Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

Brrr straszny.

 

Wolę klasyka.

 

d305906ff502cd185065401615e9cc9b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kominku palisz? Naślę na Ciebie ekologów, będziesz się tłumaczył.  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kominku palisz? Naślę na Ciebie ekologów, będziesz się tłumaczył.  ;)

Dzięki Tomek za obywatelską postawę ten smog jest u mnie, na kogo jak mogę donieść w Twoim interesie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kominku palisz? Naślę na Ciebie ekologów, będziesz się tłumaczył. ;)

To u rodziny, ja mieszkam w ekologicznym bloku ;)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u rodziny, ja mieszkam w ekologicznym bloku ;)

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ale zamurowałeś im ten komin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kominkach nie pali się byle czym, tylko porządnym drewnem ;)


Piękna klasyka Panerai zawsze w modzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ponoć nowości na ten rok.

Widzieliście gdzieś może więcej info na temat radiomira logo i luminora california? Jakie to mogą być referencje?

 

post-34848-0-20158700-1516711082_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To są ponoć nowości na ten rok.

Widzieliście gdzieś może więcej info na temat radiomira logo i luminora california? Jakie to mogą być referencje [/url]

Te zegarki nie zostały oficjalnie zaprezentowane więc albo za x miesięcy się pokażą albo to sample.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda. Ten Radiomir bardzo ciekawy. Brakowało takiego - czas na następce 210.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do klubu :)

 

 

 

Czyli jednak 1312 Ci się nie spodobał?

Gratulacje

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Wracam do klubu :)

 

 

 

 

To 233? Można znać źródło pochodzenia?

Edytowane przez hubex
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie sandwich. Ale co to jest, bo wszystko wygląda "płasko". Możesz opisać jaka to technologia? Przymierzam się do kupna prostego pama - 510 lub 560 i chciałbym widzieć czego się spodziewać.

No nie jest trójwymiarowo jak w sandwichu, jezeli o to Ci chodzi. Zwykłe malowane indeksy. Toteż aż tak płasko znowu też nie jest. Z tego co wiem to w 560-ce i innych "niższych" modelach od 2016r. nie stosują tarcz typu sandwich. Jeżeli szukasz koniecznie sandwicha to chyba jednak musiś rozejrzeć się sa starszą sztuką. Też chciałem sandwicha ale oferta była na tyle ciekawa, że przełknąłem i te malowane indeksy. Zadowolony jestem.

 

@PistolPete

 

Mam pytanie dotyczące nakręcania 560-tki. Czy kiedy jest już nakręcony maksymalnie to wtedy próbując nakręcać dalej zamiast charakterystycznego oporu jak w innych zegarkach, „przeskakuje” - taki rodzaj zabezpieczenia? Ja tak mam w 0233 ale tam jest widoczna rezerwa chodu.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Uśmiejesz się ale do tej pory nie nakręcałem 560-ki na full. Nie chciało mi się tyle kręcić. :-) Spróbowałem teraz i pod koniec nakręcania wyczuwalny był silny opór. Więc dałem sobie spokój z dalszym kręceniem koronki. Może zbyt ostrozny jestem. Zobacze na ile udało się naciągnąć rezerwę za parę dni.

 

 

@Muzzy Gratulacje. Pokaż, proszę, więcej fotek. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna prostego pama - 510 lub 560 i chciałbym widzieć czego się spodziewać.

Zastanów sie dobrze nad tym wyborem. Te 8-dniowce średnio trzymają dokładność chodu a i z serwisem bedziesz musiał do Panerai odsyłać. Podobne modele na unitasie jak 111 czy 112 to porządny zegarmistrz Ci na miejscu zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubex

Zastanów sie dobrze nad tym wyborem. Te 8-dniowce średnio trzymają dokładność chodu a i z serwisem bedziesz musiał do Panerai odsyłać. Podobne modele na unitasie jak 111 czy 112 to porządny zegarmistrz Ci na miejscu zrobi.

Dzięki za przestrogę. Przemyślę to. Co do dokładności, to już jestem poza etapem liczenia ile sekund zegarek "robi" przez dobę. Ważne, żeby go za często nie przestawiać, powiedzmy raz/miesiąc jak dla mnie jest OK.

Wiem, że są dobrzy zegarmistrze w Warszawie i potrafią serwisować takie mechanizmy. Gorzej pewnie z częściami zamiennymi do werków lub do kopert (uszczelki) - tu bym widział pewien problem.

Do tych zegarków skłania mnie prostota tarczy, ręczny naciąg. 8 dni PR i WR300m.

A jak sprawdza się w użytkowaniu 233, bo ten akurat bardzo mi się podoba wizualnie. Może się ktoś wypowiedzieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

233 ma 3 bebny i przynajmniej moj egzemplarz byl bardzo dokladny (teraz sie pytaj o niego Mikolaja78). Wszystko zalezy od budowy mechanizmow, ale z tego co mi wiadomo, to raczej ludziska na Pamy dlugodniowce nie narzekaja ;)

 

A co do serwisowania Pamow/Omeg/TH etc. na Etach i innych non-inhousach przez "pana Kowalskiego", to oczywiscie mozna - podejscia jednak takowego nigdy nie zrozumiem - ale mozna :ph34r:

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie! Dużo racjonalniej oddać Selitte na serwis za 3 tys. ;)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo racjonalniej jest nie kupowac zegarka mechanicznego w tych czasach za dziesiatki/setki tys. zl :)

 

Nie chce mi sie poruszac znowu tego tematu rzeka, ale jak ktos nie widzi roznicy w uzytych materialach (smarach etc.) czy chocby wymianie pewnych elementow na calkiem nowe i oryginalne, to niech serwisuje - ja nikomu nie zabraniam. Moim jednak zdaniem, jesli kogos nie stac, badz chce juz z zalozenia "oszczedzac" (bo nagle racjonalnosc mu sie wlacza :D bo przy kupnie to juz o niej nie pomyslal ;) ) na nieautoryzowanym serwisie, to znaczy, ze... se dopisz co chcesz :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem o tych magicznych smarach! Ale skoro to już kolejny raz, to pewnie wszystkie argumenty wiele razy padły, wiec nie ma co ciągnąć tematu:)


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak bedzie lepiej, bo ani Ty ani ja do swojego nie przekonamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme, prezentujesz tu perspektywę jednozegarkowca...choć ja mógłbym zapytać jak zniesiesz G- shocka przez 2-3 m- ce kiedy Twój gral będzie miał wymieniane co potrzeba i co nie potrzeba aby uzasadnić cenę 1000 euro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tutaj ktoś wcześniej zauważył większość werków nawet w zegarkach za kilkanaście tyś. to modyfikowana Sellita. Naprawi to a tym bardziej przeserwisuje porządny zegarmistrz w każdym większym mieście. Nie ma się o co spierać, kto chce może iść do Serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubex to 270 z naszego bazarku

 

PostolPete jutro wrzucę bo dziś już nie ma światła

 

Co do serwisu, czasami lepiej dać do renomowanego Pana Kowalskiego ktory naprawe firmuje swoin nazwiskiem i reputacją, niż odsyłać do serwisu gdzie traktują Twoj zegar hurtowo czasem przypadkowi zegarmistrzowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kupić 312 ale taka nowa odchudzona o 2,5mm 1312 wpadła w oko. Co sądzicie?

 

 

 

wow piękny rozumiem że odchudony na grubość? :)

wow piękny rozumiem że odchudony na grubość? :)

 

wybaczcie pytanie:) wszystkie z 1 na przedzie są cieńsze czy to inny powód?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.