Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Bardzo dziekuję Koledze Krzysztofowi! A już „podjarałem się” do zakupu tego zegarka! Taki śliczny! Czyli - wspołcześnie ludzie wykonują takie - i kpl koperty, i kpl mechanizmy, i sprzedają jako zegarki z lat 50tych!? Mimo próby oszustwa - szacun za nakład pracy!

Pozdrawiam! I jeszcze raz - dziękuję!

PS. Wielka szkoda, gdyż bardzo chciałem go kupić...

Ale jako pasówka zegarek bardzo fajny, trzeba by tylko uważać ponieważ mechanizm nie posiada antywstrząsu więc pierwszy upadek skończy się tragicznie raczej. Nie wiem tylko jaka cena ale podejrzewam że niemała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jej! Znowu mi Moderator „kota ogonem odwrócił i podjarałem się ponownie do tego zegarka”! Cena - $950 z wysyłką do Polski. Sprzedawca i wysyłka z dalekowschodniej Ukrainy. Przyznam - ost raz upuściłem zegarek mechaniczny - będąc nieświadomym dzieckiem... Proszę mi jeszcze napisać - gdybym go kupił - jak wygląda kwestia napraw i konserwacji - tu w Polsce - tak starego/nietypowego zegarka? Czy tu na Forum, to są ludzie, którzy ew mogą w przyszłości naprawić „takie coś”?!

Zeg spodobał się mi - duży czytelny cyferblat; do tego czarny i jasne/srebrne wskazówki - lepszy dla moich oczu niż byłaby odwrotna kolorystyka... Jak taka „pasówka” - to raczej żywotność jego, przy nieupuszczonej eksploatacji - krótka będzie?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jej! Znowu mi Moderator „kota ogonem odwrócił i podjarałem się ponownie do tego zegarka”! Cena - $950 z wysyłką do Polski. Sprzedawca i wysyłka z dalekowschodniej Ukrainy. Przyznam - ost raz upuściłem zegarek mechaniczny - będąc nieświadomym dzieckiem... Proszę mi jeszcze napisać - gdybym go kupił - jak wygląda kwestia napraw i konserwacji - tu w Polsce - tak starego/nietypowego zegarka? Czy tu na Forum, to są ludzie, którzy ew mogą w przyszłości naprawić „takie coś”?!

Zeg spodobał się mi - duży czytelny cyferblat; do tego czarny i jasne/srebrne wskazówki - lepszy dla moich oczu niż byłaby odwrotna kolorystyka... Jak taka „pasówka” - to raczej żywotność jego, przy nieupuszczonej eksploatacji - krótka będzie?

Pozdrawiam!

Cena raczej pod zachodnią Europę lub USA. Straszna. Serwis w Polsce niełatwy, nietani i części brak. Przy takiej cenie odpuść sobie zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Sprzedawca - jak twierdzi - jest tam zegarmistrzem i zegarek na teraz nie wymaga jakiejkolwiek interwencji. Tylko - dlaczego mi podał nieprawilny numer mechanizmu?! No i nie ukrywam - jakby nie patrzeć - pewne ryzyko - przedpłacę a mogę nic lub byle co otrzymać. Później „pisz na Berdyczów”...

I dziękuję za odpowiedź! Nie kupuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zdecydowanie za wysoka (na pewno x2 albo i lepiej jak na pasówkę). Jako zegarek codzienny nie polecam. Poza brakiem antywstrząsu jest jeszcze brak wodoszczelności. Poza tym sam mechanizm ma już swoje lata i wiadomo co się z tym wiąże. Z samą konserwacą nie będzie problemów, trudniej z naprawam - brak elementów na zamianę (jest to dość rzadki mechanizm).


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju! Ale śliczne! Ten drugi - twin-tarcza! Jaki oryginał!

Ooo! Poljot (51)! B podobny do tego z Ukrainy! A jaka wielkość/średnica cyferblatu?!

Forumowiczowi Marianek - też b dziękuję za „wybicie mi z głowy” tak ryzykownego zakupu! Nie ukrywam, że te 950 dolców to są dla mnie pieniądze dośc długo zbierane/odkładane... „nie przyszły mi lekko i łatwo”...

A taki Poljot, czy Striela - chrono z taką czarną tarczą, to jak sprawy się mają - koszt zakupu, częste noszenie na nadgarstku; naprawy i konserwacje?! Nadmienię - nie będę w nim pływać, kąpać się i sportow extremalnych uprawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju! Ale śliczne! Ten drugi - twin-tarcza! Jaki oryginał! Ooo! Poljot (51)! B podobny do tego z Ukrainy! A jaka wielkość/średnica cyferblatu?!Forumowiczowi Marianek - też b dziękuję za „wybicie mi z głowy” tak ryzykownego zakupu! Nie ukrywam, że te 950 dolców to są dla mnie pieniądze dośc długo zbierane/odkładane... „nie przyszły mi lekko i łatwo”...A taki Poljot, czy Striela - chrono z taką czarną tarczą, to jak sprawy się mają - koszt zakupu, częste noszenie na nadgarstku; naprawy i konserwacje?! Nadmienię - nie będę w nim pływać, kąpać się i sportow extremalnych uprawiać

W tej kwocie do normalnego użytkowania lepiej kupić współczesny zegarek np w stylu vintage. Popatrz po japonii, szwajcarii albo mikrobrandach. Jest tego sporo. Stare ruskie z komplikacjami lepiej mieć w gablocie jako ozdobę kolekcji. Do noszenia na codzień - odpuść (z powodó powyżej)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz jeszcze - dziękuję za info! Pozdrawiam!

Jak chcesz chrono to zobacz czy nie podszedłby ci Seagull 1963. Chyba wciąż są zapisy na zakup na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Rzućcie proszę okiem na te cztery Poljoty i pomóżcie ocenić ich orginalność. Czy którykolwiek z nich jest warty większej uwagi niż pozostałe?

 

Wszystkie z nich mieszczą się w przedziale cenowym 130-150zł. Według Was warto za te stany w jakich się znajdują? Szukam już od dłuższego klasycznego sowieta z lat 50-60 więc liczę na pomoc :)

 

 

post-62531-0-23211600-1566385822.png

post-62531-0-06921900-1566385827.png

post-62531-0-56151800-1566385830.png

post-62531-0-79099300-1566385834_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę (słabe te zdjęcia, poza tym patrzę w mały ekran), to najbliżej oryginałowi tylko 3. Numery 2 i 4 w kopertach od błonia, w jedynce powinna być złocona koperta z długimi uszami.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę (słabe te zdjęcia, poza tym patrzę w mały ekran), to najbliżej oryginałowi tylko 3. Numery 2 i 4 w kopertach od błonia, w jedynce powinna być złocona koperta z długimi uszami.

 

No nieźle... 3 na 4 zegarki okazują się być fejkiem. To statystycznie 75% zegarków na rynku jest kombinowana...

 

A ten nr 3 piszesz "najbliżej orginału"... czyli też nie do końca jest z nim ok?

 

Załączam więcej zdjęc tego egzemplarza

post-62531-0-25976100-1566388448_thumb.png

post-62531-0-93288300-1566388456_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok. Jedynie koronka albo zjechana albo zmieniona, ale to detal. Stan średni ...


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poza koronką reszta jest ok?

 

Czy jest szansa na znalezienie orginalnej koronki do tego zegarka?

post-62531-0-21356800-1566453595_thumb.png

post-62531-0-01492900-1566453600_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób czarno-białą fotkę i będzie w pełni oryginał :)

 

to jest dość popularny model,  więc gdzieś na żółtą koronkę powinieneś trafić


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle... 3 na 4 zegarki okazują się być fejkiem. To statystycznie 75% zegarków na rynku jest kombinowana...

 

A ten nr 3 piszesz "najbliżej orginału"... czyli też nie do końca jest z nim ok?

 

Załączam więcej zdjęc tego egzemplarza

Nr 1 też jest prawidłowy.

Czy poza koronką reszta jest ok?

 

Czy jest szansa na znalezienie orginalnej koronki do tego zegarka?

W tym stanie nie jest już popularny.  95% jest w słabej kondycji wizualnej z zabrudzeniami na tarczy, ten jest ponadprzeciętnie czysty co jednak n ie czyni z niego rarytasu, choć wg mnie zdecydowanie jest wart uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni. Które wskazówki są prawidłowe w tym Poljocie?

 

76ebc6a963a7befb35fc3414f2ae83fc.jpg85e528ca7ba8e3fee18c900adee2f0bf.jpg

Edytowane przez jazzualdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie te drugie są oryginalne.

 

Chociaż stylistycznie te pierwsze pasują całkiem nieźle :).

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tu powinny być wskazówki takie czy złote?

post-102926-0-02800500-1567849981_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie tu powinny być wskazówki takie czy złote?

złote


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złote

 

Orientujesz się czy taki kształt czy inny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.