Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nightdream

Kraby z rodziny Kirowa

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek wydaje się być oryginalny. Nie wiem co z werkiem, bo nie zamieściłeś zdjęcia. Co do ceny, to Twoja decyzja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Robinero napisał:

Witam ponownie. Może ktoś luknąć fachowym okiem czy warto się interesować za 200

20200829_225857.jpg

20200829_225811.jpg

20200829_225842.jpg

20200829_225828.jpg

Jak go nie będziesz chciał, to daj namiar;) Chętnie go kupię za 200.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki się odnalazł...

I tutaj jego miejsce.

 

00-00-kirovskie-002.thumb.jpg.a2ade2481313bc1b23ea31c76b1c76fa.jpg

 


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.09.2020 o 14:32, Robinero napisał:

Kolejny do zestawu.

Hmmmmm, możesz pokazać mechanizm? Bo ciekawe. 

W sensie wygląda na konfigurację: czerwona tarcza-czerwony ring i to jeszcze wczesny wypust, bez informacji o fabryce - mechanizm powie więcej o historii te zegarka. Nie było czerwono-czerwonych krabów, wydaje mi się, że coś zostało przełożone - najpewniej ring.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Krokodyl Tik-Tak napisał:

Hmmmmm, możesz pokazać mechanizm? Bo ciekawe. 

W sensie wygląda na konfigurację: czerwona tarcza-czerwony ring i to jeszcze wczesny wypust, bez informacji o fabryce - mechanizm powie więcej o historii te zegarka. Nie było czerwono-czerwonych krabów, wydaje mi się, że coś zostało przełożone - najpewniej ring.

 

20200915_131909.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest bardzo ciekawe. A tarcza wewnątrz? Jeśli jest mała, to byłby ewenement!

Bo werk ma niski numer na płycie i logotyp na mostku jest taki jak w Kirowskich z lat 57-58. Niemniej koło naciągu nie ma GC. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam z napięciem i czekam na rozwój. Zauważyłem niski numer i Krokodyl też o nim napisał. Logotyp też ;) Ale co to znaczy mała tarcza? Były dwa rodzaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kirowski murzynek z numerem werku 0480717, bez napisu IMCZ im KIROWA.

Kupiony przed rokiem w stanie opłakanym, wczoraj przeszedł zabiegi pielęgnacyjne.

IMG_20201010_124215.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Remo74 napisał:

Kirowski murzynek z numerem werku 0480717, bez napisu IMCZ im KIROWA.

Kupiony przed rokiem w stanie opłakanym, wczoraj przeszedł zabiegi pielęgnacyjne.

IMG_20201010_124215.jpg

Te tarcze bez napisu są jednymi z rzadszych. Gratki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to będzie krótkie memorandum na temat kolorowych Kirowskich w kopercie typu krab. Mam takiego łobuziaka, więc chętnie jeszcze skorzystam z okazji.

Większość, pierwotnie czerwonych, fioletowych i białych tarcz i pierścieni jest obecnie brązowa lub zębowo żółta w wyniku utleniania miedzi (głównie przez UV), która wchodziła w skład tarcz, barwionych termochemicznie (czyli bez malowania przez podgrzewanie blaszki w odpowiednich warunkach) lub emalii olejnych (również zawierających ten pierwiastek). 

Zestawienie kolorystyczne takie jak wyżej budziło sporo moich zastrzeżeń - gdzie w każdym sporze, jako ortodoks oryginalności sam chyba najgłośniej sprzeciwiałem się teorii, że jest to fabryczne zestawienie (Show me NOS, or it never happened). W którejś dyskusji na forum, Kris twierdził, że zestawienie kolorów (co prawda są to dzisiaj zegarki brązowo-zielone bo czerwień blednie) jest popularne w Czechach i oryginalne. Jedyne miejsce, w którym widuję to zestawienie regularnie (kilka miesięcy temu był stan idealny, właśnie zielono-czerwony) to rzeczywiście czeskie serwisy aukcyjne. Dotąd nie widziałem egzemplarza takiego Kirowa w pudełku - dlatego jako radykał-ortodoks - kwestię oryginalności pozostawiam otwartą, dopóki nie znajdzie się gdzieś egzemplarza nos. 
W ostatnim momencie kolekcji posiadałem prawie wszystkie warianty kolorystyczne: białego Albinosa, czerwono-białego, biało-czarnego, biało-zielonego, czarno-czerwonego (tego nie było na 100%) i właśnie tego, który po prostu okropnie mi się podobał wizualnie. Czerwono-niebieski trafi się pewnie w kolejnym życiu.

20210429_185541.jpg

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego wątku, podpinam się pod ten. Pytanie i prośba dotyczą raczej tylko tego modelu zegarka.

Jaki / jakie macie w swoich zbiorach najniższe numery mechanizmów kirowa? Proszę zamieszczajcie ich zdjęcia w tym wątku.

Dla ilustracji zdjęcie mojego mechanizmu.

 

20230412_201910.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce ci niszczyć dzieciństwa ale te numerki dosłownie nic nie znaczą

Poprostu nabijała je maszyna losująca 🙃

Fakt widać po mostku bębna że to pierwszy wypust ale nr mógł się już kilka razy przekręcić...


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daleko moim kirowskim do tego aby uznać, że mam zegarki z niskim numerem seryjnym, ale na pewno są to zegarki z początku produkcji. Nie chcę się odnosić do wywodu kolegi z posta poprzedzającego moją wypowiedż, powiem tylko, że całkowicie się z nią nie zgadzam.  W sumie mam kilka wczesnych zegarków z werkiem 2408, ale po 2 z nich poprostu widać, że niski numer jest ściśle powiązany ze wzorem tarczy, produkowanej tylko na początku produkcji.

Tarcze wyglądają tak:

tarcze.thumb.png.5ab583868f598b9245b5217d63f725e2.png

 

A werki tak:

werki.thumb.png.196573b4891bd1885244f474f7a3801e.png

 

W mechniżmie albinosa koło balansu pochodzi już z póżniejszego okresu. Oryginalne powinno mieć srebrny kolor. 

 

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

Daleko moim kirowskim do tego aby uznać, że mam zegarki z niskim numerem seryjnym, ale na pewno są to zegarki z początku produkcji. Nie chcę się odnosić do wywodu kolegi z posta poprzedzającego moją wypowiedż, powiem tylko, że całkowicie się z nią nie zgadzam.  W sumie mam kilka wczesnych zegarków z werkiem 2408, ale po 2 z nich poprostu widać, że niski numer jest ściśle powiązany ze wzorem tarczy, produkowanej tylko na początku produkcji.

Tarcze wyglądają tak:

tarcze.thumb.png.5ab583868f598b9245b5217d63f725e2.png

 

A werki tak:

werki.thumb.png.196573b4891bd1885244f474f7a3801e.png

 

W mechniżmie albinosa koło balansu pochodzi już z póżniejszego okresu. Oryginalne powinno mieć srebrny kolor. 

 

 

 

W dniu 12.04.2023 o 21:06, Zielonkiewicz napisał(-a):

Nie chcąc zakładać nowego wątku, podpinam się pod ten. Pytanie i prośba dotyczą raczej tylko tego modelu zegarka.

Jaki / jakie macie w swoich zbiorach najniższe numery mechanizmów kirowa? Proszę zamieszczajcie ich zdjęcia w tym wątku.

Dla ilustracji zdjęcie mojego mechanizmu.

 

20230412_201910.jpg

Najniższy numer jaki widziałem to Rodina nr 179 - link do aukcji zamieściłem w temacie ... Informacje ciekawostki, mity... 

 

Co do Kirowskich 2408 to najwcześniejszy był albinos Krokodyla TikTaka, nr 512.

 

Mam też mechanizm nr 898 z czarnego, zębatego złotego Kirowskiego. Wszystkie są w tym temacie na stronie 27. 

 

EDIT: mam jeszcze zdjęcie nr 47 w archiwum z odmętów Internetu, nie wiem nawet skąd, więc nie mogę go afiliować. 

attachment.jpg

000047.jpg

Edytowane przez Kirov57
Dodanie zdjęcia nr 47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Gdzie szukać cech szczególnych wczesnych modeli/werków?

W tych werkach najwcześniejszych jest kilka szczegółów widocznych, które zaznaczyłem na czerwono + srebrne koło balansu, którego w moim zegarku brakuje, Jest też kilka cech niewidocznych, które widać dopiero po zdjeciu tarczy lub rozebraniu mechnizmu na części np. to, że niektóre elementy są stalowe, a późniejsze mosiężne,  inne mocowanie mostka kotwicy, itp. W zasadzie werki najwcześniejsze to są w zasadzie zupełnie inne o tych póżniejszych.

604342163_werkk1.thumb.jpg.b86aed078c3d33e416fc4c6e1a7fc439.jpg

 

Potem był okres przejściowy, gdzie w zasadzie jedyną widoczną różnicą był nieprzycięty krócieć mostka naciągu, ale w dalszym ciągu niektóre elementy były wyykonane ze stali, a nie mosiądzu oraz zachowano to samo mocowanie mostka kotwicy.

1826440688_werkk2.thumb.jpg.92f57d7d5d2ae4f6ce77e1d7ab0a7ca9.jpg

 

A pożniej były już werki 2408, te które spotykamy obecnie z logotypem w kształcie rombu.  Na koniec zmieniono jeszcze logotyp na pentagram.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mislavo napisał(-a):

W tych werkach najwcześniejszych jest kilka szczegółów widocznych, które zaznaczyłem na czerwono + srebrne koło balansu, którego w moim zegarku brakuje, Jest też kilka cech niewidocznych, które widać dopiero po zdjeciu tarczy lub rozebraniu mechnizmu na części np. to, że niektóre elementy są stalowe, a późniejsze mosiężne,  inne mocowanie mostka kotwicy, itp. W zasadzie werki najwcześniejsze to są w zasadzie zupełnie inne o tych póżniejszych.

604342163_werkk1.thumb.jpg.b86aed078c3d33e416fc4c6e1a7fc439.jpg

 

Potem był okres przejściowy, gdzie w zasadzie jedyną widoczną różnicą był nieprzycięty krócieć mostka naciągu, ale w dalszym ciągu niektóre elementy były wyykonane ze stali, a nie mosiądzu oraz zachowano to samo mocowanie mostka kotwicy.

1826440688_werkk2.thumb.jpg.92f57d7d5d2ae4f6ce77e1d7ab0a7ca9.jpg

 

A pożniej były już werki 2408, te które spotykamy obecnie z logotypem w kształcie rombu.  Na koniec zmieniono jeszcze logotyp na pentagram.

Pośredni był taki: zwróć uwagę na już normalne położenie numeru na płycie, ale też jeszcze inny układ napisu 16 kamieni, puncy fabryki, i dalej GS1MCzZ na kole. Mechanizm pochodzi ze złotego białego do 58 roku - tarcza bez sygnatury fabryki

IMG_20210819_202627~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarka z tym werkiem niestety nie posiadam w kolekcji. Może dlatego, że jednak ja kupuję zegarki które są do kupienia "w całości".  A tych zegarków z tymi mechnizmami zostało tyle co kot napłakał, co nie zmienia faktu, że jest to kolejne stadium przed wersją ostateczną werku 2408. 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mislavo napisał(-a):

Zegarka z tym werkiem niestety nie posiadam w kolekcji. Może dlatego, że jednak ja kupuję zegarki które są do kupienia "w całości".  A tych zegarków z tymi mechnizmami zostało tyle co kot napłakał, co nie zmienia faktu, że jest to kolejne stadium przed wersją ostateczną werku 2408. 

Szukaj złotego Kirowskiego białego bez sygnatury 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i zdjęcia. 

Analizując zdjęcia (w większości przypadków) 

można wywnioskować, że gdzieś między numerem 200 a 260 tyś. zmieniono miejsce bicia numeru seryjnego z mostka na płytę. 20230418_175737.thumb.jpg.9c4c18136de77b2fb25ad285967c8b55.jpg

Są jednak pokazane dwa mechanizmy z numerami poniżej 100 tyś. wybitymi na płycie głównej. 20230418_180130.thumb.jpg.2844aa90a66a4cfe5f82df183bb16497.jpg

Jak się do tego odnieść?

Błąd człowieka, pracownika?

Zamiast pierwszej, kolejnej cyfry włożył "0"?

Przy "8" też jest błąd, wyłożona do numeratora odwrotnie, "do góry nogami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.