Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Officine Panerai

Rekomendowane odpowiedzi

233 jednak rządzi ;)

 

Myli się Pan ;) Rządzi ten skrajny po prawej stronie :)


Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 372 rządzi to nie wiem , ale jest zajeb....y i pasuje mi na nadgarstek czego akurat zdjęcie zbyt dobrze nie oddaje

20161015_162629_zps61o6j9vo.jpg

20161015_162637_zpsyauozjn0.jpg


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście leżał u Ciebie dobrze, poza tym Pamy mi do Ciebie bardzo pasują.

Pytanie tylko, czy zaakceptujesz zegarek martwy i bez daty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie Tomku temat do przemyślenia, bo zarówno sekundnik jak i data to dla mnie ważne elementy zegarka, tyle że z nimi to już nie byłoby 372 którego siłą jest totalny ascetyzm .


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datownik jestem w stanie przeboleć, ale śmigiełko małej sekundy to tak samo DNA Pama jak kanapka czy osłona koronki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko prawda, ale dwie wskazówki to także jego DNA, a do tego są one "złote" i pięknie połyskują. Dla mnie ten zegarek jest świetny jako całość, bardzo podoba mi się kształt koperty, to że jest polerowana i szkło pleksi .


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek -Tak możnaby napisać gdyby historyczne i wczesne modele pama miały zawsze małą sekundę. A tak nie było. 6152, 3646.. Właśnie do prostej formy sprzed lat nawiązuje 372.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, przekonaliście mnie - kupuj Mariusz :)

Szkiełko wygląda obłędnie, to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było i widzę ze jakieś spotkanie mi uciekło :(

A ja dziś tak 06566af524a403f02c84c4e0ea0b771a.jpg

 

Nie zaglądałem na forum Rolexa tam pewnie tez zdjęcia grupowe

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datownik jestem w stanie przeboleć, ale śmigiełko małej sekundy to tak samo DNA Pama jak kanapka czy osłona koronki...

a tu, to z żadnym stwierdzeniem nie mogę się zgodzić :blink: mała sekunda to takie DNA Pama jak i jej brak, podobnie z kanapką czy osłona koronki. Każdy z modeli ma swoją historię i swoje  - jak to nazywasz DNA- a generalna cechą tej marki jest wspomniany przez Mariusza ascetyzm, połączony funkcjonalnością  :)

Niemniej w aktualnej palecie modeli każdy znajdzie coś dla siebie i tak dla przykładu jeden wybierze 372 a ktoś inny 422 - oba zegarki ładne, ale tylko jeden z nich można określić mianem "kultowego Pama" ;)

edyta:

ps. tak to jest jak się w pracy pisze, stukanie posta trwa 30 min i zawsze ktoś napisze to co ty właśnie skrobiesz na klawiaturze :lol:

a co do kupowania to radze się pośpieszyć, bo coraz mniej już nowych 372 pozbawionych szafiru

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 372 rządzi to nie wiem , ale jest zajeb....y i pasuje mi na nadgarstek czego akurat zdjęcie zbyt dobrze nie oddaje

Dobrze leży na Twoim nadgarstku. Jaki masz obwód ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, muszę to jeszcze przemyśleć, ale tak jak wspomniałem 372 jest super.

 

Karol, jak się zdecyduję to raczej poszukam używki

 

@sanik - 372 leży nadspodziewanie dobrze choć jak napisałem, zdjęcie tego nie oddaje. Potwierdziło to zresztą kilku kolegów, nie wiem, może kurtuazyjnie

Obwodu już dawno nie mierzyłem, ale jakieś 18 cm pewnie będzie.

Dodam jeszcze, że kiedy mierzyłem w salonie 372 zdejmując swojego 233, to miałem wrażenie, że jest za wielki.

Teraz wcale nie miałem wrażenia, że to nie jest zegarek dla mnie


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Tomek, muszę to jeszcze przemyśleć, ale tak jak wspomniałem 372 jest super.

 

Karol, jak się zdecyduję to raczej poszukam używki

 

@sanik - 372 leży nadspodziewanie dobrze choć jak napisałem, zdjęcie tego nie oddaje. Potwierdziło to zresztą kilku kolegów, nie wiem, może kurtuazyjnie

Obwodu już dawno nie mierzyłem, ale jakieś 18 cm pewnie będzie.

Dodam jeszcze, że kiedy mierzyłem w salonie 372 zdejmując swojego 233, to miałem wrażenie, że jest za wielki.

Teraz wcale nie miałem wrażenia, że to nie jest zegarek dla mnie

 

Mariusz, kiedyś już Ci pisałem, że 372 leży niezwykle wygodnie, biorąc pod uwagę rozmiar. Sam mam 18.5 cm w nadgarstku i odbieram go bardzo komfortowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam Bartek .

Jak kiedyś mierzyłem to także nie odczuwałem dyskomfortu, a jedynie miałem wrażenie, że jest nie dla mnie z powodu za małego nadgarstka, teraz uważam inaczej


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - nie leżał źle i nie był za wielki ale wg mnie Twój 233 U Ciebie jak i u mnie wygląda rozmiarowo dużo lepiej. Ale jeśli ktoś ma powyżej 20 cm to taki 47 mm wtedy jest optymalny a nie tylko akceptowalny.

Mariusz - nie leżał źle i nie był za wielki ale wg mnie Twój 233 U Ciebie jak i u mnie wygląda rozmiarowo dużo lepiej. Ale jeśli ktoś ma powyżej 20 cm to taki 47 mm wtedy jest optymalny a nie tylko akceptowalny.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że 233 leży super, nawet chłopaki z mniejszymi nadgarstkami niż mój, czy Twój mówili, że im fajnie pasują te 44mm w tej kopercie .

Pam ma być duży i dziś nie mam tego problemu co kiedyś gdy twierdziłem, że Pamowe 47mm to jednak za dużo.... i całe szczęście .

 

Teraz pozostaje pytanie, czy dam radę bez sekundnika i daty... ?


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pozostaje pytanie, czy dam radę bez sekundnika i daty... ?

jak będziesz miał problem, to zapraszam na terapię ;)

 

yOqISXK.jpg


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (zakładam że niestety płeć piękna tu nadal nie zagląda), miałem okazję I przyjemność  uczestniczyć w międzynarodowym corocznym spotkaniu Paneristi w Berlinie (PDay Berlin 2016). Ja in mój przyjaciel Fiddy (PAM 127) mięliśmy zaszczyt reprezentować Polskę (chyba jako jedyni). Około 180 osób z całego świata się zjechało w dn. 6-9 października 2016 do Berlina.

 

Poniżej link do strony naszych kolegów z Niemiec jakby ktoś chciał zobaczyc jak było.

 

http://paneristiclub.com/2016/10/

 

Dodam że autor zdjęć który często pojawia się na 1 planie ze swoim Fiddy to nie ja. 

 

Pozdrawiam

 

Dawno tu nie zaglądałem, zmieniłem lapa i wszystkie zapamiętane linki, hasła szlag trafił. Ale udało się odtworzyć.


Panerai za 3200EUR? Nieźle. Już nawet nie pamiętam kiedy widziałem tak niską cenę za PAMa. Można wiedzieć gdzie takie okazje bywają?

 

Wejdź na www.chrono24.com. Pzdr. A

Edytowane przez DiegoArmando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrono24 to chyba pierwsze miejsce do sprawdzania cen na rynku. 560 zaczynaja się od 4500EUR...

Edytowane przez spy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie (zakładam że niestety płeć piękna tu nadal nie zagląda), miałem okazję I przyjemność uczestniczyć w międzynarodowym corocznym spotkaniu Paneristi w Berlinie (PDay Berlin 2016). Ja in mój przyjaciel Fiddy (PAM 127) mięliśmy zaszczyt reprezentować Polskę (chyba jako jedyni). Około 180 osób z całego świata się zjechało w dn. 6-9 października 2016 do Berlina.

 

Poniżej link do strony naszych kolegów z Niemiec jakby ktoś chciał zobaczyc jak było.

 

http://paneristiclub.com/2016/10/

 

Dodam że autor zdjęć który często pojawia się na 1 planie ze swoim Fiddy to nie ja.

 

Pozdrawiam

 

Dawno tu nie zaglądałem, zmieniłem lapa i wszystkie zapamiętane linki, hasła szlag trafił. Ale udało się odtworzyć.

 

 

Wejdź na www.chrono24.com. Pzdr. A

Ludzie wrzucali trochę fot na profil paneristi na FB z tego spotkania.

Możesz napisać coś więcej o tej imprezie? Jaki był program, co się działo, etc., bo ze zdjęć wygląda na raczej luźne, półformalne spotkanie z wycieczkami po Berlinie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chrono24 to chyba pierwsze miejsce do sprawdzania cen na rynku. 560 zaczynaja się od 4500EUR...

 

Na chrono ceny są przeszacowane, ale wejdź na paneristi.com. Co prawda najlepsze kąski są "conus only", ale nie tak dawno była 560, używka, ale prawie nówka za 3900euro wyjściowo. 000 czy 380 lub 210 w cenie 3k euro (transakcyjna) to żadne cudo.

Ogólnie  na rynku wtórnym dynamika wzrostu cen Paneraia  jakby osłabła, co nawet sprawia wrażenie, że tanieją.

Ostatnie grube oferty jakie dostałem od pewniaka Paneristi z Menchesteru to 243 za 4k funtów i 372 za 4,5k funtów.

Tutaj w Polsce też można dobrze kupić Pama, tylko trzeba wiedzieć gdzie ucho przyłożyć, to oczywiście nie są oferty dla każdego, ale tak jest wszędzie i ze wszystkim  ;)

Edytowane przez pablo122

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek na Filipowym pasku ;)

 

231016_radek_1.jpg

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.