Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

No ktoś nieźle ją "wprasował" :) Poza tym fajny stan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem, bo zegarek na żywo robi wrażenie, choć minimalnie nie mój styl. Małe szanse, ale może to być też luneta od tego modelu...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tarcza mi sie podoba, jest do kupienia w necie, ale nie wiem czy cena atrakcyjna i ogólny stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tarcza mi sie podoba, jest do kupienia w necie, ale nie wiem czy cena atrakcyjna i ogólny stan.

Sprzedawca to Kris2, pogadaj na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info, kiedyś już kupiłem u niego zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, moja zagadka od dawna. Okolicznościowy Wostok 2809 tylko czy tarcza jest oryginalna? Dwukolorowe malowanie mówiłoby że tak ale bardzo słabo nałożona luma (a może farba) każe się mocno zastanowić. Wisi już bardzo długo na meshoku no i cena nie zachęca. Dla porównania tarcza z całą pewnością oryginalna:

post-49869-0-26061100-1523394246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten z mieszoka ma zmytą z tarczy lumę.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten z mieszoka ma zmytą z tarczy lumę.

Tez mi się tak wydaje i dlatego myślę że raczej nie jest wart ceny z aukcji, choć bardzo rzadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, z całym szacunkiem. Jak w 1980r. miał być produkowany 2809? Tarcza jest warszawska, zresztą jak duża część "wynalazków"


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, z całym szacunkiem. Jak w 1980r. miał być produkowany 2809? Tarcza jest warszawska, zresztą jak duża część "wynalazków"

Słuszne spostrzeżenie. Zaćmienie jakieś miałem :ph34r::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś zaćmienie, ale i ja przez chwilę pomyślałem, "a może to z Tokio"? :D


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, z całym szacunkiem. Jak w 1980r. miał być produkowany 2809? Tarcza jest warszawska, zresztą jak duża część "wynalazków"

A do którego roku był robiony 2809? Bo zaczęli w 1957 roku. Jak robili je ponad 20 lat, to mogliby jeszcze takiego wyprodukować w 79 r. jak wiedzieli ze olimpiada będzie u nich.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wierzyć katalogom, to w 1976 roku nie było 2809 w ofercie. Ostatni w katalogu z 1972

 

Edit: Tutaj w 1972

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMrE5b4e_sgYUi8V_2EaeUSqaMPOkVOjcg0cC66/AF1QipNQSOhGfV8ezFfOU2PebTmDXQjoniGX0mn4fvET

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie, do kiedy produkowane były 2809.

Ten katalog z 1972 jest do d... (jak katalogi zresztą)- niby cała strona z 2809 (tylko wersja na proste uszy, a nie koperta wołnowska), a zdjęcie mechanizmu (choć podpisane jako 2809) przedstawia ...... 2209. Przestudiowałem katalog dokładnie i ten bubel jest jednokrotny. Przypadek? Nie sądzę. Dlatego uważam, że w 1972r nie produkowano już WP, po prostu pojawił się w katalogu.

Tak samo w katalogu pojawiła się np. Sława Tranzystor, choć wtedy również nie było jej w sprzedaży.

Katalog po prostu był "marketingowy", a rzeczywista lista sprzedażowa uboższa.

Jeśli mechanizmy datowano w latach 195(7)8 - 1960, a mniej więcej połowa jest datowana, a połowa nie, to bazując na prostej ekstrapolacji trendu, produkcja WP powinna zakończyć się w połowie lat sześćdziesiątych. I potrzebowałbym solidnego argumentu, żeby uwierzyć w coś przeciwnego.


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie produkowali je do połowy lat sześćdziesiątych to te modele z olimpiadą w Moskwie muszą być rzemieślnicze.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Chyba za dobrze zrobiona jak na rzemiesliniczą. I jeszcze ten zakaz mo ?

O co moze chodzic


Wołny, ałmazy, WP, mołnie precyzyjne itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilę to pogrzebię na rosyjskim forum. Bo muszę jeszcze poszukać amfibii uszatej z olimpiady.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W precyzyjne się nie wtrącam, bo się nie znam; natomiast w kwestii Rakiety z poprzedniej strony, to moim zdaniem jest to taki pierścień jak na foto, tylko wypolerowany, one są mosiężne nie złocone :) chyba że ten jest złocony?

 

post-68064-0-24799300-1523469086_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w wolnej chwili bo mam takiego stwora w słabym stanie i ciekaw jestem czy taki były produkowane :)

 

Sorki ale nie mam pojedynczego zdjęcia pod w telefonie :(

 

post-47356-0-43426800-1523469308_thumb.jpg

 

Edycja

To do Grzegorza oczywiście :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romku pamiętam że to Ty Masz tą uszatą... Bo zazdrość nie pozwala mi zapomnieć ...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.