Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanko czy bywały w tych modelach takie sekundniki czy to zamiennik i temu czerwony?

Dzięki

post-108042-0-93942100-1567932782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik oryginalny Rakiety choć ja mam złocony. Może ktoś maźnął farbą? Ale czerwonego w oryginale też nie można wykluczyć.

post-49869-0-34040900-1567934125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zresztą w katalogu Rakiety ten model z samolotem też widziałem z czerwonym sekundnikiem tylko że tarcza była wtedy w pionowe pasy.

Więc konfiguracje chyba różne ale sekundnik tak jak Krzysztof piszesz na pewno Rakietowski :)

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zresztą w katalogu Rakiety ten model z samolotem też widziałem z czerwonym sekundnikiem tylko że tarcza była wtedy w pionowe pasy.

Więc konfiguracje chyba różne ale sekundnik tak jak Krzysztof piszesz na pewno Rakietowski :)

Dzięki za odpowiedź

W "pasach" też mam złocony ale wg mnie mogły być obydwa.

post-49869-0-53758100-1567937905_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katalog

Krzysztof jest jakiś zegarek którego Ty nie masz i to w igła stanie....? ;)

post-108042-0-64719600-1567940079_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówkę masz prawidłową, jak przeszkadza Ci kolor to go zmyj, wskazówka prawdopodobnie jest złota i została tak pomalowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówkę masz prawidłową, jak przeszkadza Ci kolor to go zmyj, wskazówka prawdopodobnie jest złota i została tak pomalowana.

 

A czym to najlepiej zmyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ekstrakcyjna lub zeskrobać drewniana wykałaczką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a w drugą stronę jak pomalować na czerwoną to jaką farbą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humbrol, do dostania w sklepach modelarskich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zmywać, skoro w katalogu jest czerwony sekundnik?

 

Można nie zmywać to kwestia gustu - pod farbą prawdopodobnie jest złoty. Złoty też jest prawidłowy, zaletą czerwonego jest to że jest bardziej widoczny.

Humbrol, do dostania w sklepach modelarskich. 

 

Dzięki.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ocenicie? Chyba koronka nie ok? A reszta?

Pomożecie? ;)

post-108042-0-35441400-1568029843_thumb.png

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ocenicie? Chyba koronka nie ok? A reszta?

Pomożecie? ;)

 

Reszta w porządku - moja jest taka.

post-102926-0-63942600-1568041102_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Mój pierwszy zegarek już na ręce. Zastanawiam się tylko, czy autentycznie sowiecki... Pomożecie?

 

post-110499-0-22527700-1568224464_thumb.jpg

post-110499-0-14660300-1568224692_thumb.jpg

post-110499-0-52216000-1568224581_thumb.jpg

 

Pozdrawiam

Max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok, pokaż jeszcze proszę fotkę werku czy nie ma przekładki 2209 z Poljota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Mój pierwszy zegarek już na ręce. Zastanawiam się tylko, czy autentycznie sowiecki... Pomożecie?

 

Pozdrawiam

Max

 

 

Prawilny i ładny stan! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Panowie.

 

Mechanizm pokażę, gdy tylko uda mi się go rozebrać. Prawdopodobnie oddam go do zegarmistrza na serwis po powrocie z białoruskiej delegacji. 

 

Swoją drogą śmieszne to ustrojstwo. Z jednej strony - wygląda dostojnie i elegancko, z drugiej - do plastikowe szkiełko dodaje mi jarmarcznego charakteru...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, Panowie.

 

Mechanizm pokażę, gdy tylko uda mi się go rozebrać. Prawdopodobnie oddam go do zegarmistrza na serwis po powrocie z białoruskiej delegacji. 

 

Swoją drogą śmieszne to ustrojstwo. Z jednej strony - wygląda dostojnie i elegancko, z drugiej - do plastikowe szkiełko dodaje mi jarmarcznego charakteru... :D

 

Ja się tak człowiek zastanowi to wszystko ma swój sens i swoje zalety - nawet plastikowe jarmarczne szkiełka. ;):)

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe szkiełko ma swoje zalety, można je łatwo wypolerować, szklanego nie. Nawet niektóre szwajcarskie firmy dalej wypuszczają zegarki z plastikowymi szkłami np. Certina i nie są to zegarki za 100 zł, a za 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe szkiełko ma swoje zalety, można je łatwo wypolerować, szklanego nie. Nawet niektóre szwajcarskie firmy dalej wypuszczają zegarki z plastikowymi szkłami np. Certina i nie są to zegarki za 100 zł, a za 2000 zł.

 

Tudzież omega za 15 tys. Tylko w niej bardziej chodzi o tradycję, niż funkcjonalność  


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym koszt wymiany plastikowego szkiełka to 2zł - tyle kosztuje plexi w hurtowni, przy odrobinie umiejętności manualnych i przy użyciu scyzoryka szkiełko plexi wymieni każdy samodzielnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w poniższym egzemplarzu poljota wskazówka sekundnika taka powinna być? Pytam bo widziałem już podobny, a tam wskazówka sekundnika była w złotym kolorze i sporo dłuższa. O koronkę nie pytam, bo ta niścisłość z oryginałem jest widoczna na pierwszy rzut oka. Dzięki za pomoc.post-107719-0-98873700-1568579905.jpg

Edytowane przez Mislavo

/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy w poniższym egzemplarzu poljota wskazówka sekundnika taka powinna być? Pytam bo widziałem już podobny, a tam wskazówka sekundnika była w złotym kolorze i sporo dłuższa. O koronkę nie pytam, bo ta niścisłość z oryginałem jest widoczna na pierwszy rzut oka. Dzięki za pomoc.attachicon.gifp1.JPG

 

Wskazówki są oryginalne, jeśli chodzi o sekundnik to w necie są złote, ale często na żywo widziałem w tym zegarku czerwony sekundnik. Pewności nie ma ale jest to zegarek z lat 60 i ta wskazówka pasuje do zegarków z tego okresu - jakbym miał kupować ten zegarek, to wziąłbym też z taka wskazówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.