Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

A co to za dziwota, jeśli byl ten brak opisany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko pisałem, nieprawidłowo i niejasno zbudowałem zdanie. :)

Pytałem się czy wcześniej była nieoryginalna  wskazówka sekundnika.

I dziwiłem się jak można sprzedawać Rodinę - bo to zegarek, który trzeba mieć w kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Wcześniej była wskazówka od Delbany bo nie miałem ładnej oryginalnej. Taka się trafiła wiec od razu sobie zamontowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zegarki są przepiękne! Te zegarki są właśnie tak nieźle zrobione.. Czarne tarcze tym bardziej zwracają moją uwagę. Chciałbym kiedyś dorwać oba modele :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Tylko bardzo ciężko jest im zrobić ładne zdjęcie - bolączka zegarków z czarnymi tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parka pokazana przez Wojtka czyści temat krabów na dziś... mój dostał nowe szkiełko, polerkę karoserii...:)

post-76233-0-38582000-1558732295_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :), tarcza rzadziej spotykana, cieszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie doprowadzone do oryginału i ładnego stanu. Miałby iść w świat ale po zabiegach konserwacyjnych zostały na wiekowanie w mojej gablocie. 

 

Lewy Kirow powinien mieć czerwoną wskazówkę sekundową, ewentuanie białą. Złota była tylko w złoconych kopertach.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką białą Łukasz? Znów zaskakujesz swoją wiedzą. Wrzuć jakąś fotkę Kirowa z białym sekundnikiem. Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

To są akurat bzdury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To są akurat bzdury :)

Rozwiń. Bo na razie to Ty znów coś poskładałeś i się pomyliłeś.

Jaką białą Łukasz? Znów zaskakujesz swoją wiedzą. Wrzuć jakąś fotkę Kirowa z białym sekundnikiem. Thx

Poczekajmy na odpowiedź specjalisty i łowcy składaków. Jestem ciekawy jakie Wojciech ma argumenty poza tym, że w katalogu jest czerwona. Ja się z białą wskazówką spotkałem kilka razy, stąd mówię "ewentualnie". Liczę na jakiś fajny argument od Wojtka, bo chyba trzeba być pewnym swego jak się komuś mówi arbitralnie, że opowiada "bzdury".

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed rokiem, a może jeszcze wcześniej poruszany był temat czerwonego sekundnika w chromowanym murzynku, wtedy zdania o dziwo też były podzielone. Dziś już wszyscy wiemy, że czerwony jest prawilny, zdaje mi się że nawet w katalogu jest gdzieś napisane: krasiwaja stićka czy jakoś tak...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie.
Czerwona malatura na kolorowych wskazówkach z tego okres brązowieje i obłazi, znalezienie dobrze zachowanego oryginału jest pewnym wyzwaniem. Do białej nie byłem wcale przekonany, dopóki na germanie242 jakiś czas temu nie pojawił się czarny krab nówka z białą wskazówką z papierami. Białe mają w kolekcjach niektórzy Rosjanie i mroatman.
 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos krabów Sputnik - warto wyjaśnić temat konfiguracji.

Rozmawiałem ostatnio o wszystkich oryginalnych wariacjach modelu z czarną tarczą z kolegą CSLee (thanks for pics!), który kolekcjonuje Sputniki. Tak samo jak ja spotkał się wyłącznie z czarnym Sputnikiem w konfiguracji z chromowaną kopertą i niklowanymi wskazówkami. Te jak widać były montowane w dwóch wariantach, z masą luminescencjną i bez. Mówimy oczywiście o fabrycznie nowym zegarku z dokumentacją.

Podmianki wskazówek na złocone można jedynie wytłumaczyć tym, że niklowane bardzo szybko rdzewieją. Złocona koperta i żółte wskazówki były wyłącznie w zestawie z białą tarczą. 

 

post-97171-0-27929400-1559407888_thumb.png

post-97171-0-60556300-1559407896.png

post-97171-0-30984200-1559407906.png


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos krabów Sputnik - warto wyjaśnić temat konfiguracji.

Rozmawiałem ostatnio o wszystkich oryginalnych wariacjach modelu z czarną tarczą z kolegą CSLee (thanks for pics!), który kolekcjonuje Sputniki. Tak samo jak ja spotkał się wyłącznie z czarnym Sputnikiem w konfiguracji z chromowaną kopertą i niklowanymi wskazówkami. Te jak widać były montowane w dwóch wariantach, z masą luminescencjną i bez. Mówimy oczywiście o fabrycznie nowym zegarku z dokumentacją.

 

Podmianki wskazówek na złocone można jedynie wytłumaczyć tym, że niklowane bardzo szybko rdzewieją. Złocona koperta i żółte wskazówki były wyłącznie w zestawie z białą tarczą. 

 

 

 

A jest gdzieś jakaś dokumentacja, że były białe tarcze w złoconych kopertach? Wybacz, jeśli była już o tym mowa, ale ja spotkałem się do tej pory jedynie ze sputnikami w chromowanych kopertach (oczywiście mówię o egzemplarzach z papierkami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś jakaś dokumentacja, że były białe tarcze w złoconych kopertach? Wybacz, jeśli była już o tym mowa, ale ja spotkałem się do tej pory jedynie ze sputnikami w chromowanych kopertach (oczywiście mówię o egzemplarzach z papierkami).

Pokopię, bo niestety dopiero od niedawna mam odruch archiwizowania zdjęć. :)

Widziałem stan mint na insta, u faceta, który zwykle ma do swoich zegarków pudełka i papiery.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos krabów Sputnik - warto wyjaśnić temat konfiguracji.

Rozmawiałem ostatnio o wszystkich oryginalnych wariacjach modelu z czarną tarczą z kolegą CSLee (thanks for pics!), który kolekcjonuje Sputniki. Tak samo jak ja spotkał się wyłącznie z czarnym Sputnikiem w konfiguracji z chromowaną kopertą i niklowanymi wskazówkami. Te jak widać były montowane w dwóch wariantach, z masą luminescencjną i bez. Mówimy oczywiście o fabrycznie nowym zegarku z dokumentacją.

 

Podmianki wskazówek na złocone można jedynie wytłumaczyć tym, że niklowane bardzo szybko rdzewieją. Złocona koperta i żółte wskazówki były wyłącznie w zestawie z białą tarczą. 

 

 

Jakis juz grzebany ten Kirowskije bo ma mostek balansu z 17 kamieniowego mechanizmu z incablokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakis juz grzebany ten Kirowskije bo ma mostek balansu z 17 kamieniowego mechanizmu z incablokiem.

Nie ma co się dziwić, skoro zegarek widać, że był używany. Choć to rzeczywiście rzuciło cień na to, czy wskazówki z masą luminescencyjną są oryginalne. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest obecnie sensowna cena za Kirowskijego z ringiem w dobrym stanie zdaniem forumowiczów? Rozglądam się za jakąś ładną sztuką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest obecnie sensowna cena za Kirowskijego z ringiem w dobrym stanie zdaniem forumowiczów? Rozglądam się za jakąś ładną sztuką.

Każdy przedmiot używany jest wart tyle, ile osoba nim zainteresowana jest skłonna za niego zapłacić. Na forum zegarków się nie wycenia. ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jaka jest obecnie sensowna cena za Kirowskijego z ringiem w dobrym stanie zdaniem forumowiczów? Rozglądam się za jakąś ładną sztuką. 

Kirowy z normalnymi, zachowanymi, fabrycznymi kolorami ringu i tarczy (np. czerwony, niebieski, biały) - są obecnie tak rzadkie, że 500zł w górę, nawet jeśli kopert jest styrana. Niebieski jest moim zdaniem prawie bezcenny.

Turkusowo-chabrowe i czarne z białą tarczą w b. dobrym stanie to 200-300zł. Przepalone kolory i gorszy stan - poniżej 150zł. Dużo rzeczy ma wpływ. 

 

Każdy przedmiot używany jest wart tyle, ile osoba nim zainteresowana jest skłonna za niego zapłacić. Na forum zegarków się nie wycenia. ☺

Nie myl prośby o wycenę konkretnego zegarka (jak się tu czasem zdarza), od pytania o średnią - nieustannie robimy to w dziale z okazjami.

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji - w weekend się odłączyłem i na raz łyknąłem cały nowy sezon "Stranger Things" (polecam). To pewnie najpopularniejszy serial lata.
Teraz przepraszam za spoiler - pojawia się tam paru chłopaków z ZSRR, w tym przesympatyczny naukowiec Alaxei Smirnoff. No i co takiego ma na nadgarstku? Hehe. :)  

post-97171-0-78731700-1562600328_thumb.jpg

post-97171-0-10270000-1562600343_thumb.jpg

post-97171-0-54009800-1562600357_thumb.jpg


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.