Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
rproch

Czy ten zegarek jest w 100% oryginalny?

Recommended Posts

http://allegro.pl/wostok-2428-podwojny-datownik-unikat-i4476906484.html

Teraz pewnie cena skoczy, o ile 100 oryginał, ale co tam :D

A tak na poważnie - mam Sławę w takiej samej kopercie (i zgodnej z wersją z katalogu). Właśnie w takiej, jak ten Wostok. Upychali je w takie same? A przynajmniej podobne.

Edited by Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Według mnie bardzo ładny oryginał, nie spotkałem się z podróbkami tarcz do Poljota 17 kamieni. 

http://allegro.pl/radziecki-zegarek-kama-i4503109873.html

Czy ta piękna Kama poza koronką jest w 100% oryginalna?  :wub:;)

Edited by Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Podobny katalog widziałem, ale tu jakby lepszy skan. Dzięki.

Edited by Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Tu jest katalog do zegarków wyprodukowanych do ok. 1960 roku:

http://german242.com/books/ussr_catalogue_1960.pdf

Wskazówki powinny mieć mase świecącą, a koronka powinna być inna (taka z "bolcem", jak to w Kamach było). 

Muszę tu nieco zaprotestować. W katalogu jest Kama nieco inna. Zgodnie z opisem katalogowym, cyfry miały by być złote, a w tym zegarku są ewidentnie czarne. Zapewne jest to jakaś odmiana tego modelu, co oznacza że i wskazówki mogły mieć czarne wypełnienie.

Katalog jest z roku 1960. Ten egzemplarz jest nieco wcześniejszy. Data na mechanizmie wskazuje jednak na lata 50

Koronka, tu nie będę dyskutował.

W katalogu jest błąd. Cyfry są czarne, a Kama z aukcji - poza koronką - jest oryginalna. Wypełnienie wskazówek, można bez problemu zmienić na prawidłowe.

Guest Wojciech1500

Widzę, że wywołano mnie do tablicy :)

Moja Kama należała do mojego dziadka który użytkował ją  bez przerwy od końca lat 50-tych (zegarek został kupiony jeszcze na wschodzie w Samborze (dziś Ukraina)) do 1990 roku.

W czasie swojego żywota Kama nie widziała zegarmistrza, pierwszą interwencje miała w 2010 roku już jak była w moim posiadaniu i było to tylko czyszczenie. Wskazówki są ok. Moją uwagę zróciła natomiast koperta, której w zestawieniu z taką tarczą jeszcze nie widziałem - zazwyczaj występuje w pyłoszczelnej... ale nie wykluczam, że może to być oryginał :)

547d5052ba3d7b08med.jpg

Edited by Wojciech1500

Cudowna.

Dobre, bo сделано в CCCP

Guest Wojciech1500

W przypadku mojego egzemplarza najpiękniejsza jest jego historia... ale o tym wiele by opowiadać.

Pomiędzy Twoją, katalogową i tą z aukcji są różnice. Choćby sekundnik. Wydaje mi się, że to kwestia standardów w radzieckiej produkcji. Dlatego wydaje mi się, że Kama z aukcji jest (poza koronką), oryginalna.

Guest Wojciech1500

Sekundnik w mojej może byś podmieniony - dziadek pracował na budowie i z relacji wiem, że codziennością były stłuczone szkła :) (możliwe, że sekundnik został podmieniony)

Koperta jest ok, w Kamach były zarówno pyłoszczelne, jak i zwykłe.

Co do wypełnienia - w moim odczuciu ten czarny to po prostu zielony poczerniały pod wpływem czasu. W tym modelu Kamy zielone kropki lumy są na indeksach minutowych (co pięć minut), nie sądzę, żeby inny kolor stosowano specjalnie do wypełniania wskazówek. Ale to tylko moje przypuszczenia - być może fabrycznie rzeczywiście było takie nietypowe czarne wypełnienie.

Guest Wojciech1500

Albo zegarmistrzowski "tuning" z epoki :P

Moja Kama jest na 100% w oryginale,,Kupiłem zupełnie nieużywany zegarek 8 lat temu i nosiłem go sporadycznie,

post-67292-0-28810700-1408054223_thumb.jpg

post-67292-0-42997200-1408054246_thumb.jpg

post-67292-0-31609900-1408054269_thumb.jpg

post-67292-0-38532500-1408054310_thumb.jpg

Czarna lista :)

Wympiełek przekładka ze złoconej? I wskazówki przeszczepione?

http://allegro.pl/wympiel-de-luxe-23-kamienie-nieuzywana-koperta-i4512397239.html

Edited by Nucky Thompson

Dobre, bo сделано в CCCP

Koledzy, pozwolę sobie poprosić Was o stwierdzenie oryginalności (lub jej braku) pewnego Szturmańca, którego w przypływie emocji wylicytowałem ostatnio na allegro. Otóż po fakcie zaczęły mnie nachodzić wątpliwości co do jego oryginalności. Szczególną uwagę zwróciła tarcza - która wygląda niemal identycznie jak pokazana kilkanaście postów wcześniej podróbka - jak i równie podejrzane wskazówki. Ponadto zastanawia mnie także fakt, iż zegarek ma ponoć około 5-ciu lat. Czy w 2009r. wykonywane były podobne Szturmańce?

A tutaj link do aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4499001106

Jeszcze nie zapłaciłem, więc ostatnia szansa żeby się wycofać. A podróbki nie chcę. :wacko:

Dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam B)

Koledzy, pozwolę sobie poprosić Was o stwierdzenie oryginalności (lub jej braku) pewnego Szturmańca, którego w przypływie emocji wylicytowałem ostatnio na allegro. Otóż po fakcie zaczęły mnie nachodzić wątpliwości co do jego oryginalności. Szczególną uwagę zwróciła tarcza - która wygląda niemal identycznie jak pokazana kilkanaście postów wcześniej podróbka - jak i równie podejrzane wskazówki. Ponadto zastanawia mnie także fakt, iż zegarek ma ponoć około 5-ciu lat. Czy w 2009r. wykonywane były podobne Szturmańce?

A tutaj link do aukcji:

Jeszcze nie zapłaciłem, więc ostatnia szansa żeby się wycofać. A podróbki nie chcę. :wacko:

Pozdrawiam B)

Tarcza i wskazówki w tym zegarku są Charkowskie,,Mechanizm ma punce SU na mostku-czyli wczesny post soviet 1992-1996;;Chronografy Szturmanskie występowały tylko z dwoma rodzajami tarcz -srebrnymi lub szarymi,,w zegarku z Allegro tarcza jest niebieska,,Składak jak "skuriera wycięty"..

A tutaj link do aukcji:

Pozdrawiam B)

Kupujesz zegarki w przypływie emocji nie dając szansy zakupu ludziom naprawde zainteresowanym dopiero potem zadajesz pytania o jego oryginalność narażając sprzedającego na koszta prowizji , ponownego wystawienia stracony czas

Kolejność jest odwrotna - polujesz na zegarek jak się pojawia pytasz o oryginalność i albo składasz ofertę albo nie.

Do odpowiedzi wezwę chyba mayora? :)

W temacie oczywiście oryginalności lub nie, tego zegarka:

http://allegro.pl/unikat-okean-szturmanskie-chronograph-3133-cccp-i4583288246.html

Moim zdaniem podrasowany Szturmanski..Tarcza Charkowska malowanka,,wystarczy przyjrzeć się jak nierówno namalowane jest niebieskie pole w centrum tarczy i skala totalizera minut..Uszczelka dekla zaadoptowana z Amfibii,albo wyrzeźbiona z dętki rowerowej,,