Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pneumatyki, lubię drewno.. Chociaż mamy też pneumatyki protezy.. karabiny tarczowe. Też brzydkie jak noc.

Vortex razor bardzo fajny

 

Proteza

b538ff9b144dba09a57c33d1267e9848.jpg

Natomiast pistolety tarczowe są super

2d77a3e7c1d3e7e8ebd3d8de9adc74f2.jpg

I fwb p70 do strzelań sylwetkowych

f6604a5faed9554b766b447dab980437.jpg

Świetny jest :)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku,niestety tylko 308 Win.

Egzo przez to dmuchanie przez rurkę masz zaburzoną percepcję prawdziwej broni :-D

Ta Tikka, jak napisali chłopcy w ostatnim Strzale,wygląda jak milion dolarów. DOT juz mam na Tikka CTR,jeśli vortex to raczej razor.Ale myślę o Steinerze lub Kahlesie

Może i tylko, ale wystrzeliwujesz mniejsze kwoty ;)

Świetna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. No 308 taniej jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za być może durne pytania, ale zapytam z czystej ciekawości. :)

1- Czy jeżeli kupujecie różne rodzaje pistoletów lub karabinów, to zawsze musicie wystąpić do policji o zgodę na taki zakup?

2- Czy zezwolenie na posiadanie broni wydane raz przez policję uprawnia do zakupu różnego rodzaju broni?

3- Czy posiadając zezwolenie na posiadanie broni można np. pistolet nosić codziennie do i w pracy i można go również nosić poruszając się po mieście np. miejskimi środkami lokomocji?

Rozumiem że mały pistolet może być schowany i niewidoczny, a co z dużym karabinem np jadąc na strzelnicę miejską komunikacją?  :)

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Występujesz o jedna lub kilka sztuk. jednego bądź kilku rodzajów. Zależne to od Twoich uprawnień i nieco widzimisię naczelnika.Ja za jednym razem dostałem na 8 szt broni.

2. Policja wydaje decyzję o pozwoleniu oraz promesy na zakup broni. Zależnie od tego na co się ubiegasz i o ile się ubiegasz. Pozwolenie masz dopóki nie wystąpią czynniki/zdarzenia/fakty na podstawie których można cofnąć decyzje o pozwoleniu. 

3. Zależy jakiego rodzaju pozwolenie posiadasz. 

Do ochrony osobistej - możesz nosić wszędzie chyba ale w publicznej nie przeładowaną.

Sportową - możesz nosić nawet naładowana wszędzie poza środkami komunikacji publicznej. Tam nie tylko nie przeładowaną (bez naboju w komorze) ale i rozładowaną.bez amunicji w magazynku/magazynkach. Po za publiczną możesz sobie nosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Występujesz o jedna lub kilka sztuk. jednego bądź kilku rodzajów. Zależne to od Twoich uprawnień i nieco widzimisię naczelnika.Ja za jednym razem dostałem na 8 szt broni.

 

Czyli mając zezwolenie i promesę na 8 sztuk broni możesz sobie dowolnie zakupić np. mały pistolet i jak zechcesz to i duży karabin też? 

Czy mam rozumieć, że jedna promesa jest wydawana na jeden (w sensie jednej sztuki) konkretny rodzaj lub typ broni. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promesy są na rodzaje broni i jedna promesa na 1 szt.. Np na broń sportowa kal. 22, albo broń centralnego zapłonu do 12 mm. Niektóre komendy rozgraniczają jeszcze na pistolet, karabin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promesy są na rodzaje broni i jedna promesa na 1 szt.. Np na broń sportowa kal. 22, albo broń centralnego zapłonu do 12 mm. Niektóre komendy rozgraniczają jeszcze na pistolet, karabin. 

Z powyższego wynika, że kolekcjonerzy współczesnej broni muszą wydeptać całkiem niezłą ścieżkę do miejscowej komendy policji. :)

A co się stanie z kolekcją broni jeżeli policja uzna że wycofuje albo wstrzymuje kolekcjonerowi zezwolenie na broń? 

 

Edit. Albo kolekcjoner wyjedzie "nogami do przodu".  

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kolekcjoner to inna trochę bajka. Ja nie jestem kolekcjonerem. Posiadanie broni na celach kolekcjonerskich tonjedna z kategorii. Nieco.więcej ograniczeń w noszeniu ale otrzymanie promes inzakup broni to przy dobrych wiatrach od zera do fajnej "giwery" mniej niż miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze cósik takiego jak legitymacja osoby dopuszczonej do posiadania broni. Kto wie kogo dotyczy? podpowiem, że nie chodzi o policję.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższego wynika, że kolekcjonerzy współczesnej broni muszą wydeptać całkiem niezłą ścieżkę do miejscowej komendy policji. :)

A co się stanie z kolekcją broni jeżeli policja uzna że wycofuje albo wstrzymuje kolekcjonerowi zezwolenie na broń? 

 

Edit. Albo kolekcjoner wyjedzie "nogami do przodu".  

Nieważny jest cel wydania pozwolenia i rodzaj broni- w przypadku cofnięcia pozwolenia lub udania się " na wieczne strzelanie" broń ląduje w depozycie policji(właściwa KKP). W przypadku cofnięcia pozwolenia obowiązek zdania do depozytu spoczywa na właścicielu broni, w przypadku śmierci właściciela na jego spadkobiercach. U mnie w związku z tym ,że tylko ja znam kody do szaf będzie z tym problem :rolleyes:

Adi, a skąd te informacje,że nie można nosić broni sportowej w środkach komunikacji publicznej?

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, ale rozładowaną.

Jest jeszcze cósik takiego jak legitymacja osoby dopuszczonej do posiadania broni. Kto wie kogo dotyczy? podpowiem, że nie chodzi o policję.

Orchroniarstwa wszelkiej maści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest coś w nowej ustawie,chociaż wczoraj ją(może zbyt pobieżnie ) przejrzałem i nic nie znalazłem.Jak przerabiałem temat do egzaminu na patent to też jakoś nie zostało mi w głowie,że ma być rozładowana. Z tego co pamiętam ma być przenoszona skrycie. Jeśli masz prawo do noszenia to znaczy,że możesz przemieszczać się z załadowaną bronią niezależnie gdzie to robisz.Wg starej ustawy pod pojęciem noszenie broni rozumie się przemieszczanie z załadowaną bronią.Jeśli się mylę to mnie popraw,pliss.

 

Legitymację osoby dopuszczonej do posiadania broni ma każdy kto ma pozwolenie na broń.Zawarte są w niej informacje co do celu posiadania broni(generalnie bzdura).Ja mam taką wydaną w styczniu 2016 przez KWP w Białymstoku i nadmieniam,że nie jestem ochroniarzem.

Edytowane przez loco50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozporządzenie z 10 kwietnia 2000 r w sprawie przewożenia broni i amunicji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście jest.Kolejna bzdura.Czym się różni kolega z bronią w tramwaju od kolegi z bronią w kolejce do kasy w Kauflandzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu. Ale to przecież u nas norma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochroniarze zabraniają policjantom z bronią wchodzić na halę sprzedaży do Carrefoura. Zapewne jest to wynikiem ich wewnętrznych przepisów, ciekawy jestem jaki jest tego cel. Bo nie sądzę by jakiemukolwiek aktywnemu pojeb...wi przeszkadzał by taki zakaz.

 

Osobiście uważam, że taki zakaz ma sens tylko w przypadku, gdy ochrona ma broń. Tak jest w bankach na przykład.

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochrona w bankach nadal ma bron ?


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tych co kiedyś znalem mieli. Właśnie, to było prawie 15 lat temu. Ale stary jestem.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nie wiem jak jest, ale mniej wiecej 15 lat temu zaczeto odchodzic od broni dla straznikow bankowych. Teraz to pewnie juz i straznikow nie ma :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś orientuje sie kiedy w życie ma wejść dyrektywa ue 477? Jestem na etapie chęci powrotu do CP ale nie wiem czy jest sens bo jak wejdzie to cholerstwo to CP być może będzie na pozwolenie :( a w takim wypadku bez sensu kupować żelastwo. 

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aż się boję kiedy się do wiatrówek odbiorą...

Było przedtem, że tylko gładkie lufy można było.. Teraz można gwint i do 17J bez rejestracji..

Swoją drogą.. Idę zaraz masakrować puszkę makarovem :)

Dać fotki? ;)

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ochrona w bankach nadal ma bron ?

Byłem ostatnio w NBP we Wrocławiu i ochrona miała.

Ja jako f-sz jednej ze służb mundurowych miałem problem z wejściem do jednego z banków z bronią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem zwolennikiem rejestracji broni, uważam ze taka czynność odstraszy Panów z Adidasach z Paseratti, ale to powinna być formalność i bez utrudnień. W 477 jest zapis że na np 0.22 bocznego zapłonu nie potrzebuje zezwolenia tyle że każdy kraj może wymagać dodatkowych zezwolę wiec u nas jak to wprowadza to na pewno dojdą dodatkowe obostrzenia np. dot.  bocznego zapłonu tak jak jest obecnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda broń palna powinna być dostępna na zdrowych zasadach, ale równocześnie każda powinna być związana z pozwoleniem, uprawnieniami i rejestracją. Cp również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.