Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Popieram w pełni! W tych pieniadzach nawet leżak szufladowy z tych lat można mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram w pełni! W tych pieniadzach nawet leżak szufladowy z tych lat można mieć :)

Nie ten model. Bardzo , baardzo ładny stan jak na ten model! Cena? Tani nie jest ale akceptowalna. Ktoś z was ma tę Pobiedę w takim stanie? ;) Ja nie... Choć 100 zeta to maks jaki bym dał. Jak więcej to nie.

 

Edit. 12 jest  do bólu. To żadna rzadkość. Ten model jest dużo dużo rzadszy wbrew pozorom. Pojawia się co jakiś czas ale nie często. 12 jest wiadrami.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ale 12 w dobrym stanie jest juz praktycznie nieosiągalna a jak już się pojawia to cena potrafi zaskoczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ten model. Bardzo , baardzo ładny stan jak na ten model! Cena? Tani nie jest ale akceptowalna. Ktoś z was ma tę Pobiedę w takim stanie? ;) Ja nie... Choć 100 zeta to maks jaki bym dał. Jak więcej to nie.

 

Edit. 12 jest  do bólu. To żadna rzadkość. Ten model jest dużo dużo rzadszy wbrew pozorom. Pojawia się co jakiś czas ale nie często. 12 jest wiadrami.

 

Byc może ale trafić ładną to juz w wiadrze trzeba pogrzebać. Ja do 100 zł kupiłem i Piotra I i Czerwoną z lat 48 i 49, miedziankę i sporo innych. Ale to tylko dla"miecia"    :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 12 w dobrym stanie jest juz praktycznie nieosiągalna a jak już się pojawia to cena potrafi zaskoczyć.

U nas. Na Ukrainie by cię nimi zabili ;)

 

 

Byc może ale trafić ładną to juz w wiadrze trzeba pogrzebać. Ja do 100 zł kupiłem i Piotra I i Czerwoną z lat 48 i 49, miedziankę i sporo innych. Ale to tylko dla"miecia"    :D

 

 

Sam ci sprzedałem "insert" 12 chyba z 48r  za 100 zł więc wiem. Ale wszystkie które wymieniłeś występują częściej niż ten (swoją drogą brzydki jak noc) model. Nie mam go wciąż bo nie trafiłem jeszcze na taki stan. Za 100 sam go kupię.

Edit. Jakbym sprawdził to pewnie bym to samo napisał co ty Roman a propo ceny jaką zapłaciłem za większość swoich że to do 100 zł. Bardzo długo uważałem że ponad 100zł za Pobiedę to szaleństwo. Teraz już tak nie uważam. Rafał ma rację co do dostępności i cen ładnych egzemplarzy.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas. Na Ukrainie by cię nimi zabili ;)

 

Sam ci sprzedałem "insert" 12 chyba z 48r  za 100 zł więc wiem. Ale wszystkie które wymieniłeś występują częściej niż ten (swoją drogą brzydki jak noc) model. Nie mam go wciąż bo nie trafiłem jeszcze na taki stan. Za 100 sam go kupię.

Edit. Jakbym sprawdził to pewnie bym to samo napisał co ty Roman a propo ceny jaką zapłaciłem za większość swoich że to do 100 zł. Bardzo długo uważałem że ponad 100zł za Pobiedę to szaleństwo. Teraz już tak nie uważam. Rafał ma rację co do dostępności i cen ładnych egzemplarzy.

Nie zrozum mnie źle - dodatkowo tez nie chcę wprowadzać nikogo w błąd.

Spojrzałem na tel i uznałem że to Pobieda - Zim.

Napisałem że to pomyłka. 

Napisałem też, że nie warto isć na ilość ale raczej na jakosć - myśle że tu każdy się zgodzi.

A to, że za zegarek z lat 50-tych w pieknym stanie trzeba zapłacić słono to nie jest chhyba dziwne dla nikogo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle - dodatkowo tez nie chcę wprowadzać nikogo w błąd.

Spojrzałem na tel i uznałem że to Pobieda - Zim.

Napisałem że to pomyłka. 

Napisałem też, że nie warto isć na ilość ale raczej na jakosć - myśle że tu każdy się zgodzi.

A to, że za zegarek z lat 50-tych w pieknym stanie trzeba zapłacić słono to nie jest chhyba dziwne dla nikogo. 

I tu 100% mojego poparcia co do wniosków :)

Edit. Stan jest mega ważny. Nawet w miarę pospolity zegarek będzie zwiększał swoją wartość (jeśli o tym mówimy) a słaby stan nie. No chyba że będzie to jakiś megararytas - unikat którego nie ma to wtedy również. Ale tu trzeba wiedzieć co nim jest ( czyt. znać się trzeba jak mało kto) A dla większości polecam dobre stany...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, jednak na początku zbierania kupuje się co popadnie, a dopiero po roku - dwóch, przychodzi opamiętanie. Przestaje kupować się wszystko hurtem jak leci a zaczyna się szukać ładnych zegarków w dobrym stanie. I chyba kolejny krok to szukanie ładnych zegarków w dobrym stanie ale za przystępną cenę. To jest proces jak nauka w szkole. I piszę to z własnego doświadczenia. Każdy pewnie ma tu swoje indywidualne preferencje co do stanu/ceny/modelu. Ale to już kwestia indywidualnego podejścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, wpadła mi taką pobeda, nie kolekcjonuję więc będę chciał sprzedać.Nie chciałbym się wygłupić wystawiając. Czy to prawidłowy skład?

post-103242-0-67677900-1528461606_thumb.jpg

post-103242-0-52365400-1528461621_thumb.jpg

post-103242-0-40975500-1528461642_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza z mechanizmem raczej do siebie pasują. Mostek balansu bez pasów.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Mostek jest zdecydowanie przełożony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeży w temacie zegarków. Nabyłem Pabiedę jak na zdjęciu. Proszę szanownych kolegów o pomoc w określeniu z jakiego okresu pochodzi zegarek, czy jest to oryginał czy składak.

 

post-104998-0-31681800-1528525755_thumb.jpg

post-104998-0-27229100-1528525774_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mostek jest zdecydowanie przełożony.

Dziękuję Kolegom za pomoc.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Jestem świeży w temacie zegarków. Nabyłem Pabiedę jak na zdjęciu. Proszę szanownych kolegów o pomoc w określeniu z jakiego okresu pochodzi zegarek, czy jest to oryginał czy składak.

Generalnie wszystko jest OK chociaż nie jestem pewien czy nie powinna być w pozłacanej kopercie. Ale to jest tylko moje przemyślenie. ;)  Zegarek pochodzi z drugiej połowy lat 50-tych.

 

edyta:

Sam posiadam ten model od pierwszej właścicielki, mojej babci właśnie w pozłacanej kopercie. Jednak spotkałem się już z tym że Pobiedy dublowały się. Dany model wychodził w dwóch wersjach, w chromie i pozłacany.

https://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_3425/gallery_83428_3425_306254.jpg

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko jest OK chociaż nie jestem pewien czy nie powinna być w pozłacanej kopercie. Ale to jest tylko moje przemyślenie. ;)  Zegarek pochodzi z drugiej połowy lat 50-tych.

 

edyta:

Sam posiadam ten model od pierwszej właścicielki, mojej babci właśnie w pozłacanej kopercie. Jednak spotkałem się już z tym że Pobiedy dublowały się. Dany model wychodził w dwóch wersjach, w chromie i pozłacany.

https://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_3425/gallery_83428_3425_306254.jpg

Dokładnie tak jak piszesz:

W złoconej: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipPzsMGti5CM7B_WAn28I-7gXiyiEjsLiuCZx2dW/AF1QipPl40S4j4mwWKC7MmH5EUx0LMbI0gkwo4cucQZU

W chromowanej: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipPzsMGti5CM7B_WAn28I-7gXiyiEjsLiuCZx2dW/AF1QipMFgk46IBV_eANcFFm_c1ptYNXngz3TEFED3vsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wypowie się w sprawie oryginalności tego Szturmana . Dekiel raczej z d.... Poljota  , ring pomalowany  ale tarcza , mechanizm?

post-41508-0-21003100-1528547272_thumb.jpg

post-41508-0-51454600-1528547296_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wypowie się w sprawie oryginalności tego Szturmana . Dekiel raczej z d.... Poljota  , ring pomalowany  ale tarcza , mechanizm?

attachicon.gifDSCF3869.JPG

attachicon.gifDSCF3870.JPG

Szturmańskie miały przede wszystkim stalową kopertę a tu jest raczej chrom. Coś tu poskładane z nie wiadomo czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Ja nie za bardzo się na tym znam, ale dla mnie jest to Poljot z tarczą Szturmana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też dopiero w chodzę ten temat i uważam, że ktoś się bardzo starał aby mieć Szturmana ;)

Ale jesteś przynajmniej właścicielem mechanizmu, a może i tarczy, tak jak napisałeś.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Taka oto niebieska amfibia jest od jakiegoś czasu na olx. Pewnie widzieliście. Tarcza  dość podniszczona. Ale czy to w ogóle jest oryginał?post-104017-0-26411900-1528658499_thumb.jpgpost-104017-0-50928200-1528658508_thumb.jpgpost-104017-0-71512600-1528658526_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.