Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

ostatnio wpadl mi w oko noworus na forumowym bazarku sturmansksie chrono. Niestety wlasciciel sie nie odzywa. Wyczytalem ze te nowe sa awaryjne i stare chrono sa lepsze. Na alledrogo, Pan ze Slupska ma 3 nos'y. Prosze o opinie fachowców, sa warte tych pieniedzy ? Czy wygladaja na niedlubane? https:// allegro.pl/poljot-chronograf-chronograph-nos-i5448601029.html#

z góry dzięki za pomoc

Też byłem nimi zainteresowany ale tu na forum już przedyskutowano oferty tego pana. To nie są NOS'y tylko bardzo dobrze zrobione składaki. Wyleczyłem się już z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie, to zwykła koperta od pospolitych Wostoków :)

Powinien być w takiej kopercie, jak większość Komandiró: https://img1.etsystatic.com/000/0/5859843/il_570xN.222084005.jpg

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pokarzcie mi mechanizm z takiej rakety.i przy okazji jak ktoś szuka takiej tarczy to mam jeszcze jedną 

post-59322-0-09461800-1434890508_thumb.jpg

post-59322-0-50892800-1434890540_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to zwykła koperta od pospolitych Wostoków :)

Powinien być w takiej kopercie, jak większość Komandiró: https://img1.etsystatic.com/000/0/5859843/il_570xN.222084005.jpg

a co powiesz o tym chodzi mi o te wskazowke sekundowa.oryginalna?

http://www.ebay.de/itm/UdSSR-Uhr-Watch-Armbanduhren-VOSTOK-funktioniert-1980Jr-VERGOLDET-gebraucht-/361311509786?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item541fd81d1a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

116e8a5e2e4bef6dd7f9e18591ff3c42.jpg

Mam dylemat co do tarczy, czy nie jest nowsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Jak masz wątpliwości to szukaj w katalogach tu:

https://plus.google.com/photos/113098239036073221216/albums?banner=pwa

a tu fotka z katalogu:

post-27093-0-87831400-1434892859_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stolipl -> tarcza pokazanego komandira wskazuje, że to już noworus

_ _ _ _ _ _ _ _

 

@Exodiss -> zegarek z pierwszego linka jest składakiem (poljot wsadzony do koperty łucza , chociaż brak fotki mechanizmu, więc może tylko tarcza jest niezgodna?), za to drugi łucz jest OK

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem nimi zainteresowany ale tu na forum już przedyskutowano oferty tego pana. To nie są NOS'y tylko bardzo dobrze zrobione składaki. Wyleczyłem się już z nich.

Dziękuję za info, z pewnością zaoszczędzę sobie nerwów

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@stolipl -> tarcza pokazanego komandira wskazuje, że to już noworus

_ _ _ _ _ _ _ _

 

@Exodiss -> zegarek z pierwszego linka jest składakiem (poljot wsadzony do koperty łucza , chociaż brak fotki mechanizmu, więc może tylko tarcza jest niezgodna?), za to drugi łucz jest OK

Czyli lepiej nie pchać się w składaka? No i jak już to do ilu warto licytować jeden i drugi?

 

 

Dzięki za pomoc w każdym razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

116e8a5e2e4bef6dd7f9e18591ff3c42.jpg

Mam dylemat co do tarczy, czy nie jest nowsza?

Tarcza to lata 90, do dziś chyba taką produkują(ten krój indeksów itp.) tyle że już z napisem Sdiełano w Rossii.

 

Moim zdaniem jej wygląd i wykonanie nawet nie przystaje to starszych wersji.

Edytowane przez Daniel*Komandir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

...do ilu warto licytować jeden i drugi?
@Exodiss, już widzimy ile ludkowie są w stanie zapłacić za ładne fotki :)   czarnego łucza nie spotyka się co dzień, więc moim zdaniem 14 dyszek, to cena nie jakaś mocno odjechana 

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się i naoglądałem jakie zegarki znajdujecie za psi grosz w miejscach innych niż allegro i też mi się zachciało! :)

Wybieram się w łikend na bazarek na łowy i w związku z tym mam do Was ogromną prośbę:

Jest możliwość stworzenia kilku punktów/rad, na podstawie których totalny laik widząc zegarek na bazarku jest w stanie ocenić czy warto kupować. Z pewnością są jakieś rzeczy, na które zwracacie szczególną uwagę przy zakupach, a która to wiedza nie wymaga olbrzymiej wiedzy, a jedynie świadomości na co patrzeć, żeby wypatrzeć dobry zegar.

 

Mam nadzieję, że napisałem w miarę zrozumiale o co mi chodzi, jako przykład mogę podać coś, co już sam wydedukowałem z Waszych postów:

Patrząc na mechanizm, jeśli fale/rowki/paski (jak zwał, tak zwał, chyba nie ma na to konkretnej nazwy?) powinny współgrać na wszystkich elementach, w innych wypadkach mamy do czynienia ze składakiem.

 

Pomożecie? :)

 

Edit:

Piszę w tym temacie, bo sprowadza się to m.in. do oryginalności zegarków, jeśli ktoś uważa, że powinno się to znaleźć gdzieś indziej to proszę o przeniesienie. Stwierdziłem, że chyba bez sensu zakładać nowy temat...

Edytowane przez jj.suharsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby udzielić dobrej odpowiedzi to książkę trzeba by napisać. Niezbyt mądrą na dodatek. Nikt Ci nie udzieli odpowiedzi. Doświadczenie, doświadczenie, doświadczenie poparte nauką na własnych błędach których i tak nigdy nie przestaniesz popełniać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomożecie?  :)

 

Jedno co na pewno mogę Ci doradzić to nie dawaj nigdy tyle ile sprzedawca chce - zawsze wal połowę tego co chce i patrz na jego minę jak zareaguje - często zbija ich to z tropu na chwilę głupieją , rura im mięknie i cena spada o 30% przynajmniej  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby udzielić dobrej odpowiedzi to książkę trzeba by napisać. Niezbyt mądrą na dodatek. Nikt Ci nie udzieli odpowiedzi. Doświadczenie, doświadczenie, doświadczenie poparte nauką na własnych błędach których i tak nigdy nie przestaniesz popełniać ;)

Doskonale sobie zdaje z tego sprawę, ale muszą być jakieś oczywiste oczywistości, na które powinienem móc zwrócić uwagę na pierwszy rzut oka (jak chociażby to co podałem za przykład).

 

Jedno co na pewno mogę Ci doradzić to nie dawaj nigdy tyle ile sprzedawca chce - zawsze wal połowę tego co chce i patrz na jego minę jak zareaguje - często zbija ich to z tropu na chwilę głupieją , rura im mięknie i cena spada o 30% przynajmniej  ;)

Nie raz, nie dziesięc po bazarkach biegałem. Dotychczas za winylami, ale o zegarki można targować się tak samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już sam wydedukowałem z Waszych postów:

 

Patrząc na mechanizm, jeśli fale/rowki/paski (jak zwał, tak zwał, chyba nie ma na to konkretnej nazwy?) powinny współgrać na wszystkich elementach, w innych wypadkach mamy do czynienia ze składakiem

@jj.suharsky, o "falach" poczytaj tutaj ->http://zegarkiclub.pl/forum/topic/26008-paski-genewskie/

 

Obserwacja fal i/lub mini zadziorków na główkach śrubek, to już praktyka bardziej zaawansowanych i rzekłbym mocno ortodoksyjnych kolekcjonerów :) te sprawy odgrywają rolę przy negocjacjach naprawdę poważnych okazów.

 

W przypadku stoliczka czy kocyka na bazarku kieruję się prostymi sprawami (w kolejności ważności):

1) stanem tarczy i wskazówek

2) stanem koperty

3) kompletnością i oryginalnością (czy nie jest to jakiś ordynarny franken)

4) sprawnością mechanizmu (przede wszystkim zespołu balansu)

*) w niektórych przypadkach istotne są oryginalność i stan koronki, w innych oryginalność i stan szkiełka

 

... ale często świadomie kupowałem jakiegoś totalnego poskładańca, bo potrzebowałem akurat samej wskazówki minutowej :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy małe pytanko, czy taka tarcza występowała z taką kopertą ? w katalogu jest koperta bez "wianuszka" na lunecie
W0C0YbG.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.