mój wybór jest ograniczony praktycznie do trzech modeli: PAM00048 (40mm), PAM00392 (42mm), PAM01392 (42mm). Skłaniam się do jednego z tych dwóch większych ze względu na większą rezerwę chodu.

 

I tutaj mam pytanie do znawców PAM - model 01392 wygląda na nowszy, raczej lepszy model po 00392, bo jest o 2mm cieńszy a poza tym ma dokładnie te same funkcje. Róźnica wynika z zastąpienia mechanizmu P.9000 na mechanizm P.9010. Tymczasem oba są oferowane w tej samej cenie. Pomijając delikatną kwestię estetyczną (1392 ma niebieski sekundnik oraz napis Automatic na tarczy a 392 nie ma), 1392 wydaje się oczywistym wyborem spośród tych dwóch. Czy coś przegapiłem w swoim rozumowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodoszczelność jest inna chyba - nowy to 100m, stary 300

 

Edit: a jednak oba 100m....

Edytowane przez Bartekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę te 42mm przymierzyć wcześniej bo na ręce są większe niż luminory 44mm. Ja mierzyłem kiedyś 392 i 111 i ten drugi lepiej leżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę 44mm - nawet kobiety takie noszą i nie schodzą na mniejsze.

Urok Pama jest w masywność - 40 zapewne nawet nie uda Ci się odsprzedać.

510 czy 560 mimo ze 44 całkiem dobrze leżą na mniejszych nadgarstkach.

Edytowane przez rav3nlord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadacie i gadacie, nic do oglądania ostatnio... ;)

316m5nt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiomir aż skórę marszczy na nadgarstku ... 372 z której serii?

Ja mierzyłem ostatnio R...czyli ostatni Mohikanin z plexi

post-55792-0-00134200-1489318663_thumb.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Radiomir aż skórę marszczy na nadgarstku ... 372 z której serii?

Ja mierzyłem ostatnio R...czyli ostatni Mohikanin z plexi

Robert, nawet wiem u kogo mierzyłeś . Jak wrażenia po przymiarce 47mm ?

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, nawet wiem u kogo mierzyłeś . Jak wrażenia po przymiarce 47mm ?

Przyzwyczajam się, żona mówi, że piękny i żebym wreszcie kupił sobie Paneraja bo skoro one są z Florencji to muszą być fajne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko 372 miał 44mm brałabym bez zastanowienia.wydaje mi sie nawet fajniejszy niż 111/112 albo 516. Niestety moja chuda łapa by tego nie przeżyła wizualnie.szkoda ze aż tak panerai sie trzyma rysu historycznego. Jak robią 42 to mogliby tez zrobić ten model w innej rozmiarówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem co mnie podkusiło (tzn w sumie wiem) i jakiś czas temu pozbyłem się swojego 111. Wróciłbym do Pama, tylko jakiego? Kanapka, sekundnik- podstawa. Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jeszcze raz 111 i nie grzesz więcej ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, odrzucając uprzedzenia i stereotypy ( PAM musi być WIELKI i musi pływać) wygląda na to że w małej (42mm ) kopercie z praktycznymi dodatkami ( automat z datą i małą sekundą ) uporali się z największą bolączką poprzedników tj słabymi proporcjami ( były za grube do tego rozmiaru koperty ) .

Choć zawsze pozostanie podejrzenie że podebrałeś żonie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Radiomir aż skórę marszczy na nadgarstku ... 372 z której serii?

Ja mierzyłem ostatnio R...czyli ostatni Mohikanin z plexi

 

Wiedziałem, że będzie dobrze leżał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.