Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rproch

NIE PRZEPŁACAJCIE NA ALLEGRO

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się z Toba Piotr nie zamierzam kłócić, bo nie ma o co. Okeanów do Poljotów chrono nie ma co porównywać, bo Okeany są naprawdę rzadkie i tak, 80% z tych na sprzedaż jest składakami. Cywilnych za to jest na pęczki. jeśli uważasz, że pół intenetu czarnych chronografów ma wymieniony sekundnik to ja przyjmuję to do wiadomości i nie widzę potrzeby dalszego rozgrzebywania tematu. Ja dla porządku uważam inaczej i odchodzę od tematu. 


Edit: Zapatrzyłem się na te Twoje diesle i Okeany i mnie to odwróciło od sensu Twojej wypowiedzi :) Ok to ma sens, że przed jakąś datą były czarne a później niebieskie. Być może tak właśnie było i to tłumaczy dlaczego jest dużo i takich i takich zegarków. Myślałem, że całkowicie negujesz niebieskie sekundniki jako prawilne, co uważałem za nonsens.

Ok, zgodnie z życzeniem pokazuję swojego chroniaka. napisz co myślisz.

 

111.thumb.JPG.bcbacbd04a62c096e3661801556dab4a.JPG778.thumb.JPG.d259f75c8a3b46d3f49162cee0de3b7b.JPG
 

Edytowane przez ridah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie całkiem fajne zegarki, co prawda różnią się parami szczegółami ale najpierw pytania. 

Na poniższym zdjęciu są dwa koła

Czerwone to tzw złotawe koło które weszło do zegarków około 1982 roku a żólte koło weszło do produkcji w okolicy 1996 roku.

Zdjęcia/monitory/komputery czasem przekłamują a i ja nie zawsze dobrze widzę.

Postawiłbym ze Krzysiek ma żółte koła a na drugim zegarku są złotawe. Ocenicie sami, ja nie potrafię z tych zdjęć, światło naświetlenie, komp....

Bezele Krzysiek pokazał dwa zegarki na obu są inne bezele, tan jaśniejszy z mniej żółtym cyframi jest późniejszy może nawet grubo po 1996 (95/96 sporo się dzieje w firmie zmiany nazwy firmy inne koła inny marketing, możliwość zamawiania swoich tarcz) zwróćcie uwagę na wskazówkę ,94 czarna a 96 niebieska (i ten z niebieską wygląda ładniej prawda?) do tego wrócę później.

 

obraz.thumb.png.a3db969eb30bda2b4721504d6d10f292.png

obraz.png.7bd6504cc72029dbadf1bb00ed535230.png

obraz.thumb.png.6bb6ec3f77617f07b18b0681bb3ef65e.png

 

 

może by ten kawałek wątku przenieść do "próba oceny oryginalności?

 

A to mój nosek, jeszcze przed wprowadzeniem koła srebrnego i znaczka SU, tak myślę ale dalej pewności nie mam.

Popatrzcie na literkę H kładeczka jest na dole, ten stempel bito jako całość

obraz.thumb.png.f16ab697ec02866ff57ee0c0d1047df8.png

10 godzin temu, ridah napisał(-a):

J Ok to ma sens, że przed jakąś datą były czarne a później niebieskie. Być może tak właśnie było i to tłumaczy dlaczego jest dużo i takich i takich zegarków. Myślałem, że całkowicie negujesz niebieskie sekundniki jako prawilne, co uważałem za nonsens.

 

Tak o tym myślę, :).

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, ridah napisał(-a):

J Ok to ma sens, że przed jakąś datą były czarne a później niebieskie. Być może tak właśnie było i to tłumaczy dlaczego jest dużo i takich i takich zegarków. Myślałem, że całkowicie negujesz niebieskie sekundniki jako prawilne, co uważałem za nonsens.

 

Tak o tym myślę, :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Elob500 napisał(-a):
13 godzin temu, ridah napisał(-a):

J Ok to ma sens, że przed jakąś datą były czarne a później niebieskie. Być może tak właśnie było i to tłumaczy dlaczego jest dużo i takich i takich zegarków. Myślałem, że całkowicie negujesz niebieskie sekundniki jako prawilne, co uważałem za nonsens.

- - - 

Elob500

Tak o tym myślę, :).

 

Dodatkowo przemawia za tym fakt, że zmienić taki sekunknik, to 3 minuty pracy.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2022 o 09:49, kchrapek napisał(-a):

Miałem się kiedyś pytać co tu się stało i kogo tak poniosło ale aukcja z licytacją jest na nowo i albo było holowanie albo kogoś fantazja poniosła i nie zapłacił :)

https://allegro.pl/oferta/poljot-chronograf-23-jewels-kaliber-3133-12889483815

 

Ten zegarek z lombardu wczęśniej chyba długo wisiał....

Z tymi Poljotami to jest taki problem, że on jest za drogi dla tych co noszą i zbierają radzieckie, a za tani dla tych co mają chrono z innych częsci europy lub  swiata.

Dlatego nikt  nie chce go kupić. W tych Poljotach to nie za bardzo można coś przerobić aby nie były w oryginale, najwyzej mozna mechanizm wymienić, albo mostek

od balansu. Gorzej jest ze Szturmanami i Okeanami, w których może nam pomóc tylko Elob500 aby się nie wpakować. :)

 

Cena maksymalna i przesadzona za ten zegarek, jakby marżę odliczyć allegro, to się okaże że ten lombard 50 lub 100 zł zarobił na tym zegarku.

Bo z drugiej strony jest tak - jak ktoś drogo kupił to jeszcze drożej musi sprzedać. Taka aukcja to tylko uwiarygodnienie ceny. Te zegarki szybko nie podrożeją i

będzie trudno je sprzedać.

 

 

 

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem o co chodzi, że przy balansie ta  część jest czarna,  a nie srebrna - często widzę to w starych Molniach. To znaczy że ktoś tam grzebał czy było tak od początku?

Screenshot_20221130-121130_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zamiast polerowac to tylko oksydowali????????????


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi cì o przesówkì?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Chodzi cì o przesówkì?

Cały ten element czarny w obrebie balansu, może to jest dwa elementy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, art_69 napisał(-a):

 

Ten zegarek z lombardu wczęśniej chyba długo wisiał....

Z tymi Poljotami to jest taki problem, że on jest za drogi dla tych co noszą i zbierają radzieckie, a za tani dla tych co mają chrono z innych częsci europy lub  swiata.

Dlatego nikt  nie chce go kupić. W tych Poljotach to nie za bardzo można coś przerobić aby nie były w oryginale, najwyzej mozna mechanizm wymienić, albo mostek

od balansu. Gorzej jest ze Szturmanami i Okeanami, w których może nam pomóc tylko Elob500 aby się nie wpakować. :)

 

Cena maksymalna i przesadzona za ten zegarek, jakby marżę odliczyć allegro, to się okaże że ten lombard 50 lub 100 zł zarobił na tym zegarku.

Bo z drugiej strony jest tak - jak ktoś drogo kupił to jeszcze drożej musi sprzedać. Taka aukcja to tylko uwiarygodnienie ceny. Te zegarki szybko nie podrożeją i

będzie trudno je sprzedać.

 

 

 

 

 

Cena z tej aukcji uważam że przesadzona ale nie pisz że te zegarki się nie chcą sprzedawać i że nie drożeją. Drożeją systematycznie cały czas i jak kiedyś można było je kupić za powiedzmy 500-600 zł to teraz ceny są rzadko poniżej 1000 a realna cena za ładny egzemplarz to około 1200 zł. Za 1000 zł myślę  że ten z licytacji poszedłby bez problemu gdyby go tylko trochę wyczyścić. Aha i nigdy nie będzie ich trudno sprzedać, to model który się nie starzeje wizualnie a jest jednak coraz mniej dostępnych w ładnym stanie.

@Elob500 ten mój górny zegarek to ten którego werk pokazałem i jest sygnowany 2-88.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, art_69 napisał(-a):

Zawsze się zastanawiałem o co chodzi, że przy balansie ta  część jest czarna,  a nie srebrna - często widzę to w starych Molniach. To znaczy że ktoś tam grzebał czy było tak od początku?

Screenshot_20221130-121130_Samsung Internet.jpg

 

Która dokładnie? Raczej są srebrna a na zdjęciu widąć czarne o ile myślimy o tym samym.

32 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

Cena z tej aukcji uważam że przesadzona ale nie pisz że te zegarki się nie chcą sprzedawać i że nie drożeją. Drożeją systematycznie cały czas i jak kiedyś można było je kupić za powiedzmy 500-600 zł to teraz ceny są rzadko poniżej 1000 a realna cena za ładny egzemplarz to około 1200 zł. Za 1000 zł myślę  że ten z licytacji poszedłby bez problemu gdyby go tylko trochę wyczyścić. Aha i nigdy nie będzie ich trudno sprzedać, to model który się nie starzeje wizualnie a jest jednak coraz mniej dostępnych w ładnym stanie.

@Elob500 ten mój górny zegarek to ten którego werk pokazałem i jest sygnowany 2-88.

Tak ceny ida w górę.

 

kchrapek wiem, że ten Twój pytanie o kolor jego Twego zegarka kół.

Pokazałem przykładowe zdjęcie, gdzie są dwa różne,  gdzie bliżej Twoim? Do czerwonego zaznaczanego koła  czy żółtego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Elob500 napisał(-a):

 

Która dokładnie? Raczej są srebrna a na zdjęciu widąć czarne o ile myślimy o tym samym

 

 

Chodzi mi o tę część. 

20221130_141941.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, art_69 napisał(-a):

Chodzi mi o tę część. 

To odbłyskujący metal, taki kąt padania światła. Normalnie jest jak polerowana stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Cena z tej aukcji uważam że przesadzona ale nie pisz że te zegarki się nie chcą sprzedawać i że nie drożeją. Drożeją systematycznie cały czas i jak kiedyś można było je kupić za powiedzmy 500-600 zł to teraz ceny są rzadko poniżej 1000 a realna cena za ładny egzemplarz to około 1200 zł. Za 1000 zł myślę  że ten z licytacji poszedłby bez problemu gdyby go tylko trochę wyczyścić. Aha i nigdy nie będzie ich trudno sprzedać, to model który się nie starzeje wizualnie a jest jednak coraz mniej dostępnych w ładnym stanie.

@Elob500 ten mój górny zegarek to ten którego werk pokazałem i jest sygnowany 2-88.

 

Tak warto dać za ten zegarek tyle co piszesz, jeśli ktoś nie szuka, podobnego zegarka, z tej serii w stali.

 

3 minuty temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

To odbłyskujący metal, taki kąt padania światła. Normalnie jest jak polerowana stal.

 

Pewnie tak jest.

Ale to duże zaskoczenie dla mnie

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegrolokalnie.pl/oferta/rakietapyl-ksiezycowy

Brudny cyferblat nazwać "pył księżycowy" i pospolitego papirusa chcieć pogonić za 250 zł....


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XD

To jest ten sam egzemplarz 

Pewnie kupujący zobaczył na olx i z wrażenia się wycofał 😂


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, art_69 napisał(-a):

Czy to nie jest ten sam zegarek od którego zaczęła się dyskusja....

 

Poljot Chronograf 23 jewels kaliber 3133 12943975089 - Allegro.pl

Ten sam, napisałem zresztą pisząc o nim że licytacja jest na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Nie dość że zdjęcia są w jakości:5aacd4140462d64e88cb30273858510c.jpg.6d23b826f6c9f5f9be672b79cd817b7d.jpg

To jeszcze po numerze w nazwie sprzedawcy sądze że jest on młodszy ode mnie 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/kolekcjonerski-start-z-1958-roku-rarytas-13375287346

Czy ze mną jest coś nie tak, czy z tymi licytującymi? Start "po serwisie zegarmistrzowskim" z brudem pod szkłem, sprzedający wyraźnie pisze, że wskazówki oryginalne - a nie są. 6 dni do końca, licytuje to w tej chwili 10 osób i cena rośnie. Z ciekawości będę obserwował, za ile się sprzeda. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.