Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Ankieta dot. szczegółów Forumowego zegarka VIS

Doprecyzowanie wyglądu Forumowego zegarka VIS  

171 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny filmik, praktycznie takie same maszyny mam u siebie w robocie, z tym że zamiast broni produkujemy hamulce ;)

:D.............dobrze, że nie bombki jak w skeczu Laskowika i Smolenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik, praktycznie takie same maszyny mam u siebie w robocie, z tym że zamiast broni produkujemy hamulce ;)

tak, tak, a na jaką odległość można prowadzić ogień skuteczny z tych "hamulców"?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, a na jaką odległość można prowadzić ogień skuteczny z tych "hamulców"?

Jak kiedyś z @blaisem puściły nam na spotkaniu hamulce, to tak daliśmy ognia, że On wrócił do domu bez broni... białej co prawda, ale...  :lol:  :P 


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D.............dobrze, że nie bombki jak w skeczu Laskowika i Smolenia. 

 

Jak to było? Produkują od A do N? :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to było? Produkują od A do N? :ph34r:

..........jakoś tak  :D

.........dla przypomnienia;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no Panowie....

filmik długi ale zdecydowanie warto obejrzeć :-)

 

Wyślij ten filmik Heńkowi i podaj swoją datę dostawy zegarków  :P  powiedz, że to między innymi dla chłopaków z ostatniej sceny  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postrzelać z takiego MSBS 5,56 NATO z zegarkiem VIS na ręku - to dopiero frajda, za pozostałe można zapłacić kartą Mastercard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV rozumiem, że prowadzisz w tej chwili trzy projekty i jeden jest na finiszu i pewnie jesteś mocno zajęty, ale może podjął byś ostateczne decyzje co do kolorystyki Visów. Łatwiej wtedy zacząć etap realizacji.

 

I żeby było jasne, nie czepiam się, tylko tak napaliłem się na tego zielonego VISa, że już jestem prawie ugotowany ;) (a Ty w innym projekcie sam emocjonalnie :) napisałeś że najgorzej to stać w rozkroku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecie decyzja została podjęta :-) będą wszystkie 3 kolory po 100sztuk. Co do odcieni to siedziałem nad tym 2 noce i na podstawie informacji z opracowań historycznych, modelarskich itd mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że nikt nie wie na 100% jakie faktycznie były barwy i odcienie umundurowania jak i malowania sprzętu czy samolotów tzn źródła podają klamry kolorów ale z racji tego że w tamtych czasach nie obowiązywały współczesne palety wzorcowe to przełożenie tamtych palet na dzisiejsze obarczone jest błędem. To co się zachowało z tamtych czasów ma natomiast mocno zniszczoną ( wyblakłą ) barwę na podstawie której także ciężko się zorientować.

Dodatkowo sprawa się komplikuje ponieważ spora część umundurowania jak i sprzętu była produkowana w Anglii i miała brytyjskie barwy wojskowe :-), potem z resztą Polska przyjęła te brytyjskie barwy za podstawę do stworzenia własnych mundurów.

Inna sprawa że barwy które w końcu wybrałem po zastosowaniu przez Bartka na zegarku nie wyglądały zbyt ciekawie...szczególnie brązowy zaczął nam skręcać w dziwne rejony barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brązowy wg mnie jest idealny ten z 1 postu w tym temacie ;) a skoro nie da się odtworzyć idealnego jak w wojsku to było by super jak by pozostał ten co jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecie decyzja została podjęta :-) będą wszystkie 3 kolory po 100sztuk. Co do odcieni to siedziałem nad tym 2 noce i na podstawie informacji z opracowań historycznych, modelarskich itd mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że nikt nie wie na 100% jakie faktycznie były barwy i odcienie umundurowania jak i malowania sprzętu czy samolotów.

Inna sprawa że barwy które w końcu wybrałem po zastosowaniu przez Bartka na zegarku nie wyglądały zbyt ciekawie...szczególnie brązowy zaczął nam skręcać w dziwne rejony barw.

Ponieważ toczyła się jeszcze dyskusja o customowaniu zegarków to myślałem, że wybór nie jest zakończony. Ale jeżeli tak to super.

Czy mógłbyś podać numery kolorów które wybrałeś albo jeszcze lepiej rendery ?

 

BTW kolory z międzywojnia nie są określone na 100% we wszystkich przypadkach, ale w wielu tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najbezpieczniej byłoby zrobic w kolorze Olive Drab. Chyba się powtarzam. ;-)

 

P.s. Też jestem ugotowany na punkcie tego projektu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze olive drab to tylko umowna nazwa na wojskowa zielen. Wpisz w google grafika i zobacz jakie kolory wyskoczą :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sek w tym ze olive drab to tylko umowna nazwa na wojskowa zielen. Wpisz w google grafika i zobacz jakie kolory wyskoczą :-)

 

Zgadza się, ale jest światełko w tunelu (za Wiki):

 

"There are many shades and variations of olive drab; one common version is defined by Federal Standard 595 in the United States."

 

Może warto uderzyć w tą "oficjalną" wersję?

 

Myślę, że ten typ wojskowej zieleni jest w sieci opisany z każdej możliwej strony. Mogę poszukać, jeśli to jest wg Was dobry kierunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olive Drab jest amerykańskim kolorem, który ewoluował od 1940 do 1989 w formie 11 specyfikacji w tym 5 z czasów II wojny światowej. I którą specyfikację wybrać ?

 

A poza tym VIS jest polski, więc nie określajmy koloru tarczy za pomocą amerykańskich standardów, tylko wg polskich nawet jeżeli są one nieprecyzyjne (choć nie dla wszystkich :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza tym VIS jest polski, więc nie określajmy koloru tarczy za pomocą amerykańskich standardów, tylko wg polskich nawet jeżeli są one nieprecyzyjne (choć nie dla wszystkich :)).

 

Warhawk - co do zasady oczywiście się z Tobą zgadzam. Patrząc jednak na projekt od stron praktycznej 99,99% nabywców tego zegarka nie będzie miało zielonego ( :ph34r: ) pojęcia, czy jego tarcza jest w zieleni amerykańskiej z 1941, czy też w zieleni stosowanej przez Wojsko Polskie w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Z resztą podobno prawdziwy mężczyzna odróżnia tylko 3 kolory. B)

 

A tak na poważnie - dochodzimy w tym miejscu do  kwestii zasadniczej: czy dla poprawności historycznej, której nie doceni większość nabywców warto jest wstrzymywać projekt na nie wiadomo ile czasu (piszę większość, mając na myśli osoby, które będą poinformowane, że ta zieleń na tarczy została specjalnie wyselekcjonowana spośród tysięcy odcieni tak, aby wybrać kolor najbardziej zbliżony do tego stosowanego w WP - bo nadal twierdzę, że tylko ok. 0,01% nabywców tego zegarka spojrzy na niego i dostrzeże w nim tą jedyną słuszną zieleń)?

 

Osobiście doszedłem do wniosku, że takiego sensu nie ma. Zwłaszcza w kontekście naszych wcześniejszych rozważań:

- zieleni WP stosowało kilka odcieni - który jest tym "słusznym"?;

- nie ma bezpośredniego przełożenia tych odcieni na paletę, którą rozumie Heniek;

- nie ma takiej palety, która da w 100% oczekiwany rezultat;

- monitory, które stosuje 99,99% z nas przekłamują kolory;

- wyprodukowana partia zielonych tarcz może mieć (i pewnie będzie miała) inny odcień, niż sampel zaakceptowany przez QV.

 

Resumując: Panowie, zróbmy zieloną tarczę w wojskowym klimacie (może w oparciu o nieco pewniejsze kolory USA no i jak dla mnie najlepiej w macie, a nie satynie) i finalizujmy ten zacny projekt! :D

 

Dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor jak najbardziej ważny jest, ale pamiętam jak się siedzieliśmy z QV z wzornikiem Pantone w ręku i dopasowywaliśmi kolor tła tarczy do limitki (szarobeżowy)... i to co zostało wybrane, różniło się od tego, co zobaczyliśmy w samplu, przy drugim samplu rozbierzność również była. 

Każda z tych odchyłek była minimalna i jak najbardziej akceptowalna, ale porównująć ponownie do wzornika, był to już inny numer Pantone.

Panowie, najważniejsze chyba, żeby wybrany kolor nam wszystkim się podobał, a historię koloru (przy okazji prezentacji zegarka znajomym), każdy może opowiedzieć swoją... :P

Z tym amerykańskim Olive Drab, to może nie taki zły pomysł, bo pamiętajmy, że nasz VIS wzorowany był na amerykańskim Colcie M1911. ;)


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie wytapiamy czas, choć kolor tarcz to ważna sprawa to w takim tempie nie zdążymy zrobić zegarka w ciągu roku.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem czekamy na zdjęcia i Twoją opinię! :)

 

Cieszy, że Heniek działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jak dla mnie możemy nie dyskutować o kolorach, byleby ten projekt nabrał tempa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał starego żelastwa.


Christopher Ward C6 LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super. Dla nieśledzących wątku - to jest sampel wykończenia koperty, a nie jej kształtu. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.