Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

wynik godny pochwały  :P  na strzelaniu się nie znam za bardzo, chciałbym mieć kiedyś czas i możliwości potrenować coś w takim stylu - strzelanie w ruchu, nacisk na refleks, szybkie podejmowanie decyzji, wyznaczanie celów, obsługa broni itd. Wydaje mi się, że w razie "W" coś takiego najbardziej się przydaje a tak czy inaczej refleks czy opanowanie w życiu codziennym też jest ważne  :P

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potępiam w całej rozciągłości- broń w rękach dziecka.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potępiam w całej rozciągłości- broń w rękach dziecka.

 

Tylko, że najlepsze jest to, że w przypadku apokalipsy zombie takie dzieciaki byłyby skuteczniejsze od Polskiej Policji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie posiadam i dużo z niej strzelam Cz 555 de lux 7/64 na górze światełko Docter od 3 do 12 x 56 z podświetleniem, mam na oku nową jednostkę, ale najpierw muszę zrobić miejsce w pozwoleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko, że najlepsze jest to, że w przypadku apokalipsy zombie takie dzieciaki byłyby skuteczniejsze od Polskiej Policji :)

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjihZT4jLTLAhXIDpoKHRFRAFIQFgg1MAY&url=http%3A%2F%2Fwww.unic.un.org.pl%2Frozbrojenie%2Fdzieci-zolnierze.php&usg=AFQjCNEUCLoOO8-8-mgCsCttKoWREjuO0w

 

Skuteczniejsze, w czym, prowadzeniu dochodzenia?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna sprawa, ale zapewne jest różnica pomiędzy wypranym mózgiem z kałaszem a nauczonym dzieciakiem pod opieką doświadczonego instruktora.

Ciekawy ostatnio był reportaż w Polsce jakiś bodajże 7 latek strzelał z pistoletu maszynowego - tutaj rzeczywiście może lekka przesada.

 

Polecam Ci film

http://www.filmweb.pl/film/Czasem+w+kwietniu-2005-150530

albo dokument

http://www.filmweb.pl/film/Ballada+o+ma%C5%82ym+%C5%BCo%C5%82nierzu-1984-124731

 

Widziałem jeszcze jeden ciekawy film (z nowszych), ale teraz sobie nie przypomnę tytułu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę temat.

Dziecko ma mieć dzieciństwo, a zabawa tego typu bez względu czy pod okiem instruktora[ :blink: ] wypacza .


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończę temat.

Dziecko ma mieć dzieciństwo, a zabawa tego typu bez względu czy pod okiem instruktora[ :blink: ] wypacza .

Wcale nie. Dzieci lubią adrenalinę oraz sport. Nie wierzę, aby kilka strzałów do tarczy mogło skrzywić czyjąś psychikę.

Sam będąc małym goniłem z patykami i "strzelałem" do kolegów, którzy "odpowiadali mi ogniem". Mając 7 lat na szkolną zbiórkę złomu przyniosłem znalezioną w lesie bombę lotniczą, a mając 9 - bawiłem się z przyjaciółmi odkopanym z zasypanego bunkra arsenałem poniemieckim (granatami oraz pociskami). Skończyć mogło się to tragicznie...jednak nie uważam, żebym był przez to stuknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wcale nie. Dzieci lubią adrenalinę oraz sport. Nie wierzę, aby kilka strzałów do tarczy mogło skrzywić czyjąś psychikę.

Sam będąc małym goniłem z patykami i "strzelałem" do kolegów, którzy "odpowiadali mi ogniem". Mając 7 lat na szkolną zbiórkę złomu przyniosłem znalezioną w lesie bombę lotniczą, a mając 9 - bawiłem się z przyjaciółmi odkopanym z zasypanego bunkra arsenałem poniemieckim (granatami oraz pociskami). Skończyć mogło się to tragicznie...jednak nie uważam, żebym był przez to stuknięty.

Ale skończyć mogło się tragicznie i tylko szczęście (bo nie rozsądek i umiejętność przewidywania konsekwencji takich zabaw, których trudno oczekiwać od dzieci), że nic nie stało się Tobie i towarzyszom zabaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dzieciństwo jest teraz promowane jako zabawy w sterylnych warunkach zabaweczkami ze znakiem CE to ja się nie dziwię, że takie pi**y nam wyrastają. Przyjdzie pora bronić granic, to my już będziemy za starzy a goście w rurkach i hipsterskich zerówkach nie wylezą z kocyka z kakałkiem.

 

Nie mówię tutaj, że powinien być dostęp do broni dla 12 latków, ale styczność pod okiem instruktora to nie dość, że super frajda dla takiego łebka jak i uczenie odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię tutaj, że powinien być dostęp do broni dla 12 latków, ale styczność pod okiem instruktora to nie dość, że super frajda dla takiego łebka jak i uczenie odpowiedzialności.

Nic dodać, nic ująć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mówię tutaj, że powinien być dostęp do broni dla 12 latków, ale styczność pod okiem instruktora to nie dość, że super frajda dla takiego łebka jak i uczenie odpowiedzialności.

Od tego jest szkoła i rodzice.

 

Nic dodać, nic ująć. :)

jeszcze pomodlić się można w intencji....

 

 

Poczytajcie trochę o strzelaninach w szkołach, i o "dobroczynnych" skutkach posługiwania się bronią palną przez dzieci i młodzież bo wydaje mi się że jesteście oderwani od zdrowego rozsądku w tej kwestii.

No chyba że jesteście panowie długoletnimi praktykami z zakresu psychologii dziecięcej, wtedy posłucham was z uwagą.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem że ten film jest mocno dyskusyjną sprawą  :P czy chciałbym żeby moje dzieci w wieku 12 lat strzelały z broni palnej? Raczej nie ale patrząc z drugiej strony - dzieci potrafią być też odpowiedzialne tylko trzeba im to wpoić. Czy w ten sposób niszczy się dzieciństwo? Jeżeli jest to na zasadzie spełniania marzeń rodziców to na pewno, jak na chama wpychamy dziecku gitarę do ręki to raczej znanym rockmanem nie będzie. Co do strzelanin w szkole - wątpię żeby dziewczyna z filmu zaniosła pistolet dla lansu do szkoły, wygląda na to, że wie czym jest broń palna itd. Wszystkie wypadki z dziećmi wynikają z ich nieświadomości. A tak - 13 letnia dziewczynka z strzelbą bulwersuje, 13 letnia matka już tak nie dziwi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe nabytki

746a034ca575.jpg

0322411f65bb.jpg

9af023d4f9e8.jpg

A ja już nie dziecko i pozwoliłem sobie na odrobinę rozpusty:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś postrzelałem do metalowych tarcz(popperów) wyprodukowanych przez znajomego.Ten XDM 9 mm z górnego obrazka z 15 i 10 m nie przebił blachy 0,5, ale karabinek .223 z 25 m jak w tekturę.Muszę zlecić wykonanie z grubszej blachy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje firma.Ale ja go w torbie zielonej na karabin noszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje firma.Ale ja go w torbie zielonej na karabin noszę.

To karabin ?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karabinek VHS 1K na nabój 5,56 NATO czyli .223 Remington.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kaliber wojskowy a tego chcą w EU zakazać

jutro posiedzenie egzekutywy , pardon komisji kolejne 

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2f%2fEP%2f%2fTEXT%2bCOMPARL%2bIMCO-OJ-20160314-1%2b01%2bDOC%2bXML%2bV0%2f%2fPL&language=PL

 

możecie sobie poczytać projekty Pani V.Ford 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza zabawka.Jeszcze ciepła,ze sklepu.Dziś nabyta

f5c1b96a8fe3.jpg

d9e2f54d6054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona maskotka... w negliżu :-)

post-70090-0-67885700-1459944735.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... prawdziwa przytulanka;-)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zdun

Raczej kalkulator - jak w rosyjskim humorze:

Drogówka pod Moskwą zatrzymuje wypasionego Merca.

Popękana szyba, wybity reflektor, brak kierunkowskazów.

Milicjant wyjmuje kalkulator i liczy: 41 tys, za przekroczoną prędkość,2,5 tys za kierunkowskazy, 5,3 za szybę, 3700 za reflektor...

A może masz narkotyki? - otwieraj bagażnik!

Kierowca niechętnie wykonał polecenie. A tam kałach, magazynki, dwa granaty...

-O blać, co to jest!?

Kalkulator.

- Jaki kalkulator!?

Od dużych interesów, twój jest od małych..-odpowiada kierowca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.