Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Recommended Posts

4 godziny temu, rysqut napisał(-a):

Wytrawny "kolekcjoner" to czasem zwykły Mirek handlarz i tyle. Nie ma co polegać na opisach tylko szukać zdjęć w necie i weryfikować 

Wiesz problem jest bardziej złożony. 

Ja wyspecjalizowałem się w 3133  (do 1996) mogę powiedzieć, że wiem dużo a i tak czasem trafiam na coś czego nie jestem pewien, badając czy zegarek jest ori.

Dlatego staram się nie używać takich słów jak " na pewno" czy też jestem znawcą. 

Z drugiej strony słowo kolekcjoner nie gwarantuje pewności, iż zna się na wszystkim dobrze. Certyfikowany expert się musi znać.  

W tym konkretnym przypadku jest sytuacja prosta, zegarek dobry, werk zły. 

Taki cudo nie wystąpiło na etapie produkcji i koniec. (i powiem że ruskie wbrew pozorom bardzo dobrze wykonywały produkcję pod kątem oryginalności). 

No i pytanie często wracające, co jest bardziej wartościowe ori zegarek? Czy pożądana tarcza z dobrze działającym werkiem? 

Czasem te drugie jest ważniejsze a to, że ma inne sekundnik czy koronkę? 

Piszący o "Mirku handlarzu" nie miałem na myśli sprzedającego (załączył uczciwy opis) tylko osobę, która mu ten zegarek sprzedała deklarując że jest oryginalny.

I nie tylko werk jest zły... Wskazówki są z typu II a koperta z typu I. To istny mariaż tych dwóch wersji plus werk od sąsiada

11 minut temu, rysqut napisał(-a):

Piszący o "Mirku handlarzu" nie miałem na myśli sprzedającego (załączył uczciwy opis) tylko osobę, która mu ten zegarek sprzedała deklarując że jest oryginalny.

I nie tylko werk jest zły... Wskazówki są z typu II a koperta z typu I. To istny mariaż tych dwóch wersji plus werk od sąsiada

Zegarkowy Passat - Niemiec płakał jak sprzedawał, normalnie igła, panie... Ktoś kupi a później cała wieś ma uciechę. Sprzedającego tylko szkoda, bo jak Piotr napisał - dał uczciwy opis i chyba nawet chciał dobrze.

Posted (edited)

... bo tarcza do Szturmańskiego  jest jak sekundnik do Sputnika. Jak się ma taką tarczę i taki sekundnik to już łatwo zbudować te dwa zegarki.

Edited by art_69