Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

Polacy! Wy przeklęci barbarzyńcy !!

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przeczytałem temat i się zastanawiam ilu Polakow jest dzisiaj w Polsce ?

"Polska dzicz, polscy przekleci barbarzyńcy etc..."

Wiem, że dzisiaj już coraz mniej Polski w Polsce, większość prywatnego majątku jest w rękach cudzoziemców, ale jakoś nie wyobrażam sobie aby inne narody tak oscentacyjnie i negatywnie wyrażały się na temat Polaków na terenie Polski.

W każdym narodzie są żli ludzie bez wyjątku.

Najśmieszniejsze, że chyba tylko mi to przeszkadza :lol: . Czy jeszcze komuś ?

Polska inteligencja została wymordowana w czasie i po II WŚ, lub wyemigrowała z kraju  więc czego się spodziewaliście ?

Znaczna część władzy w Polsce jest i była w rękach innych narodowości.

W kwestii bylych ziem niemieckich to już w roku 1947(szybko się zapomina) zachód podnosił lament nad biednymi niemieckimi wysiedleńcami z terenów Polski, podczas gdy polscy przesiedleńcy zamarzali w transportach ze wschodu oraz ginęli z głodu i chorób i nimi nikt się nie interesował ani też tym co pozostawili na terenach wschodnich byłego obszaru Polski.

Temat biednych przesiedlenców niemieckich powrócił pod koniec lat 90 tych i na początku XXI wieku

Oczywiście rozumiem ubolewanie nad bezmyślną dewastacją zabytków i otoczenia ale skoro piszecie, że stało się to głownie po roku 90tym to zawdzięczamy to wolnej amerykance i szeroko pojętemu kapitalizmowi oraz nowemu systemowi czyli demokracji zachodniej co było czymś zupełnie nowym dla Polski. Po 50 latach prania mózgów i ogólnemu ubóstwu w społeczeństwie co cwańsi wykorzystywali sytuację aby poprawić swój stan majątkowy i tak sprzedano za grosze dużą część majątku państwowego do którego można chyba zaliczyć Niemieckie posiadłości w zachodniej częśći kraju.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Tobą nie zgodzić Staruszku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek swietnie to ująłeś. Nie dziwmy sie tylko pozniej ze pluja na nas za granica i maja za nic, skoro sami siebie nie szanujemy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także zgadzam się ze Staruszkiem ale chyba nie do końca zrozumiał cel tematu i pojechał zbyt pompatycznie. Jestem dumnym Polakiem a może nawet narodowcem ( pozytywistycznym :-) ). Temat ten nie ma na celu opluwania Polaków, ale pokazywanie pewnej indolencji, czasem skrajnej głupoty i braku poczucia estetyki wśród mieszkańców naszego kraju. Uważam, że trzeba to obśmiewać aby zmieniać pozytywnie naszą przestrzeń publiczną.

Nie wiele jest miejsc w sieci które poruszają tą tematykę..a uważam że trzeba i to bardzo aby czynić Polskę coraz piękniejszą. Często nie trzeba do tego fury pieniędzy, a po prostu dobrych wzorców albo w ogóle jakichkolwiek wzorców.

Szczególnie na forum estetów zegarkowych powinniśmy za tym lobbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

narodowiec i komunista... jak ja nie lubie tych slow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

najlepiej to nie mieszajmy do tego polityki..

bo wywoluje u mnie sklonnosci do wym...;)

a wlasnie zajadam paczki, ktore popelnilem ;)(te biale, to nic nielegalnego :) )

mialo byc do watku kulinarnego

pozdrawiam angelo

post-66955-0-85925300-1432998853_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam :-), Mama mojej niedoszłej małżonki takowe wytwarzała w ilościach hurtowych, 2 razy tygodniowo 2 michy. Opona na brzuchu urosła :-( , czym nadziewasz ? :D krem własnego wyrobu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

ja tez sie naumialem od tesciowej... czasami do czegos sie przydaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Mazik, a nie uważasz, że w takiej dyskusji o postrzeganiu historii za dużo jest polityki?

Tej polityki, od której forum ma być wolne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat takie tematy powinny być ponad polityka... chyba bronienie dobrego imienia Polski i Polaków nią nie jest? Dla mnie to patryjotyzm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla pana Lindy - za to, że myśli i mówi normalnie, to teraz takie nienormalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wrócić do głownego tematu tego wątku


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę wrócić do głownego tematu tego wątku


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staruszek swietnie to ująłeś. Nie dziwmy sie tylko pozniej ze pluja na nas za granica i maja za nic, skoro sami siebie nie szanujemy :(

 

Dorzucę do tego jeszcze swoje 3 grosze. Wyrażam swoją własną opinię do czego mam prawo (żeby nie było, że ...) :):):)

 

Problemem naszej nacji, że to ze nie umiemy dobrze zareklamować w kraju jak i za granicą. Niestety. 

 

Większość z nas tu chyba słyszała/zna: ...Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie.

 

Moim zdaniem jest to bardzo niestety prawdziwe. Powinno być w nas dumy narodowej i jak z kimś się rozmawia powinno się mówić, że jest się z POLSKI a nie polski. Brakuje nam tego zachowania. 

 

Zwiedzając to i owo widzę jakieś turbo rekomendacje miejsc (często też za granicą) do którego dojeżdżam, no i ok jest OK, ładnie ale często nie są to miejsce, które faktycznie urywają 4 litery...typowy przykład Montmartre w Paryżu, które np do Krakowskiego Kazimierza to jest lata świetlne...

 

My po prostu powinniśmy bardziej lansować informację o naszym kraju, o pięknych miejscach które warto odwiedzić....Budować wiedzę kraju na temat takowych miejsc w kraju jak dla rodaków jak i za granicami kraju...bo u nas jest CO ogladac...!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Polscy_Sprawiedliwi_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata

Ilu takich bohaterów ma Francja, Dania, Włochy, Belgia, Holandia, Norwegia? A są to te kraje okupowanej zachodniej Europy, które posiadały ochotnicze dywizje Waffen-SS....

Warto pamiętać i szerzyć wiedzę historyczną.

Państwa które wymieniłeś to albo się poddały albo zostały zajęte bez walki lub były profaszystowskie, nie bardzo jest do czego porównywać.

Z historią to jest tak, ze każdy ma własną wersję.

Ostatnio czytając Forum Żydów Polskich natknąłem się takie stwierdzenie (celowo usunąłem jedno słowo)

 

Przyzwolenie na zbrodnie (...) dawały jednak poszczególne osoby, a nie cały naród. Nie ma czegoś takiego jak odpowiedzialność zbiorowa.

To zdanie wcale nie dotyczy Polaków, żeby Ktoś sobie czego nie pomyślał...

 

My po prostu powinniśmy bardziej lansować informację o naszym kraju, o pięknych miejscach które warto odwiedzić

Miesiąc temu odwiedziłem Muzeum Historii Żydów Polskich, największe i najnowocześniejsze na świecie traktujące o tej tematyce.

Nawet nie przeszkadzało mi zbytnio opróżnienie kieszeni oraz bardzo dokładne przeszukanie wykrywaczem metali przed wejściem przez Osoby z których tylko nieliczne znały język polski z tego co zauważyłem. Pomyślałem, ze może są tam jakieś cenne eksponaty, jednak eksponatów tam nie ma praktycznie żadnych, jest kilka - z czego ze trzy, cztery to oryginały.

Oczywiście po zwiedzeniu można zostawić komentarz, czego nie omieszkałem zrobić ;)

Przyznaję, ze fascynuje mnie historia narodu żydowskiego, to też zgłebiam ją w każdej wolnej chwili.

Tym samym mam nadzieję, że chyba nie odbiegłem od tematu w końcu pisałem o Polsce również, tyle, że w innym kontekście.

Cytat który zaczerpnąłem ze strony FŻP można w tym wypadku odnieść do niniejszego tematu również w kwestii historii niszczejących zabytków na Śląsku czy zachodnich ziemiach polski.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelo

Mazik, a nie uważasz, że w takiej dyskusji o postrzeganiu historii za dużo jest polityki?

Tej polityki, od której forum ma być wolne?

+1 

dajcie spokoj... prosze  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zwiedzania pałacu w Rogalinie. Będzie otwarty dla zwiedzających od 16 czerwca, po trwającej wiele lat rewitalizacji...

 

5569e2ed45162_p.jpg?1433071656


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiniol - czytałem. Ale zdjęcie z Komorowskim...kto o nim jeszcze pamięta ? :lol:

Moim zdaniem obrzydliwe jest jak politycy się fotografują przy okazji otwierania jakichś zrewitalizowanych obiektów bo pieniądze które przeznaczamy na ratowanie zabytków urągają przyzwoitości. To są dosłownie grosze...a i to 90% trafia na remonty obiektów sakralnych, reszta jak nie ma szczęścia do prywatnego krejzola..to niestety " z prochu powstała i w proch się obraca"

Jeśli jest indolencja władz na różnych szczeblach to zawsze pozostaje prezydent, który może a nawet powinien ( wzorem książąt z innych krajów ) uruchomić dodatkowe fundusze na zabytki, ale nie takie, że rzucą 2 mln, bo za to to się nawet jednej kamienicy porządnie nie wyremontuje. Mniej PR, więcej faktycznego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę do tego jeszcze swoje 3 grosze. Wyrażam swoją własną opinię do czego mam prawo (żeby nie było, że ...) :) :) :)

 

Problemem naszej nacji, że to ze nie umiemy dobrze zareklamować w kraju jak i za granicą. Niestety. 

 

Większość z nas tu chyba słyszała/zna: ...Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie.

 

Moim zdaniem jest to bardzo niestety prawdziwe. Powinno być w nas dumy narodowej i jak z kimś się rozmawia powinno się mówić, że jest się z POLSKI a nie polski. Brakuje nam tego zachowania. 

 

Zwiedzając to i owo widzę jakieś turbo rekomendacje miejsc (często też za granicą) do którego dojeżdżam, no i ok jest OK, ładnie ale często nie są to miejsce, które faktycznie urywają 4 litery...typowy przykład Montmartre w Paryżu, które np do Krakowskiego Kazimierza to jest lata świetlne...

 

My po prostu powinniśmy bardziej lansować informację o naszym kraju, o pięknych miejscach które warto odwiedzić....Budować wiedzę kraju na temat takowych miejsc w kraju jak dla rodaków jak i za granicami kraju...bo u nas jest CO ogladac...!

My mamy lansować informacje o naszym kraju? Czyli co? Ja mam chodzić po sąsiadach i namawiać amerykanów na wyjazd turystyczny do Polski ? Sorry ,ale skoro za wasze podatki setki urzędników w placówkach konsularnych RP nic nie robi w tym kierunku to ja nie mam zamiaru ich wyręczać,.Jak oglądam amerykańską TV to pojawiają się często reklamy zachwalające walory turystyczne wielu krajów świata,nawet Rob De Niro reklamuje w spocie opłaconym przez NYS atrakcje Nowego Jorku (pomimo ponad 50 milionów turystów odwiedzających rocznie NYC).Linie lotnicze z całego świata polecają swoje usługi,.Wyjątkiem jest Polska i jej narodowy przewoźnik LOT .Nigdy nie widziałem w jankeskiej TV  żadnej reklamy na temat Polski ani linii LOT (nawet podczas Euro 2012).,Moim zdaniem to towarzystwo z Madison Ave. jest zbyt zajęte pilnowaniem swoich lukratywnych stołków i nikt nie chce d.. ruszyć, żeby cokolwiek zrobić w tym kierunku.To samo dotyczy zarządców LOTu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lot podobno zaczął przynosić jakiś zysk więc gdyby nie to, że jakiś miesiąc temu leciałem ich samolotem, przypuszczałbym że przestali latać i stąd ten zysk ;)

co do reklam w TV to Mayor ma rację. Zwłaszcza jak ogląda się eurosport to w przerwach lecą ładne kolorowe reklamy różnych państw od pribałtyki przez państwa byłej Jugosławii, Rumunię po różne dziwne kraje których nazwy kończą się na -stan.

Polski oczywiście brak... 


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My mamy lansować informacje o naszym kraju? Czyli co? Ja mam chodzić po sąsiadach i namawiać amerykanów na wyjazd turystyczny do Polski ? Sorry ,ale skoro za wasze podatki setki urzędników w placówkach konsularnych RP nic nie robi w tym kierunku to ja nie mam zamiaru ich wyręczać,.Jak oglądam amerykańską TV to pojawiają się często reklamy zachwalające walory turystyczne wielu krajów świata,nawet Rob De Niro reklamuje w spocie opłaconym przez NYS atrakcje Nowego Jorku (pomimo ponad 50 milionów turystów odwiedzających rocznie NYC).Linie lotnicze z całego świata polecają swoje usługi,.Wyjątkiem jest Polska i jej narodowy przewoźnik LOT .Nigdy nie widziałem w jankeskiej TV  żadnej reklamy na temat Polski ani linii LOT (nawet podczas Euro 2012).,Moim zdaniem to towarzystwo z Madison Ave. jest zbyt zajęte pilnowaniem swoich lukratywnych stołków i nikt nie chce d.. ruszyć, żeby cokolwiek zrobić w tym kierunku.To samo dotyczy zarządców LOTu .

Fakt jest taki, ze jak nie chcesz, to nic nie musisz robic:) Nikt nie karze Ci chodzic po sasiadach i namawiac ich na wycieczki do Polski (wiem, ze to nie potrzebowalo odpowiedzi ale mnie ponioslo :))

To, ze rzad jest nieudolny w tych sprawach to inna akcja. Fakt, moglby bardziej sie wziac za promocje tak wielkiego europejskiego kraju. Ale wiemy, ze sie za to nie wezma albo moze kiedys. Media tez nie za wiele zapewne zrobia chyba, ze bedzie jakas duza impreza sportowa czy cos - jak Mistrzostwa, ktore byly organizowane w Polsce i dosc dobrze byly reklamowane...

 

Chodzi mi bardziej o to, ze my sami powinnismy byc dumni skad jestesmy i z tego wlasnie powodu rekomendowac Polske i jej piekno. Mamy naprawde czym sie pochwalic i  co pokazac !

 

Na reklame tez wiadomo trzeba miec pieniadze ale mozna zaczac od najlepszej reklamy - slowa mowionego/rekomendacji.

 

Ja np nie mieszkam w Polsce ale zawsze naklaniam ludzi kiedy moge by odwiedzili nasz kraj (nie biore pod uwage, ze polskie wydzialy konsularne za to winny byc odpowiedzialne). Mamy naprawde duzo miejsc do polecenia obcokrajowcom. Tyle jest do zobaczenia. Po prostu trzeba zaczac lansowac Polske. Jesli ambasady tego nie moga robic, zacznijmy od samych siebie :)

ja tak robie :)

 

pozdrawiam.

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.