Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy czy ta Rakieta jest okej?

Koperta, tarcza, wskazówki..czy to wszystko gra?

Proszę o pomoc w ocenie

post-108042-0-39298000-1568738352_thumb.jpg

Edytowane przez Ziben86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ta Rakieta jest okej?

Koperta, tarcza, wskazówki..czy to wszystko gra?

Proszę o pomoc w ocenie

Składak, koperta z Wostoka chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

dołączę do grona pytających. Czy z tym zegarkiem wszystko OK? Mechanizm ma OK 2609.HA, a reszta?

Znalazłem taki sam ale z czarnymi wskazówkami, tylko że tamtem jest CCCP a ten USSR, może zmienili wskazówki?

 

post-95316-0-26461300-1568792563_thumb.jpg

Edytowane przez forteca

Pozdrawiam,

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koperta z Wostoka chyba

raczej z ...Wor-toka :)  ...nie da się bez kombinacji upchnąć werku z tej rakety do podobnie wyglądającej koperty cze-cze-zet

 

 

 

może zmienili wskazówki?

wygląda OK, zresztą moim zdaniem srebrne lepiej się prezentują

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam pytanie o taki zegarek allegro:

https://allegro.pl/oferta/wostok-amfibia-komandirskie-cccp-ideal-8488719526?snapshot=MjAxOS0wOS0yMVQxNzo1MDowMFo7YnV5ZXI7MjYwY2Y0NTk1MDA4MjIyMjNkNDJkYWVkODFiM2M1Mzk4OGZkNzVlMzgwMjg1YjNkOGYyNGU0OGZhM2M3ZDdlMw%3D%3D

Nastoletni syn się uparł że taki chce. Wygrał aukcję, zegarek przyszedł ale okazalo się że bezel jest stały. A po drugie jakoś bardzo cicho tyka. To nasz pierwszy rusek więc nie mamy doświadczenia.

 

Pozrawiam i z góry dzięki za opinie

hose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel na bank jest obrotowy tylko jest pewnie bardzo brudny (ewentualnie ktoś przykleił i zejdzie z koperty razem ze szkiełkiem) ja bym próbował go zdjąć i umyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel na bank jest obrotowy tylko jest pewnie bardzo brudny (ewentualnie ktoś przykleił i zejdzie z koperty razem ze szkiełkiem) ja bym próbował go zdjąć i umyć.

A jak go zdjąć?

Poza tym reszta jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel zdejmuje się poprzez podważenie np. nożykiem.

Tarcza niestety jest od innej Amfibii z mechanizmem 2209, tutaj jest 2409.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest bardzo ciasno założony to daj sobie spokój z samodzielnym zdejmowaniem. Porysujesz tylko kopertę a możesz i tak nie zdjąć jak jest założony na siłę. Albo zdejmiesz i już nie dasz rady założyć. Nie sądzę żeby był brudny bo cały zegarek czyściutki i złożony na nowo. Bezel jest współczesny a koperta stara, może ktoś dał zbyt gruby drucik do osadzenia i dlatego nie chce zejść. Nosić jak jest i nie przejmować się bezelem. Zegarek wygląda ładnie choć kombinowany jak już wyżej napisano.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali koledzy powyżej: ryzykujesz podrapanie. Sam bezel jest mosiężny chromowany, więc ewentualnych głębszych zadrapań raczej później nie usuniesz. Jednak koperta jest stalowa, więc można ją polerować - po zdjęciach wydaje mi się, że i tak była "robiona". Aby zminimalizować uszkodzenia i zdjąć bezel, podważasz go nożykiem lub lepiej cienkim wąskim śrubokrętem u dołu, na godz. 6. Jak dobrze obejrzysz, to może tam być specjalne podcięcie w bezelu. Ja raz miałem tak, że koniec sprężynki wewnątrz bezela "zawinął się" i wylazł ze swojego kanału. Zaciął się po prostu i nie pozwalał na obrót. Wystarczyło wyjąć, wyczyścić, dać dwie krople oliwy. Montujesz bezel na kopercie zwyczajnie wciskając go na miejsce palcami. Uwaga: rzeczywiście, ten sprzedawca robi składaki, więc zalecam wszystko robić ostrożnie - czort wie, co tam wymyślił, żeby spasować elementy.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

czort wie, co tam wymyślił, żeby spasować elementy.
   na przykład jakim patentem się posłużył pociskając tarczę z amfibii beczki do werku cal.2409 ? ...czy obciął trzpienie i na klajster???

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

   na przykład jakim patentem się posłużył pociskając tarczę z amfibii beczki do werku cal.2409 ? ...czy obciął trzpienie i na klajster???

klej, taśma dwustronna chyba nie, bo byłoby za grubo i wskazówki by haczyły. Jak był pracowity, to przykleił nowe nóżki, ale komu by się chciało?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, w oryginale.

Dzięki. Niby mam jakiś tam katalog,ale tego zegarka w nim nie było,a w temacie jeszcze zielony jestem

 

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.